Asset 2

بیش از ۹هزار نفر از آمریکایی‌ها پس از واکسینه شدن به کووید۱۹ مبتلا شدند و ۱۳۲ نفر جان باختند

واکسیناسیون فرماندار نبراسکا روز یکشنبه گفت دادستان کل نبراسکا در حال همکاری با سایر دادستان‌های کل کشور است تا دستورالعمل‌های جدید رئیس
(Kamil Krzaczynski/AFP via Getty Images)

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، ضمن اعلام تعداد موارد ابتلا و مرگ در نتیجه کووید۱۹ پس از مصرف واکسن، اقدام به واکسناسیون برای پیشگیری از ابتلا را مؤثر دانست.

به طوری که آزمایشات بالینی توسط تنظیم‌کننده‌های دارو نشان داده است که واکسن فایزر، ۹۵ درصد در جلوگیری از ابتلا مؤثر است، واکسن مودرنا، ۹۴ درصد، و واکسن جانسون اند جانسون ۶۶،۹ درصد می‌تواند مؤثر باشد.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها از ۱۶ آوریل تاکنون بیش از ۹ هزار مورد ابتلا به کووید۱۹ پس از تزریق واکسن ثبت گردیده است. به گفته این نهاد، تست کووید۱۹ بالغ بر ۹۲۴۵ نفر در این مدت پس از دریافت واکسن نهایی کووید۱۹، مثبت بوده است.

در این میان حدود ۹ درصد، یعنی ۸۳۵ مورد نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند و ۱۳۲ نفر درگذشتند. گفته شده است از بیماران بستری، ۲۴۱ بیمار بدون علامت بوده‌اند و ۲۰ مورد مرگ مربوط به این گروه بوده است.

این آمار مربوط به ۴۶ ایالت آمریکا است. مشخص نیست که کدام چهار ایالت آمار مربوط به خود را به آژانس کنترل و پیشگیری بیماری‌ها ارائه نداده‌اند.

تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی به طور کامل علیه ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) واکسینه شده‌اند. واکسیناسیون کامل به معنای دریافت دو دوز فایزر یا مودرنا، یا واکسن تک‌شات جانسون اند جانسون است.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در وب سایت خود می‌گوید که الگوهایی را در علت مرگ‌ها شناسایی نکرده است که نشان‌دهنده وجود یک مشکل ایمنی در واکسن‌های کووید۱۹ باشد.  پزشکان این آژانس به همراه تنظیم کننده‌های سازمان غذا و دارو، هر گزارش مورد مرگ را بررسی می‌کنند.

این سازمان در بیانیه ۲۷ آوریل گفت که بررسی اطلاعات بالینی موجود از جمله گواهی مرگ، کالبد شکافی و سوابق پزشکی هیچ مدرکی را نشان نداد که واکسیناسیون منجر به مرگ بیمار شود.

مطالب دیگر:

دادستان تگزاس: از دولت بایدن به خاطر بحران مرزی شکایت‌های بیشتری مطرح خواهیم کرد

رهبر اقلیت مجلس، برنامه‌های گسترده مالیاتی و هزینه‌ای بایدن را طرح‌های سوسیالیستی می‌داند

درخواست چندین گروه از وزارت دادگستری برای ارسال ناظر به منظور نظارت بر ممیزی انتخابات آریزونا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی