Search
Asset 2

کسری روزانه بیش از ۱ میلیون لیتر بنزین در ایران همزمان با صادرات آن با تخفیف بالا

(SOCIAL MEDIA)
(SOCIAL MEDIA)

هم‌زمان با صادرات بنزین ایران به کشورهای آفریقایی، افغانستان، عراق، سوریه و ونزوئلا، علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که کشور با کسری روزانه ۱.۲ میلیون لیتر بنزین روبرو است.

علی‌اکبر نژادعلی گفت: در حال حاضر در حوزه بنزین مصرف متوازن نیست، ۱۰۲ میلیون لیتر در روز تولید بنزین و ۱۰۳.۲ میلیون لیتر مصرف می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: متاسفانه نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده که امسال برعکس سنوات گذشته نه تنها مصرف بنزین کم نشده، بلکه برخی روزها از حد میانگین نیز میزان مصرف بالاتر رفته که همین موضوع چالش‌برانگیز شده است.

این در حالی است که جمهور اسلامی بنزین تولیدی خود را با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت فوب خلیج‌فارس به برخی از کشورهای آفریقایی، افغانستان، عراق و ونزوئلا صادر می‌کند.

بر اساس گزارش‌هایی که به‌تازگی منتشر شده بر خلاف ادعاهای پیشین برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی که گفته بودند هر لیتر بنزین به قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان صادر می‌شود، حکومت ایران طی چند سال گذشته هر لیتر بنزین را معادل ۵۰۰ تومان صادر کرده است.

همچنین سال گذشته و به درخواست سیدحسن نصرالله ۴ کشتی حامل بنزین به رایگان از ایران روانه لبنان شد و در شهریورماه امسال نیز لبنان اعلام کرد آماده اعزام هیات فنی به تهران برای مذاکره درباره دریافت سوخت مجانی از جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی