Search
Asset 2

فائوچی می‌گوید پس از «کنترل بهتر» کرونا خود را بازنشست می‌کند

کنترل فائوچی در گفتگو با روزنامه ایندیپندنت در روز پنجشنبه مجدداً اعلام کرد که بازنشسته می‌شود: «راستش را بخواهید، یک روز بازنشسته می‌شوم و
آنتونی فائوچی، مشاور کاخ سفید در امور مربوط به مقابله با کووید۱۹ (Anna Moneymaker/Pool/Getty Images)

آنتونی فائوچی، مشاور کاخ سفید در امور مربوط به مقابله با کووید۱۹ جزئیات بیشتری درباره زمان بازنشستگی خود ارائه کرده و گفته است که اگر کووید۱۹ تحت کنترل قرار بگیرد، خود را بازنشست خواهد کرد.

فائوچی در گفتگو با روزنامه ایندیپندنت در روز پنجشنبه مجدداً اعلام کرد که بازنشسته می‌شود: «راستش را بخواهید، یک روز بازنشسته می‌شوم و گمان نمی‌کنم که آن روز چندان دور باشد.»

فائوچی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: «واقعاً روز مشخصی را برای این کار در نظر ندارم، چرا که ما به‌نوعی در میانه یک بحران سلامت عمومی هستیم و کووید۱۹ باید تحت کنترل بهتری قرار بگیرد.» او مشخصاً نگفت که چه اقداماتی می‌توانند در کنترل هرچه بیشتر این ویروس مؤثر باشند.

او گفت: «دوست ندارم طفره بروم. غلبه بر این ویروس ممکن است زودتر از آن روزی که مردم فکر می‌کنند رخ دهد، یا ممکن است دیرتر از آن روزی که آنها گمان می‌کنند از راه برسد.»

فائوچی از اواخر دهه ۱۹۶۰ برای دولت فدرال کار می‌کرد و از سال ۱۹۸۴ ریاست مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی را برعهده گرفت، اما چهره شناخته‌شده‌ای برای عموم مردم نبود. او از زمان شروع همه‌گیری کووید۱۹ صدها مصاحبه انجام داده و اخیراً به یکی از چهره‌های شناخته‌شده دولت فدرال در مقابله با کووید۱۹ تبدیل شده است.

اما مصاحبه فائوچی با ایندیپندنت تا حدودی با اظهارات وی در فاکس‌نیوز مبنی بر اینکه در سال ۲۰۲۴ بازنشسته خواهد شد در تضاد است. نیل کاووتو، مجری فاکس‌نیوز از فائوچی پرسید که آیا در صورت پیروزی دونالد ترامپ در دور دوم ریاست‌جمهوری، سمت خود را حفظ خواهد کرد یا خیر.

فائوچی در پاسخ به کاووتو گفت: «فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس‌جمهور باشد، شخصاً فکر نمی‌کنم تا آن زمان بر سر کار باشم.»

بااین‌حال، فائوچی چند روز بعد به افرادی که از رویکرد دولت فدرال در مقابله با همه‌گیری رضایت نداشتند، به شدت تاخت. فائوچی از سال ۲۰۲۰ از جانب محافظه‌کاران و برخی از پزشکان به‌خاطر اظهارات رعب‌انگیز در مصاحبه‌های مطبوعاتی و همچنین حمایت از قرنطینه و اجباری شدن ماسک و واکسن مورد انتقاد قرار داشته است.

فائوچی در جریان چندین جلسه استماع سنا با سناتور رند پل (جمهوری‌خواه، کنتاکی) بر سر اینکه آیا سازمان‌های بهداشتی فدرال به تحقیقات بحث‌برانگیز روی ویروس‌ها در آزمایشگاه ووهان در چین – جایی که ویروس در سال ۲۰۱۹ از آنجا شیوع پیدا کرد – کمک کرده‌اند یا خیر، به مشاجره پرداخت.

فائوچی در گفتگو با گروهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در نیویورک گفت: «ما در حال مواجهه با یک نفاق گسترده در سطح کشور هستیم که ریشه در ارزش‌زدایی از حقیقت دارد.» وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر افزود: «صحنه‌سازی، تئوری‌های توطئه و انتشار دروغ‌های آشکار از جانب گروه‌های رادیکال و افرادی که آنها را می‌شناسید، به یک امر رایج تبدیل شده است.»

فائوچی در اواسط ماه می در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت که در صورت پیروزی دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات، دیگر به کار خود ادامه نخواهد داد.

او به سی‌ان‌ان گفت: «اگر به سوابق واکنش‌ها [به همه‌گیری] در دولت [ترامپ] نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اقدامات مطلوبی صورت نگرفته است.»

مطالب دیگر:

دیدگاه: نفوذ رژیم چین در سازمان بهداشت جهانی  برای مردم دنیا خطرناک است

پیش‌بینی بیل گیتس: «همه‌گیری بعدی» ناشی از تغییرات اقلیمی خواهد بود

۱۹هزار برگه رأی دیرهنگام و نامعتبر در جریان انتخابات ۲۰۲۰ در آریزونا شمارش شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی