Asset 2

زلنسکی: در حالی که غرب برای تحریم‌های بیشتر برنامه‌ریزی می‌کند، مذاکرات روسیه و اوکراین روبه جلو پیش می‌رود

تسلیم اگر تسلیم نیروهای ما شوید، ما با شما همان گونه رفتار خواهیم کرد که قرار است با مردم رفتار شود - به‌عنوان مردم، به شکلی شایسته
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین (Stefanie Loos/Pool/Getty Images)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه گفت، در حالی که غرب قصد دارد تحریم‌های بیشتری را علیه کرملین در بحبوحه تشدید بحران انسانی اعلام کند، گفتگوهای اوکراین و روسیه رو به جلو پیش می‌رود.

زلنسکی در یک سخنرانی صبح زود، به مذاکرات ابراز امیدواری کرد، مذاکراتی که از آغاز تهاجم در ۲۴ فوریه تاکنون نتیجه چندانی نداشته است.

او گفت: «بسیار سخت است، گاهی اوقات تقابلی. اما گام به گام به جلو می‌رویم.»

کشورهای غربی قصد دارند فشار بیشتری بر کرملین وارد کنند.

انتظار می‌رود جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در کنار رهبران اروپایی، در سفر این هفته به بروکسل، تحریم‌های جدیدی علیه روسیه و اقدامات جدید برای تشدید تحریم‌های موجود را اعلام کند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال که به نقل از مقامات ناشناس و اسناد داخلی منتشر شده است، ایالات متحده در حال آماده‌سازی تحریم ها علیه بیش از ۳۰۰ نماینده مجلس سفلی روسیه در روز پنجشنبه است. کاخ سفید فوراً اظهار نظری ارائه نکرد.

سفر بایدن به اروپا همچنین شامل اعلامیه اقدام مشترک برای تقویت امنیت انرژی در این قاره است که به شدت به گاز روسیه متکی است و سفری به لهستان برای نشان دادن همبستگی با همسایه اوکراین.

مطالب دیگر:

مجله آلمانی: مردم در چین به‌خاطر تمرین مدیتیشن شکنجه و کشته می‌شوند

رژیم چین به دلیل حمایت ضمنی از روسیه با انتقادات فزاینده‌ای مواجه شده است

به‌دلیل خطر بحران غذایی، رژیم چین به دهقانان دستور داده که جنگل‌ها را به مزارع غلات تبدیل کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی