Asset 2

ترامپ: اگر سال ۲۰۲۴ کاندیدا شوم، بعید است شخص دیگری بتواند برنده شود

کاندیدای ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت اگر در سال ۲۰۲۴ کاندیدای ریاست جمهوری شود، بعید است کسی در حزب جمهوری‌خواه
سخنرانی ترامپ در اجلاس اقدام سیاسی جمهوری‌‌خواهان، ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (Joe Raedle/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت اگر در سال ۲۰۲۴ کاندیدای ریاست جمهوری شود، بعید است کسی در حزب جمهوری‌خواه بتواند او را شکست دهد.

ترامپ روز یکشنبه به نیوزمکس گفت «مطمئن نیستم که غیر از ما کسی بتواند برنده شود. ببینید، من کارهای خوبی برای این حزب انجام داده‌ام. ما بزرگترین اقتصاد تاریخ را داشتیم و برای بار دوم آن را بازسازی کردیم.»

ترامپ افزود که مشخص نیست که آیا او تصمیم دارد در سال ۲۰۲۴ کاندیدای ریاست جمهوری شود یا خیر. «اما من کشورمان را دوست دارم. قصد دارم آنچه برای کشورمان مناسب است انجام دهم.»

به نظر می رسد ترامپ پس از سخنرانی روز یکشنبه در کمیته اقدام سیاسی محافظه‌کاران، در اورلاندو واقع در فلوریدا این مصاحبه را انجام داده است.

وی ضمن اشاره به «جمعیت باورنکردنی» حامیانش، افزود «آنها کشور را دوست دارند و فقط می‌خواهند موفقیت آن را ببینند.»

یک نظرسنجی  که در جریان رویداد اجلاس محافظه‌کاران انجام شد، نشان داد که ۵۵ درصد از شرکت کنندگان گفتند که ترامپ باید کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۲۴ باشد. پس از ترامپ، فرمانداران جمهوری خواه، رون دسانتیس از فلوریدا ۲۱ درصد و کریستی نوئم از داکوتای جنوبی ۴ درصد کسب کردند.

تقریباً از هر ۱۰ نفر از شرکت کننده در نظرسنجی ۷ نفر اظهار داشتند که می‌خواهند در سال ۲۰۲۴ بار دیگر ریاست جمهوری ترامپ را ببینند و ۱۵ درصد نظر عکس داشتند و ۱۷ درصد دیگر گفتند که مطمئن نیستند.

ترامپ در مصاحبه با نیوز مکس به نظرسنجی‌های خود اشاره کرد و گفت «هرگز چنین تعداد نظرسنجی را ندیده است.»

فرمانده کل سابق آمریکا همچنین ضمن تأکید بر نیاز به جایگزینی میچ مک کانل رهبر جمهوری‌خواهان سنا و یا لیز چنی از نمایندگان جمهوری‌خواه، افزود که «ما باید ملت خود را نجات دهیم.»

او افزود «ما باید جلوی برخی از مواردی را که برای کشور ما بسیار بد است، بگیریم. وقتی به مرز نگاه می‌کنید، وقتی به آنچه در استقلال انرژی اتفاق می‌افتد نگاه می‌کنید، وقتی بسیاری از عناصر مختلف آنچه که آنها انجام می‌دهند را مشاهده می‌کنید، متوجه می‌شوید که آنها در حال نابود کردن کشور ما هستند.»

ترامپ طی سخنرانی خود در اجلاس جمهوری‌خواهان، بیش از یک ساعت صحبت کرد و به مواردی از جمله مهاجرت غیرقانونی، سیاست‌های تراجنسیتی، قرنطینه به خاطر کووید۱۹، و صحت انتخابات پرداخت. وی همچنین درباره قانونگذاران جمهوری‌خواهی سخن گفت که طی هفته‌های اخیر او را استیضاح یا محکوم کردند.

مطالب دیگر:

شاهدی، روند برداشت اجباری اعضای بدن در چین را افشا کرد

درخواست‌های جهانی برای تحریم المپیک زمستانی پکن

ویدئو: معاون اول بایدن در نقش رئیس جمهور

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی