logo_eet

کپی‌برداری از قوانین سرکوب رژیم چین توسط جمهوری اسلامی؛ محروم کردن مخالفان از خدمات اجتماعی

(SOCIAL MEDIA)
(SOCIAL MEDIA)

حسین جلالی، نماینده مجلس جمهوری اسلامی از اجرای طرحی برای مقابله با مخالفان حجاب اجباری خبر داد که یک کپی‌برداری از قوانین حزب کمونیست چین در سرکوب مخالفان است.

حسین جلالی عنوان کرد: «در اجرای قانون عفاف و حجاب با تکیه بر مدیریت هوشمند، مواجهه فیزیکی با بی‌حجاب حذف شده، تقابلی صورت نمی‌گیرد، تذکر شفاهی هم داده نمی‌شود و هیچ برخورد و دستگیری هم صورت نمی‌گیرد.»

وی دو هفته پیش وعده داده بود که طرح حجاب و عفاف تا دو هفته آینده اجرا می‌شود و در توضیح این طرح عنوان کرد: «در طرح جدید از طریق پیامک به افراد بی‌حجاب اعلام شود که شما حجاب را رعایت نکردید و سعی کنید به قانون احترام بگذارید. بعد از تذکر، وارد مرحله اخطار می‌شویم، بعد هشدار و در مرحله سوم ممکن است حساب بانکی فرد بی‌حجاب مسدود شود.»

این اقدام جمهوری اسلامی در برخورد با مخالفان حجاب اجباری، کپی‌برداری از قوانین حزب کمونیست چین در محروم کردن منتقدان خود از خدمات اجتماعی است.

مخالفان حکومت کمونیستی چین نمی‌تواننند حساب بانکی داشته باشد، از خدمات دولتی محروم شده و بسیاری از خدمات بهداشتی پزشکی به آنها ارائه نمی‌شود و در نهایت اگر فرد دیگری نیز با این شهروندان مراوده داشته باشد او نیز از خدمات اجتماعی محروم می‌شود.

حسین جلالی همچنین گفت:  «۳۷ دستگاه در خصوص حجاب و عفاف مسئولیت دارند و همه توجیه شده‌اند و طرح کاملا برای اجرا آماده است و یک‌هفته‌ای است که در حال اجراست.»

به ادعای وی، قانون عفاف و حجاب، باید اجرا شود و مجری هرگونه صلاح دانست می‌تواند شیوه اجرای قانون را تغییر دهد، ولی نیاز به قانون‌گذاری جدید ندارد.

این نماینده مجلس جمهوری اسلامی پیش‌تر نیز گفته بود که از طرح حجاب و عفاف عقب‌نشینی نخواهد شد، زیرا این عقب‌نشینی به معنای عقب‌نشینی جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط