Search
Asset 2

گزارش سالانه ۲۰۲۰ کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده: برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان زنده فالون گونگ در چین ادامه دارد

برداشت اعضای بدن فالون گونگ فالون دافا در چین
نقاشی با نام «برداشت غیر قانونی اعضای بدن»، غارت اعضای بدن تمرین‌‏کنندگان فالون گونگ را در چین به تصویر می‌‏کشد، هنرمند: شیچیانگ دانگ، روغن روی بوم، ۲۰۰۷ (The Traditional Culture Arts Center)

مینگ هویی

درگزارش سالانه ۲۰۲۰ کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده (USCIRF) که در تاریخ ۲۸آوریل۲۰۲۰ منتشر شد، آمده است: «در سال ۲۰۱۹ وضعیت آزادی مذهبی در چین رو به وخامت رفته است.» این گزارش دوباره توصیه کرد که چین همانند ۲۱ سال گذشته «کشوری با نگرانی‌های خاص(CPC) » تعیین شود.

گزارش سال ۲۰۲۰ نظارت گسترده بر مردم چین را به‌طور برجسته‌ای مطرح کرده است. آن اظهار می‌دارد: «دولت چین با ایجاد سیستم نظارت پیشرفته با فناوری بالا و استفاده از تشخیص چهره و هوش مصنوعی، اقلیت‌های مذهبی و عقیدتی را تحت نظارت قرار داده است.»

در ادامه این گزارش دربارۀ سرکوب مذاهب و عقاید از جمله فالون گونگ در چین بحث می‌شود. هزاران تمرین‌کنندۀ فالون گونگ در سال ۲۰۱۹ به‌دلیل انجام تمرینات مدیتیشن یا توزیع متونی دربارۀ عقایدشان دستگیر شدند. مدافعان حقوق بشر و دانشمندان شواهدی ارائه کرده‌اند که عمل برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان که بسیاری از آنها به‌نظر تمرین‌کنندۀ فالون گونگ هستند، در مقیاس قابل توجهی ادامه یافته است.»

جانی مور، عضو کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده معتقد است که «چین بزرگترین ناقض حقوق بشر و آزادی مذهبی جهان است» و «چین با هیچ کشور دیگری در جهان قابل مقایسه نیست، این نه تنها به‌دلیل اقدامات توجیه‌ناپذیر آن، بلکه با توجه به شیوۀ کمک و انجام اقدامات مشابه توسط سایر کشورها در سراسر جهان است.»

مور همچنین خاطرنشان کرد که سایر کشورهای در پی دستیابی به منافع خود، همچنان اجازه می‌دهند که چین به‌ویژه در سازمان ملل، طبق قوانین خاص خودش بازی کند. او می‌گوید: «این قطعاً توجیه‌ناپذیر است.»

او به کشورهایی که شرارت‌های چین را نادیده می‌گیرند هشدار داد: «سرانجام ممکن است متوجه شوند که تحت‌سلطۀ چین درآمده‌اند. در دنیای ما زمان آن گذشته است که انسان‌های جهان و لیبرال ‌دموکرات‌های‌مان خواستار چیزهای بیشتری از چین باشند.»

این کمیته به دولت آمریکا پیشنهاد کرد:‌ «درخصوص سازمان‌های دولتی چینی و مقامات مسئولی که ناقض شدید آزادی مذهبی … هستند با مسدودکردن دارایی‌های این افراد و یا ممانعت از ورودشان به ایالات متحده، تحریم‌های هدفمندی را اعمال کند.»

مطالب دیگر:

این مرد می‌گوید، همسر مفقود شده‌اش قربانی برداشت اعضای بدن شده است

جنایت برداشت اعضای بدن در چین چگونه صورت می گیرد

فالون گونگ، مدیتیشنی آرام و محبوب

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی