Asset 2

مقامات تگزاس: شیوع کرونا و آب ناسالم در مجتمع‌های نگهداری از کودکان مهاجر غیرقانونی

کودکان مقامات ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند در یکی از مجتمع‌های مرزی نگهداری از کودکان مهاجر غیرقانونی، آب ناسالم پیدا شده؛ این درحالی است
گرگ ابوت، فرماندار تگزاس (Tom Fox-Pool/Getty Images)

مقامات ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند در یکی از مجتمع‌های مرزی نگهداری از کودکان مهاجر غیرقانونی، آب ناسالم پیدا شده؛ این درحالی است که در دو مجتمع نگهداری از آن‌ها نمونه‌هایی از شیوع کرونا نیز دیده شده‌است.

کمیسیون کیفیت محیط زیست تگزاس، به شرکت کاتن لجیستیک که یک مجتمع نگهداری در میدلند را اداره می‌کند، توصیه کرد بهره‌برداری از آن را به دلیل کیفیت نامشخص آب آنجا متوقف کنند. این مسئله را سخنگویی از آن کمیسیون در ایمیلی به اپک تایمز تایید کرد.

به گفته این سخنگو: «توصیه توقف بهره‌برداری در مواقعی با احتیاط زیاد برای حفاظت دربرابر خطرات احتمالی نوشیدن آب آلوده صادر می‌شود. آبی که ممکن است برای شستشوی لباس یا سیفون توالت‌ها استفاده شود اما نباید برای مصارف انسانی مانند نوشیدن، پخت و پز، حمام کردن و شستن دست‌ها از آن استفاده کرد».

فرماندار، گرگ ابوت گفت آب مجتمع‌های فدرال احتمالا حاوی آرسنیک یا سایر آلاینده‌ها است.

این جمهوری‌خواه در برنامه‌ای در فاکس‌نیوز گفت: «هیچ آب در دسترس و جاری‌ای در آن منطقه از میدلند وجود ندارد».

با این وجود شرکت کاتن لجیستیک در حال برنامه‌ریزی برای انتقال آب آشامیدنی به آن منطقه است، طرحی که در انتظار تایید مقامات است. این شرکت و مقامات دولت بایدن به درخواست اظهارنظر در این رابطه پاسخی ندادند.

یک سخنگو از وزارت بهداشت و خدمات انسانی به آسوشیتد پرس گفت مجتمع میدلند که تحت نظارت است، آبی «به نظر آشامیدنی» دارد که معمولا در آزمایش‌ها، درجه‌ای بالاتر از استانداردها داشته‌است.

او افزود «ما با پیمانکارهای خود در تماسیم تا تامین آب پاکیزه را برای کودکان و کارکنان آن مجمتع تضمین کنیم».

همچنین در روز جمعه مقامات دریافتند که تست کرونای بیش از ده درصد افراد مجتمع‌های میدلند و کاریزو اسپرینگز مثبت بوده‌است.

گرگ ابوت در بیانیه‌ای گفت:«دولت بایدن در زمینه تضمین امنیت اقلیت‌های بی کس و کار که از مرز ما می‌گذرند شکستی فاجعه‌بار رقم زده‌است. شرایطی که این اقلیت‌ها در موسسات تحت اداره دولت فدرال با آن روبرو‌اند، غیر قابل قبول و غیرانسانی است. از نبود آب آشامیدنی سالم در یک جا گرفته تا شیوع کرونا در جایی دیگر، دولت بایدن هیچ توجیهی برای قرار دادن این کودکان در این شرایط ندارد».

«امتناع بایدن از توجه به بحران مرزها، نه تنها باعث فرصت دادن به تاجران و قاچاقچیان انسان می‌شود بلکه کودکان تنها و بی‌گناه را با بیماری و شرایط ناسالم زندگی مواجه می‌کند. دولت او همین الان باید کاری کند تا این کودکان ایمن بمانند، مرز ما مصون شود و این بحران انسانی به پایان رسد».

مقامات، پرسنل و منابع وزارت بهداشت و خدمات انسانی را برای تحقیقات به کاریزو اسپرینگز گسیل کرده‌اند؛ در حالی که کمیسیون کیفیت محیط زیست تگزاس با مجتمع دیگر تماس گرفته تا بگوید که باید مشکلات آب را حل و فصل کنند.

ایالات متحده از زمان روی کار آمدن بایدن در ماه ژانویه، شاهد جهشی در تعداد مهاجران است. آمارها نشان می‌دهد که ماموران در مجموع ۱۰۰۴۴۱ مهاجر غیرقانونی را در مرز جنوب غربی توقیف کرده‌اند و این در مقایسه با ژانویه حاکی از رشد ۲۸ درصدی است.

آلهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت میهن آمریکا در شانزدهم مارس بیان کرد که این کشور «در مرز جنوب غربی در حال مواجهه با تعداد افرادی بیشتر از مجموع بیست سال گذشته است».

بایدن از زمان تصدی ریاست جمهوری، شماری از سیاست‌های مرزی و مهاجرتی دولت ترامپ را بر هم زده‌است؛ نظیر ساخت دیوار مرزی و برقراری دوباره پروسه «بگیر و رها کن»، روندی که طی آن خارجی‌های غیرقانونی اجازه دارند در زمان انتظار برای پاسخ به درخواست پناهجویی خود، وارد کشور شوند.

بایدن همچنین در اولین روز کاری خود طرحی را با هدف ایجاد راهی برای اخذ شهروندی آمریکا برای حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی به کنگره فرستاد. ماه گذشته نیز دموکرات‌ها لایحه‌ای اصلاحی را (لایحه شهروندی ۲۰۲۱ ایالات متحده) ارائه کردند که نمونه‌ای نزدیک از طرح بایدن است.

ابوت در روز چهارشنبه هشدار داد که شمار عبورکنندگان از مرز به افزایش خود ادامه خواهد داد.

مطالب دیگر:

سنای ایالت آریزونا دستور بازشماری دستی ۲.۱ میلیون برگه رای از انتخابات ریاست جمهوری  ۲۰۲۰ را صادر کرد

سوسیالیسم، گرگی در لباس گوسفند (بخش اول)

 مجادله دیپلمات‌های آمریکا و چین، در نخستین روز مذاکرات آلاسکا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی