Search
Asset 2

گردهمایی ترامپ در جورجیا و به چالش کشیدن مجدد نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰

پیروزی  رئیس جمهور پیشین کشور، دونالد ترامپ اواخر هفته گذشته در شهر پِری، جورجیا گردهمایی دیگری برگزار کرد و به ادعای خود مبنی بر به چالش کشیدن
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمعی در پری، جورجیا، در 25 سپتامبر 2021 صحبت می‌کند. (Sean Rayford/Getty Images)

 رئیس جمهور پیشین کشور، دونالد ترامپ اواخر هفته گذشته در شهر پِری، جورجیا گردهمایی دیگری برگزار کرد و به ادعای خود مبنی بر به چالش کشیدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ادامه داد و ضمناً به احتمال کاندیداتوری خود در سال ۲۰۲۴ نیز اشاره جزئی داشت.

ترامپ از طرفداران خود خواست «آمریکا را نجات دهند» که این کار به گفته او با یک پیروزی «تکان‌دهنده» در سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود و «سپس با پیروزی باشکوه‌تری در نوامبر ۲۰۲۴ ادامه می‌یابد».

علاوه بر این، ترامپ از سخنرانی یک ساعت و نیمه خود در محوطه نمایشگاه ملی جورجیا برای صحبت درباره سیاست‌های ایالتی نیز استفاده کرد و از سه کاندیدای منتخب خود در انتخابات پیش‌ِ روی جورجیا حمایت خویش را اعلام داشت. ترامپ از کاندیدای سنای ایالات متحده و اسطوره فوتبال هرشِل واکِر که علیه سناتور کنونی دموکرات رافائل وارناک نامزد شده است، نماینده ایالات متحده جودی هایس که برای وزارت امور خارجه ایالت و سنای ایالت نامزد شده است و بِرت جونز که برای مقام معاونت فرمانداری نامزد شده است حمایت می‌کند.

ترامپ در توصیف وزیر امور خارجه کنونی ایالت بِرَد رافنسپرگر، معاون فرماندار جف دانکن و فرماندار برایان کِمپ از واژگان تحقیرآمیزی استفاده کرد؛ این سه جمهوری‌خواه آشکارا مخالفت خود با ادعای ترامپ مبنی بر متقلبانه بودن انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را که پرزیدنت جو بایدن به عنوان پیروز آن اعلام شد، اعلام داشته‌اند.

ترامپ به مردم گفت او ترجیح می‌داد نامزد دموکرات، استیسی آبرامز رقابت فرمانداری جورجیا در سال ۲۰۱۸ را پیروز می‌شد.

او گفت: «استیسی، دوست داری جای او را بگیری؟ از نظر من مشکلی ندارد».

ترامپ همچنین به ممیزی اخیراً منتشرشده نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در شهر ماریکوپا کانتی، آریزونا اشاره کرد که به گفته او، این ممیزی از ادعاهایش مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات حمایت می‌کند.

گزارش ممیزی انتخابات آریزونا همچنین قانونی بودن قریب به ۵۰،۰۰۰ رای از آرای داده شده را زیر سوال می‌برد. گزارش مذکور می‌گوید ۲۳،۳۴۴ رای پستی از آدرس سابق افراد ارسال شده‌اند، ۹،۰۴۱ رای پستی در عوض ارسال به رای‌دهندگان برگشت خورده‌اند و ۵،۲۹۵ رای‌دهنده احتمالاً در چندین شهر رای داده‌اند. طبق این گزارش اعتبار هزاران رای دیگر نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد که به گفته آن، این آرا با فرد رای‌دهنده مطابقت نداشته‌اند، یا رای تکراری بوده‌اند یا توسط رای‌دهندگانی داده شده‌اند که از شهر ماریکوپا نقل مکان کرده‌اند.

ترامپ گزارش مذکور را به عنوان مدرک پیروزی خود در این شهر و به طور گسترده‌تر، پیروزی در انتخابات کشور می‌بیند و خواستار تحقیقات بیشتر در این زمینه شده است.

او در جریان گردهمایی گفت: «اگر به گذشته فکر نکنیم هیچوقت نمی‌توانید در آینده دوباره پیروز شوید چون تمامش ساختگی است».

ترامپ همچنین به کیفرخواست اخیر علیه وکیل متخصص در امنیت سایبری که در کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون دست داشت نیز اشاره کرد. این کیفرخواست مایکل ساسمن را متهم می‌کند که او زمانی که اطلاعات مدعی بر کانال ارتباط کامیپوتری محرمانه مشکوک بین سازمان ترامپ و یک بانک روسی را به اف‌بی‌آی تحویل داده است درباره ارتباط خود با کمپین به این سازمان دروغ گفته است. تحقیقات اف‌بی‌آی بعدها نشان داد که هیچ مدرکی دال بر یک کانال ارتباطی محرمانه وجود ندارد.

ترامپ در این گردهمایی گفت: «آن‌ها یک حقه سر هم کردند و ما مجبور شدیم سه سال با آن زندگی کنیم».

ترامپ همچنین از بایدن بابت نحوه مدیریت خروج ارتش ایالات متحده از افغانستان و هجوم اخیر مهاجران غیرقانونی از مرز جنوبی ایالات متحده شدیداً انتقاد کرد و آن را «بدترین مسئله مرزی در تاریخ جهان» خواند.

مطالب دیگر:

اختصاص بودجه به اپراتورهای مخابراتی آمریکا برای خارج و جایگزین کردن تجهیزات شبکه هوآوی و زدتی‌ای

گزارش ویژه: جلسه استماع سنای آریزونا در رابطه با تناقضات متعدد یافت شده در بازرسی انتخاباتی

دیدگاه: مشکل فقط شی جین‌پینگ نیست؛ بلکه کمونیسم است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی