Search
Asset 2

اسناد فاش شده: حزب کمونیست چین همچنان سرکوب فالون گونگ را هدف شماره یک خود می‌داند

کمیته امور سیاسی و حقوقی فالون گونگ که با نام فالون دافا نیز شناخته می‌شود، یک تمرین معنوی باستانی چینی است که شامل تمرین‌های مدیتیشن و
تمرین‌کنندگان فالون گونگ در رژه سی‌امین سالگرد معرفی این روش معنوی به مردم در نیویورک، در ۱۳ می ۲۰۲۲ شرکت می‌کنند. (Larry Dye/The Epoch Times)

اسناد فاش شده از کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب کمونیست چین (PLAC)، از شهرستان تیلینگ در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین نشان می‌دهد که تلاش حزب کمونیست چین برای «به صفر رساندن» تمرین‌کنندگان فالون گونگ، هدف اصلی رژیم است.

فالون گونگ که با نام فالون دافا نیز شناخته می‌شود، یک تمرین معنوی باستانی چینی است که شامل تمرین‌های مدیتیشن و مراقبه آهسته و آموزه‌های اخلاقی است که حقیقت، نیکخواهی و بردباری را در زندگی روزمره ترویج می‌دهد. بر اساس برآوردهای رسمی، محبوبیت این روش در اواخر دهه ۱۹۹۰ در چین با ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون طرفدار به اوج خود رسید. به‌دلیل همین محبوبیت بسیار زیاد این تمرین، و آموزه‌های معنوی‌اش که بر خلاف تئوری‌های الحادی حزب کمونیست است، حزب کمونیست چین بیش از ۲۳ سال است که تمرین‌کنندگان فالون گونگ را تحت آزار و شکنجه بی‌رحمانه قرار داده است و هزاران تن دستگیر، زندانی و در اثر آزار و شکنجه کشته شده‌اند.

یکی از اسناد با عنوان «گزارش پیشرفت ارائه شده به گروه بازرسی کمیته استانی» می‌گوید که در آوریل ۲۰۱۹، بالغ بر ۹ وزارتخانه عالی‌رتبه تحت کمیته مرکزی حزب دستوری صادر کردند تا تمام تمرین‌کنندگان فالون گونگ را مجبور به رها کردن تمرین معنوی خود کنند.

مینگهویی، وب‌سایتی که آزار و شکنجه حزب کمونیست چین، علیه فالون گونگ را مستند می‌کند، گزارش داده است که پلیس درب خانه پدر و مادر پنگ ژیکیانگ را زدند و دستور دادند که «شما باید این اوراق را امضا کنید». این زوج حاضر به امضا نشدند و پلیس آنجا را ترک کرد. والدین پنگ تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستند.

سپس پلیس با پنگ، پسر این زوج که تمرین‌کننده فالون گونگ نیست تماس گرفت و گفت «والدین شما نمی‌خواهند برگه‌ها را امضا کنند، و این به قیمت ازدست رفتن شغل شما تمام می‌شود، مگر اینکه از جانب آنها امضا کنید!»

پنگ ترسید و اوراق را امضا کرد. او بعداً بیانیه‌‌‌‌‏ای را در وب‌‌‌‌‏سایت مینگهویی منتشر کرد و گفت که از این کار پشیمان است.

اتفاقی که برای خانواده پنگ افتاد، در سال‌های اخیر برای خانواده‌های بسیاری در سراسر چین نیز اتفاق افتاده است. به گفته مینگهویی، این کمپین «مراجعه به در منازل» که تحت هدایت کمیته مرکزی انجام می‌شود با هدف «به صفر رساندن» فالون گونگ، حتی اگر فقط روی کاغذ باشد، روی می‌دهد.

کمپین «مراجعه به در منازل»، که در یکی از اسناد فاش شده به آن اشاره شده است، به طور مشترک توسط ۹ سازمان عالی که مستقیماً به کمیته مرکزی حزب کمونیست وابسته بودند، دستور داده شده است.

کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب کمونیست چین، یکی از دستگاه‌های امنیتی حزب کمونیست است که کنترل را در سطوح مختلف ادارات دولتی مرکزی، استانی و شهری حفظ می‌کند و فهرستی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ را تا سطح محله نگه می‌دارد، از جمله اسامی تمرین‌کنندگان فالون گونگ، همراه با آدرس‌های آنها، و اطلاعاتی درباره بستگانشان. پلیس محلی با رفتن به هر آدرس از تمرین‌کننده می‌خواهد اسنادی را امضا کند که از تمرین معنوی خود چشم پوشی کند، و اینگونه کمپین «مراجعه به در منازل» را انجام می‌دهد.

اگر امضایی دریافت کنند، حداقل روی کاغذ هم که شده توانسته‌‌‌‌‏اند «آن را به صفر برسانند».

یک سند لو رفته

اپک تایمز موفق به دسترسی انحصاری به این اسناد دفتر کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب در شهرستان تیلینگ در استان لیائونینگ شد. تیلینگ در حدود ۲۰ مایلی شمال شرقی شهر شنیانگ، مرکز استان لیائونینگ است.

سیستم کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب کمونیست یک شبکه غول پیکر و قدرتمند سرکوب است که ابزار اصلی در آزار و شکنجه فالون گونگ توسط حزب کمونیست است، و با ادامه آزار و شکنجه، قدرت این کمیته و همچنین مراتب سطح بالاتر فاسدی که از قدرت این کمیته حمایت می‌کند، افزایش یافته است.

یکی از اسناد با عنوان «گزارش پیشرفت ارائه شده به گروه بازرسی کمیته امور سیاسی و حقوقی استانی حزب» می‌گوید که در آوریل ۲۰۱۹، بالغ بر ۹ وزارتخانه عالی رتبه رژیم مرکزی دستوری صادر کردند که عمدتاً فالون گونگ را هدف قرار داده بود، تا تمام تمرین‌کنندگان فالون گونگ را مجبور کنند از تمرین خود دست بکشند.

طبق این سند، در شهرستان تیلینگ، این کمیته بلافاصله جلسات آموزشی در مورد چگونگی «تبدیل» تمرین‌کنندگان فالون گونگ برگزار کرد.

علاوه بر بازدید از خانه‌های افراد و تلاش برای وادار کردن آنها به امضای اسناد، این کمیته همچنین به پلیس شهرستان دستور داد تا مردم را در خصوص رفتن به هنگ کنگ تحت نظر داشته باشد.

سال ۲۰۱۹ مصادف با هفتادمین سالگرد قدرت گرفتن حزب کمونیست در چین بود. در این سند آمده است «با نزدیک شدن به جشن هفتادمین سالگرد، و از آنجایی که فعالیت‌ها در هنگ کنگ در حال افزایش است، برای جلوگیری از شرکت آن افراد در فعالیت‌ها در هنگ کنگ، پلیس شهرستان باید سفر آنها را محدود کند.»

بازرسی کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب

هنگ هی، مفسر ارشد سیاسی به اپک‌تایمز گفت «از این سند فاش‌شده، می‌توان دید که حزب کمونیست همچنان فالون گونگ را هدف شماره یک خود برای سرکوب می‌داند. هرچند حزب سعی می‌‌‌‌‏کند آن را علناً ​​کم‌اهمیت جلوه دهد و سعی کند آن را از دید مردم و جامعه بین المللی پنهان کند.»

وی گفت «دولت مرکزی حزب کمونیست تحت لوای مبارزه با فساد، از سال ۲۰۱۷ گروه‌های بازرسی را به مناطق مختلف کشور فرستاده است. آنها عمدتاً شبکه آژانس‌های کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب را بازرسی می‌کنند، و آنجا که ضعف و بی‌میلی در آزار و شکنجه فالون گونگ مشاهده می‌شود را مد نظر قرار می‌دهند. این بدان معناست که ادامه آزار و شکنجه بسیار دشوار بوده است.»

موارد آزار و شکنجه

چنین مبارزاتی در سراسر چین در حال انجام است. بر اساس گزارش آوریل ۲۰۲۱ مینگهویی، کمپین «به صفر رساندن» پکن منجر به مرگ ۳ تمرین‌کننده فالون گونگ در سال ۲۰۲۰ شد، و ۲۹ تمرین‌کننده به زندان محکوم شدند و ۲۴۹ تمرین‌کننده به زور در خانه یا محل کارشان بازداشت شدند.

علاوه بر این، خانه ۱۵۳ تمرین‌کننده مورد غارت قرار گرفت و پلیس به سراغ ۱۰۳ تمرین‌کننده دیگر رفت و یا تماس‌های تلفنی آزاردهنده دریافت کردند.

اخیراً، یک زن تمرین‌کننده فالون گونگ به نام جی یونژی از مغولستان داخلی، ۴۸ روز پس از انتقال به ایستگاه پلیس درگذشت. او ۶۶ ساله بود.

در ۱ فوریه ۲۰۲۲ ، روز سال نوی چینی و سه روز قبل از شروع بازی‌های المپیک زمستانی در پکن، جی توسط ۹ پلیس از خانه‌‌‌‌‏اش بیرون برده شد. جی در ایستگاه پلیس مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفت. او برای اعتراض دست به اعتصاب غذا زد، اما از طریق لوله تغذیه‌ای که به زور از بینی او وارد شده بود، به او غذا داده شد.

پس از آن، سلامتی او به سرعت رو به وخامت رفت.

در ۱۱ فوریه، پلیس به خانواده جی اطلاع داد که او در بیمارستان است. وقتی شوهرش به بیمارستان رسید، جی را در کما دید. مچ پاهایش هنوز در غل و زنجیر بود.

با وجود وضعیت وخیم وی، پلیس از آزادی او خودداری کرد. جی یک ماه بعد درگذشت.

در این مدت، برای جلوگیری از درز اطلاعات به مردم، ده‌ها پلیس از بیمارستان، محل نگهداری جنازه و خانه جی برای روزها محافظت می‌کردند و این محافظت حتی پس از سوزاندن جسد ادامه داشت.

سیمون ژانگ، معمار نیویورکی، و مادرش، جی یونژی، تمرین‌کننده فالون گونگ که سه روز قبل از افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی پکن از خانه‌اش برده شد و ۴۸ روز بعد در بازداشت پلیس درگذشت. (Courtesy of Simon Zhang)

پسر جی، سیمون ژانگ، یک معمار در نیویورک است. در ۲۵ آوریل، او و چند تمرین‌کننده فالون گونگ دیگر با سفیر ایالات متحده در آزادی مذهبی بین‌المللی ملاقات کردند که این مقام پس از شنیدن داستان جی در توییتر نوشت «هیچ‌کس سزاوار آزار، شکنجه یا زندان به خاطر ایمانش نیست».

بالا بردن آگاهی

از زمان شروع آزار و شکنجه در سال ۱۹۹۹، حزب کمونیست و سیستم کمیته امور سیاسی و حقوقی این حزب کمپین‌های متعددی را در تلاش برای ریشه‌کن کردن فالون گونگ از طرق مختلف راه‌اندازی کرده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد اقدامات متقابلی که توسط تمرین‌کنندگان فالون گونگ استفاده می‌شود یکسان باقی می‌ماند، زیرا آنها آنچه را که بروشورها و پوسترهای «روشنگری حقیقت» نامیده می‌شود، برای افزایش آگاهی در مورد آزار و شکنجه در داخل و خارج از چین توزیع می‌کنند.

در سند فاش شده ذکر شد که کمیته امور سیاسی و حقوقی حزب کمونیست چین در شهرستان تیلینگ افراد را سازماندهی کرده است تا برای «پاکسازی» مطالب اطلاع‌رسانی فالون گونگ در مکان‌های عمومی به اطراف این شهرستان بروند. در سال ۲۰۱۹، در این سند آمده است ۸ گروه برای پاکسازی سازماندهی شد، که در نتیجه ۳۷۸ برگه چاپی، ۳ بنر و ۲۶ پوستر جمع آوری شد.

در این سند آمده است که از آوریل تا ژوئن، این نهاد شهرستان تیلینگ ۲۰ هزار جزوه و ۳۵ هزار نوع مطلب دیگر را برای بدنام کردن فالون گونگ در اختیار عموم قرار داده است.

پوستری که روی آن نوشته شده است «حقیقت، نیکخواهی و بردباری خوب است، فالون دافا خوب است» در ایستگاه اتوبوس در تیلینگ، در استان لیائونینگ قابل مشاهده است.» (مینگهویی)

هنگ گفت «از آنجایی که آزار و شکنجه پشتوانه قانونی ندارد، حزب کمونیست مبلغ هنگفتی را برای بدنام کردن فالون گونگ از طریق دستکاری افکار عمومی و جعل دروغ‌هایی که توسط رسانه‌هایش منتشر می‌شود، خرج کرده است. در این میان، حزب تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع از رسیدن حقیقت درباره فالون گونگ به عموم شود.»

مطالب دیگر:

فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

قانونگذاران اروپایی: جنایات برداشت اعضای بدن در پکن باید پایان یابد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی