Asset 2

گروهبان بازنشسته: رفتار وسواس‌‌‌‌‏گونه رسانه‌‌‌‌‏ها درباره وقایع ۶ ژانویه برای پلیس «به شدت آزار دهنده» است

یک معترض در پورتلند (ایالت اورگان) پرچم آمریکا را آتش می‌‌‌‌‏زند، ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ (Nathan Howard/Getty Images)
یک معترض در پورتلند (ایالت اورگان) پرچم آمریکا را آتش می‌‌‌‌‏زند، ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ (Nathan Howard/Getty Images)

بتسی اسمیت، گروهبان بازنشسته و نماینده فعلی «انجمن ملی پلیس» گفت که در حال حاضر رسانه‌‌‌‌‏ها زمان زیادی را به صحبت درباره حمله به کنگره اختصاص می‌‌‌‌‏دهند، اما توجه کافی به شورش‎‌‌‌‌‏های خشونت‌‌‌‌‏آمیز آنتیفا و سایر فرقه‌‌‌‌‏ها ندارند.

اسمیت، گروهبان بازنشسته یکی از ادارات اصلی پلیس در شیکاگو (منبع) در مصاحبه با برنامه «دِ نیشن اسپیکز» رسانه ان‌‌‌‌‏تی‌‌‌‌‏دی گفت: «وسواس کنونی آنها درباره مسائلی مانند برترپنداری سفیدپوستان، نژادپرستان، و حمله به ساختمان کاپیتول است. آنها نمی‌‌‌‌‏خواهند درباره ۹۹ درصد از شورش‎‌‌‌‌‏‌‌‌‌‏های خشونت‌‌‌‌‏آمیزی که پلیس آمریکا در حدود یک سال گذشته با آنها درگیر بوده است حرفی بزنند … ما تمام مدت بر روی شورش‌‌‌‌‏های ۶ ژانویه تمرکز کرده‌‌‌‌‏ایم، و این برای نیروی پلیس به شدت آزار دهنده است».

نگرانی‌‌‌‌‏های اسمیت در حالی است که فعالان چپ‌‌‌‌‏گرای افراطی و گروه‎هایی مانند «جان سیاه‌پوستان مهم است» همچنان در شهرهای آمریکا با پلیس درگیر می‌‌‌‌‏شوند. برخی از این معترضان از گروه آنارکو-کمونیستی «آنتیفا» و سایر چپ‌‌‌‌‏گرایان افراطی بوده‌‌‌‌‏اند که با سوءاستفاده از تظاهرات صلح‌‌‌‌‏آمیز، ایجاد ناآرامی مدنی، درگیری‌‌‌‌‏های خشونت‌‌‌‌‏آمیز، آتش‌‌‌‌‏سوزی، غارت و آسیب به اموال عمومی به دنبال تغییر ساختار پلیس هستند.

در روز تحلیف نیز تظاهراتی در شهرهای سیاتل و پورتلند در جریان بود. با این حال برخی افراد دست به شورش زدند. تصاویر و ویدئوهای این وقایع حاکی از آسیب به اموال عمومی، تخریب و همچنین آسیب به یک ساختمان دادگستری بود. طبق گفته ادارات پلیس، تظاهر کنندگان در هر دو شهر به اتهام حمله، شورش و آتش سوزی دستگیر شدند.

اندی انگو، خبرنگار مستقل که از نزدیک تحرکات آنتیفا در پورتلند را دنبال کرده است گفت که برخی از آشوبگران دستگیر شده در روز تحلیف پیش از آن نیز در تظاهرات جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» در سال ۲۰۲۰ دستگیر و سپس آزاد شده بودند. (منبع)

اخیرا اعضای آنتیفا و سایر معترضان در روز ۶ فوریه با شعار «آتش بزنید» در خیابان‌‌‌‌‏های واشنگتن به تظاهرات پرداختند. (منبع) تصاویر دریافت شده از یک خبرنگار مستقل نشان می‌‌‌‌‏دهد که گروهی از افراد سیاه‌‌‌‌‏پوش با نادیده گرفتن دستور توقف ماموران پلیس با آنها روبروی یک غذاخوری درگیر شدند. (منبع)

اسمیت گفت: «بیشتر آمریکایی‌‌‌‌‏ها با چک کردن تلفن همراه خود یا در روزنامه‌‌‌‌‏ها گزارشی را از فعالیت آنتیفا نمی‌‌‌‌‏بینند، مگر اینکه فعالیت آنتیفا در محل زندگی آنها به شدت واضح باشد».

او برای نمونه به شورش‌‌‌‌‏های سیاتل و پورتلند در روز ۲۰ ژانویه اشاره کرد و ادامه داد: «بسیاری از مردم درباره این اتفاق هیچ اطلاعی نداشتند، چون رسانه مرتبا آنها را نادیده می‌‌‌‌‏گیرد».

اسمیت همچنین از عدم وجود مدیریت مناسب برای کمک به افسران پلیس در مقابله با اعتراضات خشونت‌‌‌‌‏آمیز ابراز تاسف کرد. او گفت که آمادگی نهادهای اجرای قانون در این زمینه وابسته به اشتراک اطلاعات بین ادارات پلیس محلی، آژانس‌‌‌‌‏های دولت فدرال و همچنین به اشتراک گذاشتن منابع است.

اسمیت گفت: «اعتراضات لزوما به صورت مخفیانه شکل نمی‌‌‌‌‏گیرد. این رویدادها نیازمند برنامه‌‌‌‌‏ریزی است، و ماموران اطلاعاتی در بسیاری از نهادهای اصلی اجرای قانون و دولت فدرال با جمع‌‌‌‌‏آوری داده‌‌‌‌‏ها معمولا از چگونگی وقوع این شورش‌‌‌‌‏ها مطلع هستند».

او افزود که ماموران پلیس نیازمند تجهیزات مناسب برای آمادگی فیزیکی هستند. ده‌‌‌‌‏ها افسر پلیس در جریان شورش‌‌‌‌‏های خیابانی تابستان ۲۰۲۰ در سراسر کشور مجروح شدند.

اسمیت گفت: «[تجهیزات] به این مامورها کمک می‌‌‌‌‏کند تا از کسب و کارهای کوچک محافظت کنند. در بسیاری از موارد – مانند شهر مینیاپولیس – کسب و کارهای کوچک متعلق به اقلیت‌‌‌‌‏ها در جریان تظاهرات از بین رفتند، و این زندگی آنها را نابود کرد».

انجمن ملی پلیس یک سازمان غیرانتفاعی است و برخی از وظایف آن شامل آموزش آمریکایی‌‌‌‌‏ها درباره شغل اجرای قانون، کمک به ماموران در فرآیندهای قانونی، مقابله با دیدگاه‌‌‌‌‏های منفی نسبت به پلیس، و همکاری با مقامات دولتی برای توجه بیشتر به حوزه اعمال قانون می‌‌‌‌‏شود.

مطالب دیگر:

کارشکنی وزیر سابق دادگستری درخصوص دستورات ترامپ و خوش‌خدمتی او برای فرمان‌های بایدن

ساکن ووهان: سال گذشته، در طول اوج پاندمی روزانه حداقل ۵،۰۰۰ نفر می‌مُردند

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۶ قسمت دوم: کمونیسم پنهان در جنبش زیست محیطی

استیون راجرز: پاکسازی ارتش آمریکا می‌تواند این کشور را به سمت کمونیسم سوق دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی