Asset 2

کمپین ترامپ شکایت خود را برای رای‌‌‌‌‏های دیرهنگام جورجیا به دادگاه برد

کمپین ترامپ شکایت خود را برای رای‌‌‌‌‏های دیرهنگام جورجیا به دادگاه برد همچنین در صدد شکایت‌های دیگری برای شمارش آرا در پنسیلوانیا و میشیگان
(Chip Somodevilla/Getty Images)

کمپین ترامپ همچنین در صدد ایجاد پرونده‌‌‌‌‌‏های شکایت دیگری برای شمارش آرا در پنسیلوانیا و میشیگان است 

کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا، روز چهارشنبه اقدام به طرح دعوی کرده و خواستار جدا شدن آرای دیر رسیده در ایالت جورجیا شده است.

ستاد انتخاباتی ترامپ و حزب جمهوریخواه جورجیا با طرح شکایت از هیات انتخابات شهرستان چتهام، از قاضی خواستند که از آرای این شهرستان که پس از ساعت ۷ بعد از ظهر روز سوم نوامبر رسیده است، محافظت و از بقیه آرا جدا کند.

جاستین کلارک، معاون ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌‌‌‌‌‏ای گفت: «رئیس جمهور و تیمش برای حمایت از حاکمیت قانون برای مردم می‌‌‌‌‌‏جنگد و قانون جورجیا کاملا واضح است: برای شمارش قانونی، برگه‌‌‌‌‌‏های رای گیری باید تا ساعت ۷:۰۰ بعد از ظهر دریافت شوند.»

وی افزود: «ما به مقامات انتخاباتی دموکرات اجازه نخواهیم داد که این انتخابات را با آرای دیررسیده و غیرقانونی از رئیس جمهور ترامپ بدزدند. رییس جمهور و حزب جمهوری‌‌‌‌‌‏خواه جورجیا شکایتی را ارائه داده‌‌‌‌‌‏اند که از همه شهرستان‌‌‌‌‌‏های جورجیا خواسته می‌‌‌‌‌‏شود که آرای دیررسیده را از رای‌‌‌‌‌‏های قانونی جدا کنند تا از یک انتخابات آزاد و عادلانه که فقط آرای قانونی و معتبر شمارش می‌‌‌‌‌‏شود، اطمینان حاصل کنند.»

ترامپ اوایل روز چهارشنبه ادعا کرده بود که در انتخابات سال ۲۰۲۰ پیروز شده است و کمپین انتخاباتی وی از دادگاه عالی خواست تا رای گیری را متوقف کند.

او چهارشنبه شب نیز در ایالات کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و جورجیا اعلام پیروزی کرد.

کمپین ترامپ همچنین گفت که او را پیروز در انتخابات ایالت میشیگان می‌‌‌‌‌‏داند و اینکه گزارش شده که مخفیانه تعداد زیادی رای در این ایالت به صندوق‌‌‌‌‌‏ها ریخته شده است.

هیچ رسانه خبری اما این ایالات را به نفع ترامپ اعلام نکرده بود و رسانه سی‌‌‌‌‌‏ان‌‌‌‌‌‏ان، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات را پیروز در ایالت میشیگان خواند.

مطالب دیگر:

ویدئو: ارتباط وال استریت و پاندمی

دونالد ترامپ: کار را به دادگاه عالی می‌‌‌‌‏کشانیم تا رای‌‌‌‏گیری متوقف شود

وزیر امور خارجه ایالات متحده: رژیم کمونیستی چین بزرگ‌ترین تهدید برای آزادی مذهب است

درباره خطرات «برابری» – قسمت اول

اخبار مرتبط