Asset 2

کمیسیون ۱۷۷۶ ترامپ، خواستار وحدت ملی پیرامون ارزش‌‌‌‏های بنیادین آمریکا است!

کمیسیون اصلاحات بزرگی مانند لغو قانون، حق رأی زنان، ضد کمونیسم، جنبش حقوق مدنی و جنبش طرفدار زندگی، که اغلب تعهد ما را به اصول اعلام شده مستقل
(Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

کمیسیون مشاوره‌‌‌‏ای۱۷۷۶ رئیس جمهور دونالد ترامپ، در تلاش برای متحد کردن آمریکایی‌‌‌‏ها به اصول بنیانگذاران، روز دوشنبه با انتشار یک گزارش عمومی، وظیفه خود را برای بازنگری تاریخچه بنیانگذاری این کشور، به پایان رساند.

بر طبق این کمیسیون که در سال آخر دوره ریاست حمهوری ترامپ و در میان روند افکار عمومی رو به افزایشی که از آمریکا یک تصویر ظالم و نژاد پرست ارایه می‌‌‌‏کند، ایجاد شد، آمریکایی‌‌‌‏های امروزه در مورد معنای کشورشان، تاریخ آن و چگونگی اداره آن «عمیقاً اختلاف نظر پیدا کرده‌‌‌‏اند» .

در این گزارش، پس از بررسی مجدد اصول و آرمان‌‌‌‏های مندرج در اعلامیه استقلال و قانون اساسی آمده است «نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری در تطابق کامل با حقایق جهانی برابری، آزادی، عدالت و دولت زندگی نکرده‌‌‌‏اند … اما هیچ ملتی قبل از آمریکا هرگز جرأت بیان این حقایق را به عنوان مبنای رسمی سیاست‌‌‌‏های خود نداشته است و هیچ کسی بیشتر از آمریکا برای رسیدن به آن‌‌‌‏ها تلاش نکرده است.»

نویسندگان بخش عمده‌‌‌‏ای از این گزارش را به بررسی چالش‌‌‌‏های اصول بنیانگذاری آمریکایی اختصاص داده‌‌‌‏اند. برخی از این‌‌‌‏ها مانند برده‌‌‌‏داری تاریخی هستند، که اساساً با این ایده که «همه انسانها برابر آفریده شده‌‌‌‏اند» ناسازگار است. برخی دیگر مانند پیشرفت گرایی جدیدترند، که معتقد است قانون اساسی باید به طور مداوم تغییر و تکامل یابد تا بتواند حقوق انسان‌‌‌‏ها را که در حال تحول است پوشش دهد. جنبش‌‌‌‏های فاشیستی و کمونیستی به دنبال یک دولت توتالیتر و بدون احترام به حقوق فردی هستند؛ و سیاست‌‌‌‏های هویت مدرن به نفع سیستم‌‌‌‏های گروهی خاصی تحت عنوان عدالت اجتماعی است.

در این گزارش آمده است: «استدلال‌‌‌‏ها، تاکتیک‌‌‌‏ها و نام این جنبش‌‌‌‏ها تغییر کرده و میزان چالش متفاوت است، اما همه آنها در پایبندی به همان دروغ شریک هستند که می‌‌‌‏گوید مردم از ارزش برابر و حقوق برابر برخوردار نیستند.»

 گزارش کمیسیون در مورد خطرات جنبش‌‌‌‏های سیاسی مدرن که اصول بنیانگذار آمریکا را از بین می‌‌‌‏برد، هشدار می‌‌‌‏دهد و خاطرنشان می‌‌‌‏کند که بسیاری از جنبش‌‌‌‏های تاریخی موفق بودند زیرا به تقویت این اصول کمک کرده بودند نه به از بین بردن آنها.»

نویسندگان گزارش نوشتند: «اصلاحات بزرگی مانند لغو قانون، حق رأی زنان، ضد کمونیسم، جنبش حقوق مدنی و جنبش طرفدار زندگی، که اغلب تعهد ما را به اصول اعلام شده مستقل بودن بر طبق قانون اساسی بهبود می‌‌‌‏بخشد، ارائه داده‌‌‌‏اند.»

این گزارش خواستار نوسازی ملی آموزش است تا به شهروندان آینده آمریکایی اصول بنیادی و ویژگی لازم برای ادامه این اصول را بیاموزد. به گفته نویسندگان، یک آموزش میهن پرستانه به معنای نادیده گرفتن خطاهای گذشته ملت نیست، بلکه به معنای تماشای تاریخ به روشی روشن و سالم، با احترام و عشق است.

در این گزارش هشدار داده شده است که کالج‌‌‌‏ها و دانشگاه‌‌‌‏های آمریکایی دقیقاً عکس این عمل را انجام می‌‌‌‏دهند و خاطرنشان می‌‌‌‏کند که آنها به کانون‌‌‌‏های ضدآمریکایی‌‌‌‏گرایی، افترا و سانسور تبدیل شده‌‌‌‏اند، با این هدف که نظرات افراد را کنترل کنند بجای آنکه به آنها آموزش دهند.

نویسندگان به ویژه از تاریخ نگار هوارد زین و برنده جایزه پولیتزر برای جلوگیری از اینکه دانش آموزان، انسانیت، خوبی و خیرخواهی را در شخصیت‌‌‌‏های تاریخی آمریکا ببینند، استفاده کردند. در عوض، آنها نسخه تحریف شده تاریخ آمریکا را به خوانندگان جوان خود ارائه می‌‌‌‏دهند.

در گزارش مطرح شده است که «تجدیدنظر تاریخی که  صداقت و حقیقت تاریخی را زیر پا می‌‌‌‏گذارد، آمریکاییان را با برجسته کردن فقط گناهان اجدادشان شرمنده می‌‌‌‏کند و ادعاهای نژادپرستی سیستمی را می‌‌‌‏آموزد که فقط با تبعیض بیشتر از بین می‌‌‌‏رود، این یک ایدئولوژی است که هدف آن دستکاری عقاید بیش از آموزش ذهن است.»

نویسنده این گزارش گفت که تجدید وحدت آمریکا بستگی به این دارد که هر آمریکایی مایل باشد در برابر استبداد در زندگی روزمره خود بایستد.

در این گزارش آمده است: «مهم‌‌‌‏تر از همه چیز، ما باید در هر حوزه ای در مقابل ظالمانی ایستادگی کنیم که خواستار این هستند که ما فقط در مورد گناهان آمریکا صحبت کنیم در حالی که عظمت آن را انکار می‌‌‌‏کنیم. در خانه، در مدرسه، در محل کار و در جهان، این مردم هستند و فقط مردم این قدرت را دارند که برای آمریکا ایستادگی کنند و از سبک زندگی ما دفاع کنند.»

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۳: ربودن رسانه‌ها

آلودگی بستنی‌های چینی به ویروس کرونا

 جهان باید علیه نقض حقوق بشر در چین متحد شود

اخبار مرتبط