Search
Asset 2

شمار کودکان بی‌سرپرست که به‌طور غیرقانونی از مرز آمریکا گذشته‌اند به ۲۰هزار تن رسید

کودک شمار کودکان بی‌سرپرست که به‌طور غیرقانونی از مرز آمریکا گذشته‌اند به ۲۰هزار تن رسید با هزینه هفتگی حداقل ۶۰ میلیون دلار نگهداری
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

بیش از ۲۰هزار کودک که اغلب اهل آمریکای مرکزی‌اند در مجتمع‌های مربوط به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا با هزینه هفتگی حداقل ۶۰ میلیون دلار نگهداری می‌شوند.

اکثر این کودکان در دو ماه گذشته به صورت غیرقانونی از مرز گذشته‌اند.

طبق گفته اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا، در ماه مارس، تقریبا ۱۹۰۰۰ کودک فقط، توسط نیروهای مرزی توقیف شدند که این تعداد بی‌سابقه است. از ماه فوریه با توقیف ۹۴۰۰ نفر دیگر و طی سه ماه قبل از آن با توقیف ۵۰۰۰ نفر در هر ماه، این تعداد دو برابر شده‌است.

نیروهای مرزی موظف‌اند که طی ۷۲ ساعت، مراقبت از کودکان بی‌کس و کار را به وزارت بهداشت و خدمات انسانی بسپارند. با این وجود تعداد زیاد آن‌ها مشکل‌ساز شده و این کودکان در موسسات شلوغ اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا بیش از یک هفته نگهداری می‌شوند.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی در روز ۲۳ مارس اطلاعاتی از شمار کودکان تحت مراقبت خود منتشر کرد که این تعداد ۱۱۵۵۱ نفر بوده‌است.

از آن زمان این وزارتخانه، چندین مرکز اضطراری نگهداری از کودکان را راه‌اندازی کرده‌است؛ نظیر مراکز گردهمایی که در سن‌آنتونیو و سن‌دیگو تغییر کاربری داده شدند یا پایگاه‌های نظامی در ایالت‌های مرزی و ساختمان‌هایی در ایالت‌های داخلی مثل پنسیلوانیا و میشیگان.

در روز ۱۵ آوریل، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ۱۹۷۹۸ کودک را در سرپرستی خود داشت. به علاوه اداره گمرک و حفاظت مرزی از ۲۵۱۵ کودک نگهداری می‌کرد.

مقامات وزارت بهداشت در ایمیلی به اپک‌تایمز بیان کردند که هزینه متوسط نگهداری یک کودک در یک مجتمع دائمی ۲۹۰ دلار در روز است. در مجتمع‌های اضطراری و موقت «به دلیل نیاز به توسعه سریع مجتمع‌ها و استخدام شمار زیادی از کارکنان در یک مدت کوتاه» این هزینه به حدود ۷۷۵ دلار در روز می‌رسد.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی موظف است از این کودکان بی‌سرپرست مراقبت کند تا زمانی که برای آن‌ها یک حامی پیدا شود که بیشتر اوقات یکی از والدین یا اقوام نزدیک است که به صورت غیرقانونی در آمریکا زندگی می‌کند.

این وزارتخانه از تاریخ ۲۳ مارس به بعد، روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ کودک را به حامی‌ها می‌سپارد.

گرگ ابوت، فرماندار تگزاس، به پاسبانان تگزاس و سازمان امنیت عمومی تگزاس دستور داده‌است که ادعاهای آزار جنسی کودکان و کوتاهی در رسیدگی به آن‌ها را در پناهگاه کودکان سن‌آنتونیو بررسی کنند.

در روز ۲۴ مارس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، مسئولیت حل و فصل بحران مرزی را به معاون اول خود، کامالا هریس سپرد. هریس اخیرا از مناطق مرزی بازدید کرده و گفته که تمرکز او بر «عوامل بنیادین» مهاجرت غیرقانونی و با اولویت مهاجرین اهل آمریکای مرکزی است.

دولت بایدن به دلیل لغو بسیاری از تمهیداتی که دولت ترامپ برای قطع جریان مهاجرت غیرقانونی فراهم کرده بود و تشدید عبور و مرور مرزی، مورد انتقاد قرار گرفته‌است.

در میانه سال ۲۰۱۹، زمانی که موج اخیر کودکان مهاجر از ظرفیت مجتمع‌های نیروهای مرزی فراتر رفت، هریس در یک نشست خبری توقیف کودکان را محکوم کرد.

«توقیف این کودکان با شرایطی که آن‌ها هنگام رسیدن داشتند، نوعی تجاوز به حقوق بشر است که دولت ایالات متحده آن را مرتکب شده‌است. و ما اینجا هستیم تا بایستیم و بگوییم که اجازه نخواهیم داد تا این اتفاق بیافتد؛ نه در جلوی چشمان ما».

مطالب دیگر:

مدیر اطلاعات ملی آمریکا: رژیم چین بر تحقیقات اخیر سازمان بهداشت جهانی درباره منشاء ویروس تأثیر گذاشته است

 رژیم چین آماده حمله به تایوان است

مایک لیندل از راه‌اندازی شبکه‌ اجتماعی آزاد و پاک خود خبر داد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی