Asset 2

ترامپ می‌گوید آمریکا دارد شبیه یک کشور کمونیستی می‌شود

کشور کمونیستی این غم‌انگیزترین زمان برای کشور ما و به نظرم شرم‌آورترین زمان برای کشور ما است. ‌مرزها فاجعه‌اند و میلیون‌ها نفر از طریق آن‌ها
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در 31 ژانویه 2022 در استراحتگاه مارآ لاگو در پالم بیچ فلوریدا با کش پاتل از تلویزیون اپک تایمز صحبت می‌کند. (The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز ۳۱ ژانویه در مصاحبه اختصاصی با اپک تایمز ضمن اشاره به تورم افسارگسیخته، کاهش آزادی‌ها و مرز نفوذپذیر ایالات متحده و مکزیک ابراز تاسف کرد که آمریکا در دوره جانشین او به یک کشور کمونیستی شبیه شده است.

ترامپ به کَش پاتل، دستیار ارشد سابق کاخ سفید، در برنامه‌اش، کش کرنر در تلویزیون اپک‌ تایمز گفت: «آن‌ها دارند کشورمان را نابود می‌کنند. دارند از ما کشوری متفاوت می‌سازند. ما در حال تبدیل شدن به یک کشور سوسیالیست یا کمونیست هستیم». این مصاحبه هفتم فوریه، ساعت ۸ شب زمان شرقی در وبسایت EpochTV.com پخش خواهد شد.

ترامپ گفت: «چرا می‌خواهند ارتش ضعیفی داشته باشند؟ چرا می‌خواهند نرخ بهره بالا و مالیات‌های بیشتری داشته باشند؟ و چرا می‌خواهند هیچ مرزی نداشته باشند؟ مثلاً چرا نمی‌خواهند که هویت هیچ رأی‌دهنده‌ای را در اختیار داشته باشند، یا شهرهای پناهگاهی‌ای که از مجرمان مراقبت می‌کنند داشته باشند؟ شما تمام این مسائل را تجربه می‌کنید و بعد بودجه پلیس را قطع می‌کنید؟ چرا می‌خواهند بودجه نیروی پلیس ما را قطع کنند؟»

ترامپ گفت: «این [اوضاع] اصلاً خوب نیست. بنابراین آن‌ها یا احمق‌اند، که فکر نمی‌کنم احمق باشند، یا اینکه از کشورمان نفرت دارند.»

ترامپ در سال ۲۰۲۰ در حالی در مبارزات انتخاباتی شرکت کرد که انتخاب بین خود و جو بایدن – که آن زمان نامزد انتخابات بود – را انتخاب بین آزادی و کمونیسم عنوان می‌کرد. رئیس جمهور سابق هرگز انتخابات ۲۰۲۰ را که در آن دموکرات‌ها کنترل کاخ سفید و هر دو اتاق کنگره را به دست آوردند، نپذیرفت.

با اینکه بایدن اتهام سوسیالیست بودن را رد کرده است، دولت او نتوانسته خود را از بند تلاقی بحران‌هایی که اغلب آمریکایی‌ها آن‌ را به رژیم‌های سوسیالیستی و کمونیستی مرتبط می‌دانند، رها کند. تورم در بالاترین سطح دهه‌های اخیر باقی مانده و از سپتامبر ۲۰۱۴ میانگین قیمت گاز در بالاترین حد خود بوده است. اگرچه هیچ مدرکی دال بر کمبود مواد غذایی وجود ندارد، یک زنجیره تأمین منجر به خالی شدن قفسه‌ها در برخی سوپرمارکت‌ها و کمبود کود، قطعات کامیون و خودروهای جدید و سایر کالاها شده است. در همین حال، بسیاری از آمریکایی‌ها دستورات بایدن مبنی بر زدن واکسن و ماسک را نیز سلب آزادی می‌دانند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، گفته است که قیمت‌ها در حال افزایش است چرا که آمریکایی‌های بیشتری کار می‌کنند و در نتیجه تقاضا را با خرید کالاهای بیشتر افزایش می‌دهند. در چندین مورد ساکی همه‌گیری را که یک سال قبل از تحلیف بایدن آغاز شد، عامل بحران زنجیره تأمین و تورم دانسته است.

کاخ سفید از دستورات زدن واکسن و ماسک به عنوان اقدامی ضروری برای جلوگیری از گسترش کووید ۱۹ دفاع کرده است. علیرغم دستورات بایدن مبنی بر زدن ماسک در سفرهای بین ایالتی و دریافت واکسن برای کارمندان دولت و کارکنان بهداشت و درمان، این بیماری در دوران بایدن نسبت به دوران ترامپ جان افراد بیشتری را گرفته است.

ترامپ به اپک تایمز گفت: «این غم‌انگیزترین دوره‌ای‌ است که تا به حال برای کشورمان دیده‌ام. ما همه‌چیزمان خیلی خوب بود.»

رئیس جمهور سابق افزود: «این غم‌انگیزترین زمان برای کشور ما و به نظرم شرم‌آورترین زمان برای کشور ما است. ‌مرزها فاجعه‌اند و میلیون‌ها نفر از طریق آن‌ها وارد می‌شوند. همه‌چیز فاجعه است. هیچ چیز خوبی وجود ندارد – تورم.»

اپوزیسیون ترامپ نسبت به کمونیسم و سوسیالیسم بسیار فراتر از شعارهای تبلیغاتی است. هنگام ریاست جمهوری، او با رژیم‌های کمونیستی و سوسیالیستی خارج از کشور به مبارزه پرداخت و برای جلوگیری از پیشروی عناصر سوسیالیست در داخل تلاش کرد. ترامپ در سخنرانی خود دربارۀ وضعیت کشور آمریکا در سال ۲۰۱۹ گفت: «آمریکا هرگز یک کشور سوسیالیستی نخواهد بود.»

ترامپ تعرفه‌های بی‌سابقه‌ای را برای چین اعمال کرد تا حزب کمونیست چین را مجبور کند عملیات گسترده‌اش برای سرقت دارایی‌های معنوی شرکت‌های آمریکایی را متوقف و از اقدامات تجاری ناعادلانه خودداری کند. او محدودیت‌هایی را برای تضعیف رژیم کمونیستی در کوبا اعمال کرد و پس از آن که مجلس قانونگذاری ونزوئلا – که زمانی ثروتمند بود – دیکتاتور سوسیالیست خود را نامشروع اعلام کرد، رهبر اپوزیسیون را در این کشور به رسمیت شناخت.

مطالب دیگر:

آخرین به‌روز رسانی از اعتراضات کامیون‌داران در کانادا

ترامپ در مصاحبه اختصاصی با اپک تایمز درباره خروج آمریکا از افغانستان صحبت کرد

خبرنگاری در حین پوشش زنده اخبار المپیک زمستانی پکن مورد تهاجم نیروهای امنیتی قرار گرفت

ترامپ در مصاحبه اختصاصی‌اش با  اپک تایمز: «درباره تحقیقات دورهام چیزهای زیادی در راه است.»

 

 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی