logo_eet

 پناهنده‌ای از کره شمالی، از شباهت‌های بین آمریکا و کره‌شمالی می‌گوید

سخنرانی پارک یئونمی طی رویدادی در سال ۲۰۱۸ در نیویورک (Slaven Vlasic/Getty Images for Tory Burch Foundation)
سخنرانی پارک یئونمی طی رویدادی در سال ۲۰۱۸ در نیویورک (Slaven Vlasic/Getty Images for Tory Burch Foundation)

یک پناهنده از کره شمالی، که اکنون فارغ‌التحصیل دانشگاه کلمبیا واقع در نیویورک است، هشدار می‌دهد که اکنون بین آنچه در دانشگاه آمریکا تدریس می‌شود و تبلیغات رژیم کیم در کره شمالی، شباهت‌هایی وجود دارد.

پارک یئونمی در سال ۲۰۰۷ زمانی که ۱۳ ساله بود، مادرش به سمت چین فرار کرد، و آنجا یئونمی توسط قاچاقچیان جنسی به بردگی فروخته شد. دو سال بعد با کمک مبلغان مسیحی، پیش از استقرار در کره جنوبی به سوی کویر گوبی در مغولستان فرار کردند.

پارک در سال ۲۰۱۶ از یک دانشگاه کره جنوبی به دانشگاه کلمبیای نیویورک منتقل شد. او می‌گوید که احساسات ضد غربی و ضد آمریکایی کره شمالی  او را تحت تأثیر قرار داده بود، به طوری که خاطرات کودکی او را در دوران رژیمی کمونیستی و تمامیت‌خواه شکل داده بود.

یئونمی به فاکس نیوز گفت در دانشگاه کلمبیا، آنچه استادان می‌گویند این مفهوم را می‌رساند که مشکلاتی که ما در جهان امروز داریم به دلیل مردان سفیدپوست و نحوه استعمار آنها در آفریقا و آسیا است. به این ترتیب آنها همه چیز را بهم می‌ریزند و آنها هستند که باید سرزنش شوند.

وی ادامه داد «و من نمی‌فهمیدم که آیا من در کلاس درس در کره شمالی نشسته‌ام یا در کلاس درس در آمریکا؟ باورم نمی شد چرا افراد اینجا اینقدر از مردم خود متنفر هستند.»

پارک به مجری فاکس‌نیوز، شان هانیتی، گفت که او ایالات متحده را به عنوان ملتی با آزادی اندیشه و دارای آزادی بیان می‌شناسد، اما می‌دید که باید در دانشگاهی در آمریکا خود را سانسور کند.

او افزود من به معنای واقعی کلمه از بیابان‌های گوبی عبور کردم تا آزاد شوم و اکنون فکر کردم در کشوری زندگی می‌کنم که می‌توانم آنچه را باور دارم بیان کنم و آزادی فکر داشته باشم.  اما اکنون با وجود بودن در مکانی امن، مجبورم دائماً سخنان خود را سانسور کنم.

به گفته یئونمی «در دانشگاه کلمبیا به ما گفتند که درباره چه چیزهایی نمی‌توانیم صحبت کنیم. اگر آمریکا آزاد نباشد من بسیار نگران خواهم بود، فکر می‌کنم جایی دیگری آزاد نماند، به همین دلیل برای من واقعاً هشدار دهنده است.»

او گفت «دشمن سابق من کیم جونگ اون بود.» «من سالهاست که در لیست ترور کیم جونگ‌اون هستم، زیرا در غرب در مورد رنج مردم کره شمالی صحبت کرده‌ام.  خانواده من مجازات شده‌اند، اما اکنون، مارکسیست‌ها، کمونیست‌ها، مائوئیست‌ها و لنینیست‌ها هستند که تهدیدهای مرگ برای من می‌فرستند.»

دانشگاه کلمبیا تاکنون به درخواست اظهار نظر در مورد ادعاهای پارک پاسخ نداده است.

مطالب دیگر:

ترامپ: انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بزرگترین جرم قرن به حساب می‌آید

حکایتی کهن: تجارت به‌مثابه تزکیه و خودپروری

نقشه پنهان پکن برای بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های آسیایی

اخبار مرتبط