logo_eet

کانادا روند استرداد مدیرمالی هوآوی به آمریکا را آغاز کرد

تصویر «منگ ونژو»، مدیر مالی هوآوی که در سال ۲۰۱۴ در کنفرانسی در روسیه. وی روز اول دسامبر ۲۰۱۸ در ونکوور کانادا بازداشت شد و برای محاکمه به دادگاه سپرده شد. (Alexander Bibik/Reuters)
تصویر «منگ ونژو»، مدیر مالی هوآوی که در سال ۲۰۱۴ در کنفرانسی در روسیه. وی روز اول دسامبر ۲۰۱۸ در ونکوور کانادا بازداشت شد و برای محاکمه به دادگاه سپرده شد. (Alexander Bibik/Reuters)
«منگ ونژو»، مدیر مالی هوآوی که در سال ۲۰۱۴ در کنفرانسی در روسیه. وی روز اول دسامبر ۲۰۱۸ در ونکوور کانادا بازداشت شد و برای محاکمه به دادگاه سپرده شد. (Alexander Bibik/Reuters)

مقامات وزارت دادگستری کانادا مجوز رسمی شروع روند استرداد مدیر مالی شرکت هوآوی به آمریکا را صادر کردند. واشنگتن درخواست استرداد وی را در اواخر ژانویه به کانادا ارائه داده بود.

منگ ونژو، مدیر مالی شرکت «هوآوی»، ماه دسامبر گذشته در کانادا بازداشت شد و سپس به قید وثیقه آزاد شد، به طوری که اجازه خروج از کانادا را نداشت.

وزارت دادگستری کانادا در گزارشی اعلام کرد که الزامات تعیین شده توسط قانون استرداد را رعایت کرده است و مدارک و مستندات لازم برای ارائه به قاضی استرداد و تصمیم گیری در این مورد وجود دارد.

مقامات قضایی آمریکا، مدیر مالی هوآوی و این شرکت را به ۱۳ فقره جرم در زمینه تقلب در امور بانکی و دور زدن تحریم‌هایی که آمریکا علیه دیگر کشورها وضع کرده است، متهم کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده ادعا می کند که از سال ۲۰۰۷، هوآوی، بانک‌های جهانی و مقامات آمریکا را در مورد ارتباط این شرکت با شرکتی به نام «اسکای کام تک» مستقر در هنگ کنگ، فریب داده است.

آمریکا معتقد است که شرکت اسکای کام، زیرمجموعه هوآوی است. این در حالی است که هوآوی ادعا می‌کند که آنها دو شرکت مستقل هستند.

مقامات ایالات متحده همچنین ادعا می‌‏کنند که خانم منگ ونژو، شخصاً در پنهان ساختن ماهیت واقعی ارتباط هوآوی و اسکای‌کام دست داشته است.

مطالب دیگر:

با کمک این سیزده ماده غذایی سرطان را ناامید کنید

نمایش حیرت انگیز و زیبای « شن یون » به تورنتو باز می‌‌‏گردد

اعتراض والدین در تورنتو به برنامه آموزش جنسی به کودکان

اخبار مرتبط