Search
Asset 2

کرونا در شمال شرقی و جنوب چین خیز برداشته است، رویدادهای بین‌المللی به تعویق افتادند

کرونا در شمال شرقی و جنوب چین خیز برداشته است، رویدادهای بین‌المللی به تعویق افتادند. این امر باعث شده است که مقامات محلی دولت کمونیست
(STR/AFP via Getty Images)

در روزهای اخیر، رسانه‌های دولتی چین گزارش داده‌اند کرونا در حال خیز برداشتن در بخش‌های مختلفی از کشور است که باعث به تعویق افتادن رویدادهای بین‌المللی، قرنطینه برخی مناطق و آزمایش شبانه ساکنان مناطق درگیر شده است.

مقامات محلی شهر یینگکو در شمال شرقی استان لیائونینگ چین در ۱۵ مه گزارش کردند که همه سیزده مورد انتقال ویروس کرونا در منطقه، به نوعی با یک استودیوی عکاسی در ارتباط بوده‌اند. نه منطقه از سرتاسر این شهر دو میلیون نفری، از نظر وخامت ابتلا به کرونا، در سطح متوسط قرار دارند و ده‌ها هزار نفر از ساکنان صف کشیده‌اند تا در طی شب آزمایش شوند.

طبق گزارش رسمی، تمام موارد ابتلای تأیید شده، از کارکنان یک استودیوی عکاسی محلی به نام «دوران طلایی کودکی» و افراد در تماس با آن‌ها بوده‌اند. لی و لو از کسانی بودند که با آن‌ها تماس داشتند و در تاریخ ۱۳ مه، نتیجه آزمایش آن‌ها در استان آنهویی مثبت شد.

این امر باعث شده است که مقامات محلی دولت کمونیست چین در آنهویی و لیائونینگ یکدیگر را سرزنش کنند و یکدیگر را منشاء اصلی شیوع بیماری بدانند.

در ۱۳ مه، پنج مورد ابتلا در شهر هفئی، مرکز استان آنهویی، و هم‌چنین شهر لوآن تأیید شد. در اطلاعیه رسمی، لی که یکی از ساکنان شهرستان فایشی در استان هفئی است به عنوان منبع این همه‌گیری محلی شناخته شد. او در طی ۱۸ روز گذشته  به سه استان و پنج شهر دیگر سفر کرده است. در ۱۴ مه، دفتر پیشگیری و کنترل همه‌گیری استان آنهویی اطلاعیه‌ای مبنی بر این‌که لی به شهر دالیان در لیائونینگ سفر کرده و در آن‌جا با فرد آلوده در تماس بوده است، صادر کرد. این در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های شهر دالیان این ادعا را رد کرد.

این موارد باعث شد مقامات محلی ۳،۰۴۸ نفر از افرادی که در تماس نزدیک بودند را ردیابی کند. هم‌چنین رویدادهای بین‌المللی هر دو استان، از جمله مسابقات بین‌المللی ماراتن آنهویی هوانگشان، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چای آنهویی و جشنواره بین‌المللی پیاده‌روی دالیان به تعویق انداخته افتادند.

منطقه بایوچوآن از شهر یینگکو در استان لیائونینگ و مناطق مسکونی شهر لوآن در آنهویی از ۱۴ مه در قرنطینه هستند.

در همین حین، آزمایش اجباری ویروس کرونا به طور گسترده در هر دو استان انجام شد و تا نیمه شب ۱۵ مه ادامه داشت.

در حال حاضر، ده‌ها هزار نفر در شهرستان فیشی آزمایش شده‌اند.

مطالب دیگر:

بایدن شش فرمان اجرایی دوران ترامپ از جمله طرح ساخت مجسمه‌های قهرمانان آمریکا را لغو کرد

شرکت دومینیون و مقامات شهر ماریکوپا از تحویل رمز عبور دستگاه‌های شمارش آراء به بازرسان آریزونا امتناع ورزیدند

بلینکن: ایالات متحده استرالیا را در رویارویی با تهدیدات پکن «تنها نمی‌گذارد»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی