Search
Asset 2

کتابخانه آنلاین انتاریو ۲۰۰ کتاب درسی رایگان در دسترس گذاشت

@axia
@axia
@axia

 

 

تحصیل و دانشگاه علاوه بر شهریه، هزینه کتاب و ملزومات آموزشی را نیز به دانشجویان تحمیل می‌‌‏کند و اگر موسسات و سازمان‌‌‏هایی باشند که با ایده‌‌‏های خوب به کاهش هزینه‌‌‏های دانشجویان و دانش‎آموزان کمک کنند، قطعا گامی به جلو برای کمک به این قشر خواهد بود.

اخیرا موسسه غیرانتفاعی«ای کمپس انتاریو» eCampusOntario با تاسیس کتابخانه‌‌‏ای آنلاین بیش‌‌‏از ۲۰۰ کتاب الکترونیکی رایگان برای استفاده دانش آموزان و دانشجویان در دسترس قرار داده است.

به گزارش نارسیتی، این موسسه که از طریق فن‌‌‏آوری، راهکارهای آموزشی ارائه می‌‌‏دهد، سپتامبر گذشته برای کمک به دانشجویان برای کاهش هزینه‌‌‏های تحصیلی آنان از جمله تهیه کتاب، کتابخانه‌‌‏ای آنلاین با نام Open Textbook Library افتتاح کرد.

این کتابخانه، پورتالی مناسب با قابلیت دسترسی آسان است که می‌‌‏تواند منبعی ارزشمند برای انجام پروژه‌‌‏های تحقیقاتی، مطالعات ضروری و یا پروژه های شخصی باشد.

کتابخانه آنلاین انتاریو در ابتدا با ۱۸۰ کتاب رایگان کار خود را آغاز کرد که اغلب آنان در رابطه با۴۰ موضوع مهم و پرمخاطب در سطح استان بود. طی چهار ماه گذشته نیز بیش از ۵۰ کتاب آنلاین به آن افزوده که غنای این مجموعه را به گونه‌‌‏ای چشمگیر بالا برده است.

بهترین ویژگی این کتابخانه این است که هر شخصی از هرجای انتاریو می‌‌‏تواند به محتوای آن دسترسی پیدا کرده و نسخه‌‌‏های الکترونیکی مورد نیازخود را به صورت رایگان دانلود کند.

آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که تاکنون بیش‌‌‏از ۲۷۰۰ دانشجو با استفاده از این منبع توانسته‌‌‏اند در مجموع بیش‌‌‏از ۳۰۷هزار دلار ذخیره مالی داشته باشند و این رقم به طور روزافزونی درحال افزایش است.

اساتید هم می‌‌‏توانند از این کتابخانه آنلاین بهره برده و ضمن استفاده از منابع مورد نیازشان برای تدریس، کتاب‌‌‏ها و نوشته‌‌‏های خود را نیز برای استفاده عموم، پس‎از اخذ مجوزهای لازم، در وب‌‌‏سایت آپلود کنند.

همچنین با سرمایه‌‌‏گذاری یک میلیون دلاری که اخیرا انجام شده، این کتابخانه به‌‌‏طور مداوم درحال افزودن کتب آموزشی جدید به مجموعه خود است. با توسعه این مجموعه، فایل‌‏ها با فرمت‌‏های مختلفی همچون PDF و نسخه‌‌‏های قابل چاپ در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

چنانچه شما هم دانشجو و یا دانش‌‌‏آموزی در انتاریو هستید، بد نیست قبل از صرف هزینه برای خرید کتاب، سری به این کتابخانه آنلاین بزنید.

مطالب دیگر:

بچه ها چگونه همدلی با دیگران را یاد می‏گیرند؟

کدام یک جنایتکارترند؟ کمونیسم یا نازی؟

پیام‌رسان « وی‌ چت » به شدت ناامن است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی