Search
Asset 2

کسب و کار موفق کانادایی که با عاشقی آغاز شد

کسب و کار موفق کانادایی که با عاشقی آغاز شد
Facebook
کسب و کار موفق کانادایی که با عاشقی آغاز شد
Facebook

زوج ساکن کلگری کانادا، با تهیه مواد غذایی فاقد گلوتن برای افرادی که نمی‌‌‌‏توانند غذاهای مناسب خود را پیدا کنند، کسب و کاری منحصربه فرد به راه ‌‌‌‏انداخته‌‌‌‏اند.

در سال ۲۰۰۶، «برنت بواِکس» که پس‌‌‌‏از هفت سال فعالیت در شغل رستوران‌‌‌‏داری، دچار شکست مالی شده بود و در عین حال از بیماری عجیبی رنج می‌‌‌‏برد، احساس می‌‌‏کرد که تقریبا همه چیز را از دست داده است.

به گزارش اینوسترز گروپ، همچنان‌‌‌‏که در حال تقلا برای بازگشت دوباره به زندگی عادی‌‌‌‏اش بود، آشنایی‌‌‌‏اش با «لیندا نینار» که بانویی تلاشگر و مدیر سابق یک رستوران بود، زندگی او را عوض کرد. آشنایی‌‌‌‏ای که با رابطه‌‌‌‏ای عاشقانه آغاز شد، اما در نهایت موفقیت‌‌‌‏ در کار را هم به دنبال داشت.

از همان ابتدا آنها متوجه شدند که دوست دارند با یکدیگر کار کنند، اما تمایلی برای تاسیس رستوران دیگری نداشتند.

برنت می‌‌‌‏گوید: «مطمئن بودم که در صورت افتتاح رستورانی جدید پول زیادی نصیب‌‌‌‏مان می‌‌‌‏شد، اما در پایان هر روز کارمان فروش مشروبات می‌‌‌‏شد. اتومبیل شاسی بلند و خانه‌‌‌‏‌‌‌‏ای هم می‌‌‌‏توانستیم بخریم، اما این کار شایستگی و شرافتی که می‌‌‌‏خواستیم را در خود نداشت.»

تقریبا همان موقع بود که پزشکان بیماری‌‌‌‏ برنت را «سلیاک» تشخیص دادند، به این معنا که او باید غذاهای فاقد گلوتن مصرف کند.

گلوتن پروتئینی است که در گندم، جو و چاودار یافت می‌شود. بیماری سلیاک بدترین شکل واکنش منفی بدن به گلوتن است. ۰.۷ – ۱ درصد جمعیت جهان به این بیماری مبتلا هستند، درحالی که اغلب آنان از ابتلای خود به این بیماری آگاهی ندارند.

برنت می‌‌‌‏گوید «فردی که کارش رستوران‌‌‌‏داری بوده، وقتی غذای خوشمزه و مورد علاقه‌‌‌‏اش را نمی‌‌‌‏یابد، خودش باید آن را تهیه ‌‌‌‏کند.»

در سال ۲۰۱۰، او و لیندا شرکت «پیپل فود» People Food را تاسیس کردند؛ که تولید کننده مواد غذایی فاقد گلوتن و در عین حال فاقد مواد افزودنی و شیمیایی بود.

«پیپل فود»، در ابتدا فروشگاه کوچکی در گوشه یک مرکز خرید بود، اما اکنون تولیدکننده‌‌‌‏ای نسبتا بزرگ است که محصولاتش را به صورت عمده به فروشگاه‌‌‌‏های مواد غذایی مستقل و رستوران‌‌‌‏ها عرضه می‌‌‌‏کند.

این زوج با کنار هم نهادن تجربه‌‌‌‏های خود و با به‌‌‌‏کارگیری اصول تندرستی، محصولات مختلفی همچون خمیر پیتزا و برگرهای گیاهی بدون گلوتن تولید کرده و از طریق یک شرکت بزرگ توزیع مواد غذایی آنها را در سراسر کانادا به فروش می‌‌‌‏رسانند.

اگرچه چهار سال از افتتاح «پیپل فود» گذشته و محبوبیت غذاهای فاقد گلوتن در حال افزایش است، اما برنت و لیندا هنوز نسبت به دورانی که رستوران‌‌‌‏داری را تجربه ‌‌‌‏می‌‌‌‏کردند، به سود آنچنانی دست نیافته‌‌‌‏اند، اما با این حال این زوج به اصول خود پایبند بوده و هرگز از تصمیم‌‌‌‏شان پشیمان نیستند؛ چراکه حالا هم برنت می‌‌‌‏تواند برگرهای خوشمزه بخورد و هم مردمی که مشکل برنت را دارند بهتر می‌‌‌‏توانند مواد غذایی مناسب‌‌‌‏شان را پیدا کنند.

لیندا می‌‌‌‏گوید: «محصولات غذایی ما خوشمزه است و از این بابت شکرگزاریم، اما از همه مهم‌‌‌‏تر این است که این محصولات مردم را بیشتر از این بیمار نمی‌‌‌‏کند.»

آنها اگرچه رستورانی بزرگ ندارند تا از درآمد زیاد آن بهره‌‌‌‏مند شوند، اما از این که خانواده‌‌‌‏ای سالم و شاد دارند، بسیار خوشحال هستند.

لیندا معتقد است: «مردم به ما می‌‌‌‏گویند که کسب و کاری را خریده‌‌‌‏ایم، اما من معتقدم آزادی‌‌‌‏مان را خریده‌‌‌‏ایم. اگرچه مشکلات هنوز وجود دارند، اما ارزشش را دارد و هرگز نمی‌‌‌‏خواهم به عقب برگردم.»

مطالب دیگر:

چگونه پزشکان در چین به قاتلان تبدیل می‌شوند؟

تورنتو چه خبر؟ کجا؟ کی؟

آیا جام جهانی ۲۰۲۶ در تورنتو برگزار خواهد شد؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی