Search
Asset 2

پس از آن‌که دولت بایدن کمک به قربانیان گردباد را رد کرد، دیسانتیس درگاهی اینترنتی برای اهدای کمک راه انداخت

گردباد دیسانتیس در بیانیه‌ای مطبوعاتی در ۲۲ فوریه گفت: «نمی‌توانیم منتظر دولت فدرال باشیم که به این شهروندان فلوریدایی کمک کند. پس از بازدید
ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا (Joe Raedle/Getty Images)

پس از انتشار اخبار مبنی بر این‌که آژانس مدیریت اضطراری فدرال کمک به قربانیان گردباد پونتاگوردا در جنوب غربی فلوریدا را رد کرده است، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، درگاهی اینترنتی برای کمک‌های اهدایی راه‌اندازی کرد.

دیسانتیس در بیانیه‌ای مطبوعاتی در ۲۲ فوریه گفت: «نمی‌توانیم منتظر دولت فدرال باشیم که به این شهروندان فلوریدایی کمک کند. پس از بازدید هفته گذشته از بازماندگان، روشن است که هنوز به کمک ما نیاز دارند.»

کوین گاتری، مدیر اداره مدیریت اضطراری فلوریدا، در بیانیه‌ای گفت که قربانیان گردباد «فرآیند دشواری را برای بهبودی طی کرده‌اند.»

گاتری در یک بیانیه‌ای مطبوعاتی در ۲۲ فوریه گفت: «این کمک‌های اهدایی مستقیماً به بازماندگان فاجعه ما کمک می‌کنند که بیش از همه به آن نیاز دارند. این اداره شبانه‌روز کار می‌کند که این منابع حیاتی را به بازماندگان این فاجعه برسانند تا بهشان کمک کند سریع‌تر بهبود یافته و پس از تجربه ویرانی‌های گسترده شروع به بازسازی کنند.»

دیسانتیس در کنفرانسی مطبوعاتی با قربانیان گردباد در ۱۸ فوریه گفت این فاجعه «جمعیت آسیب‌پذیر» را تحت‌تأثیر قرار داده است. تقریباً همه قربانیان را شهروندان سالخورده تشکیل می‌دهند و ۸۴ درصد آن‌ها به کمک‌های تأمین‌اجتماعی به عنوان تنها منبع درآمد خود وابسته هستند.

فرماندار گفت: «مردم هم‌چنان در تلاش برای یافتن مسکنی پایدار و آواربرداری هستند.»

۱۶ ژانویه، حدود ۳۰۰ نفر از ساکنان جنوب غربی فلوریدا در نتیجه گردبادهایی آواره شدند که بیش از ۱۵۸ خانه را در دو شهرستان ویران کردند.

بعدتر، هواشناسی ملی تأیید کرد یک گردباد درجه۱ در شهرستان شارلوت و یک گردباد درجه۲ در شهرستان لی فرود آمده است.

اد موری این حادثه را «وحشتناک‌ترین اتفاقی که تا به حال برایش رخ داده است»، خواند.

موری، یکی از اهالی فورت‌مایرز، در یک کنفرانس خبری در ۱۸ فوریه به خبرنگاران گفت: «خانه من وارونه شده است. تا یکی دو ساعت نمی‌دانستم دخترم کجاست و تا هفت ساعت نمی‌توانستم سگم را پیدا کنم.»

او به خبرنگاران گفت، اما چیزی که از ویرانی‌های گردباد نیز بیشتر صدمه زد، رفتار دولت فدرال بود که درخواست را رد کرد.

«و بعد سازمانی دولتی بگوید که این فاجعه نیست، ۲۲ سال خاطره، کودکان و حیوانات خانگی‌تان همه در خطر هستند. این نباید درست باشد.»

الی کوستالاس، یکی دیگر از قربانیان گردباد، گفت: «وقتی این اتفاق افتاد ما ویران شدیم، اصلاً نمی‌توانستیم باور کنیم.»

پس از وقوع گردبادها، فرماندار ران دیسانتیس با صدور فرمانی اجرایی در شهرستان‌های شارلوت و لی وضعیت اضطراری اعلام کرد که باعث به راه افتادن جریانی برای هشدار به آژانس مدیریت اضطراری فدرال شد تا روند ارزیابی خسارت را آغاز کند.

۱۵ فوریه، مدیریت اضطراری فدرال نامه‌ای به فرماندار ارسال کرد و گفت خسارت طوفان «آن‌قدر گسترده نیست که نیازمند واکنش فدرال باشد.»

طبق نامه مدیر آژانس مدیریت اضطراری فدرال، دنی کریسول، به دیسانتیس: «با بررسی تمام اطلاعات دردسترس، برایمان مشخص شده است که خسارت این اتفاق به اندازه‌ای نبوده که فراتر از توان ایالت، دولت‌های محلی و سازمان‌های داوطلب باشد. بر این اساس، تشخیص ما این است که کمک‌های بیشتر فدرال ضرورتی ندارد. بنابراین، باید به اطلاعتان برسانم درخواست شما برای اعلام فاجعه بزرگ رد شده است.»

مطالب دیگر:

پوتین از «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین خبر داد، انفجارهایی در چندین شهر اوکراین گزارش شد

پنتاگون استقرار نیروهای گارد ملی برای مقابله با اعتراض کاروان کامیون‌داران واشنگتن را تأیید کرد

مایک پمپئو هفته آینده با رئیس‌جمهور تایوان دیدار خواهد کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی