logo_eet

شکایت گروه وابسته به ترامپ از دولت بایدن به اتهام تبعیض نژادی در برنامه یارانه کشاورزی

استفان میلر، مشاور ارشد پیشین ترامپ (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)
استفان میلر، مشاور ارشد پیشین ترامپ (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

گروه قضایی جدیدی که به رئیس‌جمهور پیشین کشور، دونالد ترامپ، وابسته است در روز ۲۶ آوریل از دولت بایدن شکایت کرد و خواهان توقف اجرای برنامه یارانه کشاورزی است که علناً شامل کشاورزان سفیدپوست نمی‌شود.

گروه قضایی آمریکا اول به رهبری استفان میلر، مشاور ارشد پیشین ترامپ، روز دوشنبه در دادگاه حوزه شمالی تگزاس، بخش فورت وُرث از تام ویل‌سَک، وزیر کشاورزی دولت بایدن، شکایت کرد.

این شکایت مدعیست این برنامه، که بخشی از بسته حمایتی بایدن در پاندمی کروناست، با تخصیص انحصاری کمک‌های مالی به کشاورزان یا دامداران «محروم اجتماعی» بر اساس نژاد، علیه کشاورزان سفیدپوست تبعیض قائل شده است.

در متن این شکایت آمده است: «وزارت کشاورزی به طرز خطرناکی آمریکا را به عقب برمی‌گرداند، پیشرفت‌های حاصل‌شده در آمریکا را از بین می‌برد و با تبعیض پیوسته و غرض‌آلود علیه شهروندان آمریکا بر اساس نژادشان، مقدس‌ترین و گرامی‌ترین اصول آمریکا را زیر پا می‌گذارد. این کار غیرقانونی، مغایر با قانون اساسی و اشتباه است و باید متوقف گردد».

وبسایت وزارت کشاورزی ایالات متحده «کشاورز یا دامدار محروم اجتماعی» را فردی اطلاق می‌کند که «شامل اما نه محدود به یکی از این گروه‌ها باشد: مردم آفریقایی آمریکایی، آمریکایی هندی، بومی آلاسکا، آسیایی‌ها، لاتین تبار، مردم جزایر پاسیفیک، پناهندگان، مهاجران».

شکایت گروه قضایی آمریکا اول تعریفی متفاوت از تعریف گزاره‌برگ وزارت کشاورزی از مردم «محروم اجتماعی» ارائه می‌دهد.

این گزاره‌برگ، مردم «محروم اجتماعی» را تنها به شش نژاد محدود کرده و شامل مردم سفیدپوست نمی‌شود.

در بخش مربوطه در لایحه بسته حمایتی پاندمی به این گزاره‌برگ یا وبسایت وزارت کشاورزی هیچ اشاره‌ای نشده است. این قانون می‌گوید تعریف این عبارت در قانون غذا، کشاورزی، حفاظت و تجارت سال ۱۹۹۰ بیان شده است. این قانون می‌گوید «عبارت «کشاورز یا دامدار محروم اجتماعی» به کشاورز یا دامداری گفته می‌شود که به یکی از گروه‌های محروم اجتماعی تعلق داشته باشد». این قانون در ادامه «گروه محروم اجتماعی» را به عنوان «گروهی تعریف می‌کند که اعضای آن، فارغ از ویژگی‌های فردی و با استناد به مشمولیت‌شان در این گروه، در معرض تبعیض‌های نژادی یا قومی قرار گرفته‌اند».

این شکایت توسط گروه قضایی آمریکا اول، یک گروه قضایی حامی ترامپ، مطرح شده است و مشابه جنگ قانونی دموکرات‌هاست که برای بی‌اثر ساختن اهداف ترامپ پیاده کردند. این سازمان می‌گوید ماموریت آن‌ها «مقابله با نهضت ضد اشتغال، ضد آزادی، ضد ایمان، ضد مرز، ضد پلیس و ضد آمریکایی چپ‌های افراطی است».

کاخ سفید و وزارت کشاورزی به درخواست فوری برای اظهار نظر پاسخی ندادند.

مطالب دیگر:

سناتوری که هیچکس به او رای نداده‌است، برنامه‌ای عجیب برای آمریکای جو بایدن دارد

سناتور گراهام: انتخاب اوباما و هریس یعنی نژادپرستی در دستگاه‌های ما جایی ندارد

 انصراف یک قاضی جمهوری‌خواه از پرونده ممیزی انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت آریزونا

اخبار مرتبط