logo_eet

دولت بایدن برای واکسیناسیون وسیع کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در برابر کووید۱۹ آماده می‌شود

کودکان به گفته کاخ سفید، دولت، مقادیر کافی از واکسن فایزر-بیو‌ان‌تک را تهیه کرده تا تمام ۲۸ میلیون کودک ۵ تا ۱۱ ساله کشور را واکسینه کند و آ
(Mario Tama/Getty Images)

مقامات دولتی روز چهارشنبه اعلام کردند که دولت پرزیدنت جو بایدن، در حال برنامه‌ریزی برای عرضۀ انبوه واکسن‌های کووید۱۹ برای کودکان پنج سال به بالاست.

به گفته کاخ سفید، دولت، مقادیر کافی از واکسن فایزر-بیو‌ان‌تک را تهیه کرده تا تمام ۲۸ میلیون کودک ۵ تا ۱۱ ساله کشور را واکسینه کند و آماده است که برای تسهیل روند واکسیناسیون، دوزهای واکسن را به سراسر کشور ارسال کند.

دوزهای واکسن علاوه بر پایگاه‌های واکسیناسیون، در مطب پزشکان، داروخانه‌ها و مدارس هم توزیع خواهند شد. اتحادیه بیمارستان‌های اطفال، موافقت کرده که در بیش از ۱۰۰ بیمارستان اطفال، پایگاه‌های واکسیناسیون مستقر کند.

جفری زینتز، هماهنگ‌کنندۀ کارگروه کووید۱۹ کاخ سفید، در یک نطق مجازی به گزارشگران گفت: «طی هفته‌های گذشته، از نزدیک با فرمانداران، پزشکان اطفال، داروخانه‌ها، مراکز بهداشت محلی، مراکز بهداشت روستایی و سایر تهیه‌کنندگان واکسن در ارتباط بوده‌ایم تا برای چنین مقطعی آماده شویم. همه با هم در حال تکمیل برنامه‌ریزی عملیاتیِ توزیع واکسن برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله به نحوی سریع و آسان هستیم.

این برنامه‌ریزی عملیاتی در حالی صورت می‌گیرد که سازمان غذا و دارو (FDA) و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) هیچ‌کدام دربارۀ واکسیناسیون کودکانی در این سن، تصمیم‌گیری نکرده‌اند. این موضوع باعث شده که تکرار شرایط قبلی در زمینه اعلان دولت در رابطه با تقویت‌کننده‌های واکسن کووید۱۹، دوباره به خطری محتمل تبدیل شود.

در ماه آگوست، مقامات ارشد دولت اعلام کردند که تصمیم گرفته‌اند در ماه سپتامبر، تمام مشمولین، صرف‌نظر از شرایط سنی یا سایر شرایط، دوز تقویت‌کنندۀ واکسن دریافت کنند. اما سازمان غذا و دارو نهایتاً تنها استفاده از تقویت‌کننده را برای دو نوع واکسن مُدرنا و فایزر و برای گرو‌های خاصی مجاز دانست، و هیأت مشورتی این سازمان، استفاده از دوز تقویت‌کننده برای عموم جمعیت را به علت فقدان شواهد کافی مبنی بر لزوم استفاده از تقویت‌کننده‌ها، رد کرد.

مطالب دیگر:

حزب کمونیست چین را به خاطر برداشت اجباری اعضای بدن تحریم کنید

کارشناسان حقوقی: واکسیناسیون اجباری می‌تواند ناقض حقوق شهروندی کانادایی‌ها باشد

ترامپ از کمیته منتخبِ مسئول رسیدگی به حوادث ششم ژانویه و دفتر ملی بایگانی شکایت کرد

اخبار مرتبط