Search
Asset 2

اعتراضات و اعتصاب سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف همچنان ادامه دارد

گزارش‌ها حاکی ز آن است که اعتراضات و اعتصاب سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف همچنان ادامه دارد که با سرکوب نیروهای امنیتی
(Photo by -/AFP via Getty Images)

تظاهرات ضدحکومتی  مردم در ایران  پس از گذشت بیست و شش روز همچنان ادامه دارد و گزارش‌ها حاکی از آن است که در روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه مردم معترض در شهرهای مختلف از جمله تهران، رشت، کرج، اصفهان، مشهد و…در خیابان‌ها تجمع کرده‌اند و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سر داده‌اند.

امروز چهارشنبه، ۲۰ مهر، گروهی از وکلا نیز مقابل کانون وکلای دادگستری در تهران تجمع کردند و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند. مأموران حکومتی هم برای متفرق‌کردن آنها گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

 مردم معترض در مشهد در خیابان‌ها تجمعاتی برگزار کردند و مأموران امنیتی به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

معترضان در گوهردشت کرج، به خیابان‌ها آمدند و با سر دادن شعار «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» مخالفت خود را با جمهوری اسلامی اعلام کردند.

در عین حال، گزارش‌ها حاکی از اعتصاب مغازه‌داران و کسبه در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، کرمانشاه، سرپل ذهاب، دهگان، سقز، مریوان، بوکان، بانه چندین شهر دیگر است

در عین حال دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در سراسر کشور تجمعاتی برگزار کردند و و خواستار پیوستن اساتید و معلمان به اعتراضات سراسری در ایران شدند.

دانشجویان دانشگاه رجایی تهران هم در محوطه این دانشگاه تجمع کرده و شعار «دانشجو معلم اتحاد، اتحاد» سر دادند.

پیشتر فراخوان‌های متعددی جهت برگزاری تجمعات و اعتصابات در سراسر ایران برای روز چهارشنبه توسط‌ چندین گروه و نهاد صنفی منتشر شده بود.

 کاربران ایرانی هم از قطعی و اختلال گسترده اینترنت در تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، ساری، اهواز، بابل، رشت و دیگر شهرهای ایران خبر دادند.

همزمان با تداوم اعتراضات و اعتصابات در ایران، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی چهارشنبه ۲۰ مهر در دیدار با اعضای جدید مجمع تشخیص، اعتراضات مردمی را به‌عنوان «اغتشاشات» و «حرکت انفعالی دشمن» توصیف کرد، و خواستار «برخورد امنیتی و قضایی» با معترضان شد.

آتش این اعتراضات پس از انتشار خبر کشته شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس گشت ارشاد شعله‌ور شد و به سرعت به شهرهای مختلف ایران گسترش یافت و به اعتراضات گسترده ضد حکومتی مردم ایران تبیدل شد.

این اعتراضات با سرکوب شدید نیروهای امنیتی حکومت مواجه شده است. سازمان حقوق بشر ایران در گزارش جدید خود، آمار کشته‌‌شدگان اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی ایران را دست‌کم ۲۰۱ تن اعلام کرده است.

مطالب دیگر:

حزب کمونیست چین با خرید میلیون‌ها بشکه نفت از ایران، ناجی جمهوری اسلامی است

خیزش سراسری مردم ایران در شهرهای مختلف علیه جمهوری اسلامی

ترامپ ضمن حمایت از مردم معترض در ایران شجاعت آنها را ستود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی