کمونیسم اولیویه پیاسنتینی، نویسنده و پژوهشگر سیاسی فرانسوی، در مصاحبه اخیرش با تلویزیون ان‌تی‌دی خطر کمونیسم و گسترش آن به سراسر جهان را اعلام
اولیویه پیاسنتینی در مصاحبه با مطبوعات

نویسنده فرانسوی: اروپا باید فوراً در برابر نفوذ کمونیسم ایستادگی کند

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

اولیویه پیاسنتینی، نویسنده و پژوهشگر سیاسی فرانسوی، در مصاحبه اخیرش با تلویزیون ان‌تی‌دی خطر کمونیسم و گسترش آن به سراسر جهان را اعلام کرد. او گفت که نگران است کمونیسم فرانسه را در تنگنا قرار داده و آن را در دست خود بگیرد.

آسیب و پیامدهای جهانی‌شدن

پیاستینی گفت که از اوایل سقوط دیوار برلین در دهه ۱۹۹۰، جهانی‌سازی به‌طور مداوم توسط گروه‌های نخبه بانک‌های بزرگ، شرکت‌های چند‌ملیتی و چهار غول بزرگ فناوری (گوگل، اپل، فیس‌بوک و آمازون) معرفی و ترویج می‌شود. در این روند، این گروه‌های بزرگ، در سطحی قابل مقایسه با تولید ناخالص ملی (تولید ناخالص داخلی) در برخی از کشورهای اروپایی، قدرت مالی فوق‌العاده‌ای کسب کردند.

علاوه‌بر این، بسیاری از کشورهای اروپایی در دام عادت قرض‌گرفتن وام‌های خارجی افتاده‌اند و این کنسرسیوم ها قوانین خود را برای تحت فشار قرار‌دادن کشورهای بدهکار تصویب می‌کنند، به‌طوری که این کشورها به‌تدریج به یک مرحله از غیرصنعتی‌شدن [سهم تولید در کاهش تولید ناخالص داخلی] برسند.

او تصویب جهانی‌شدن را فرآیندی برای تمرکز قدرت اقتصادی دانست که درنهایت تعداد زیادی از مشاغل کوچک را به خطر می‌اندازد و درنهایت آنها را از بین می‌برد.

کمونیسم و توتالیتاریسم به جهان نفوذ می‌کنند

پیاسنتینی درباره نفوذ کمونیسم به غرب گفت که از دیدن اینکه چگونه یک دولت خودکامه مانند حزب کمونیست چین می‌تواند کمیسیون حقوق بشر آسیا و اقیانوسیه وابسته به سازمان ملل را رهبری کند، شوکه شد. او همچنین نگران است که میلیون‌ها نفر از اعضای حزب کمونیست چین در شرکت‌های بزرگ اروپایی، آمریکایی و استرالیایی مانند ایرباس، رولزرویس، اچ‌اس‌بی‌سی و سایر نهادهای اصلی بین‌المللی صنعتی نفوذ کرده‌اند.

او خاطرنشان کرد که چین ۲۰درصد از جمعیت جهان را در اختیار دارد. امروزه بسیاری از کشورهای جهان از جمله آسیای صغیر، خاورمیانه و آفریقا با چین ارتباط دارند. و سرمایه‌ گذاری هنگفت حزب کمونیست چین آنها را به کشورهای اقماری چین تبدیل کرد. علاوه‌بر این، کشورهایی که با ایدئولوژی‌های کمونیستی اداره می‌شوند، در حال احاطه جامعه غربی هستند.

پیاسنتینی گفت که معتقد است فرانسه سوسیالیست‌ترین کشور در اروپا است. او نگران است که فرانسه تصمیم گرفته باشد از سیستم جی‌۵ چینی هواوی استفاده کند، این بدان معنی است که تمام ارتباطات تلفنی و ارتباطات اینترنتی توسط هواوی، یعنی به دست حزب کمونیست چین کنترل می‌شود.

پیاسنتینی واقعاً نگران است که اگر فرانسه کارخانه ‌۵جی هواوی در آلزاس را تأیید کند، این کشور در معرض جاسوسی صنعتی و حتی نظامی قرار گیرد. او امیدوار بود که دولت فرانسه در این تصمیم تجدید‌نظر کند، یا فرانسه نیز به یک کشور ماهواره‌ای برای دولت کمونیست چین تبدیل خواهد شد.

پیاسنتینی با توجه به افزایش نفوذ حزب کمونیست چین و چشم‌بستن غرب به این موضوع، از کشورهای اروپایی خواست برای مقاومت در برابر آن بلافاصله اقدام کنند.

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

 وب‌سایت مردمی و دموکراتیک در هنگ‌کنگ، به‌طور موقت از سوی ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی دچار قطعی شد

ویدئو: کوبا، درس عبرت برای آمریکای امروز

واکنش کروز و هالی پس از آنکه بایدن ایشان را به تبلیغاتچی‌های رژیم نازی تشبیه کرد