Asset 2

گزارش ویژه: جلسه استماع سنای آریزونا در رابطه با تناقضات متعدد یافت شده در بازرسی انتخاباتی

بازرسی روز جمعه، فن در جریان جلسه استماع گفت که این با موانع نابه‌جایی از جانب شهرستان ماریکوپا مواجه شد که به منظور جلوگیری از
سنای ایالت آریزونا نتایج ممیزی شهرستان ماریکوپا را در جریان جلسه‌ای در فینیکس، آریزنا، در 24سپتامبر2021 مورد بحث قرار می‌دهد. (Allan Stein/Epoch Times)

روز جمعه، نتایج یک بازرسی انتخاباتی در جلسه‌ای به استماع قانون‌گزاران رسید. این بازرسی حقوقی درباره انتخابات ۲۰۲۰، به دستور سنای آریزونا در ماریکوپا انجام شده بود که پرجمعیت‌ترین شهرستان این ایالت محسوب می‌شود.

رئیس سنا، کارن فن که یک جمهوری‌خواه است، همان روز نامه‌ای به دادستان کل آریزونا، مارک برنوویچ، فرستاد و توصیه کرد تحقیقات بیشتری درباره یافته‌های این بازرسی انجام شود. او در این نامه، درباره تأیید امضاها در رأی‌گیری پستی، صحت فهرست‌های رأی‌دهندگان، امنیت سیستم‌های انتخاباتی و نگه‌داری سوابق اسناد انتخاباتی ابراز نگرانی کرد.

فن در این نامه به برنوویچ گفت: «بنابراین، من گزارش‌ها را برای بررسی به دفترتان ارسال می‌کنم، اگر صلاح دانستید، می‌توانید در جریان نظارت جاری خود بر روی این موضوعات، تحقیقات بیشتری انجام دهید.»

برنوویچ بعدازظهر روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «بر اساس این شواهد و تا جایی‌که اختیار قانونی‌ام اجازه می‌دهند، تمام اقدامات لازم را انجام خواهم داد. ایالت آریزونا شایسته شمارش دقیق آرای خود و محافظت از آن‌ها است.»

دفتر او در بیانیه‌ای اشاره کرد که واحدی به بررسی صحت انتخابات اختصاص داده‌ شده است که «اطلاعات و شواهد مجلس سنا را به‌طور کامل بررسی خواهد کرد.» و «تا زمانی‌که بررسی آن کامل نشود، نمی‌توان در مورد برخی ادعاها اظهارنظر کرد.»

روز جمعه، فن در جریان جلسه استماع گفت که این بازرسی با موانع نابه‌جایی از جانب شهرستان ماریکوپا مواجه شد که به منظور جلوگیری از بازرسی و احضاریه‌ها به دادگاه فراخوانده شد. او افزود که این بازرسی حقوقی تفاوت قابل توجهی در کل آرای شمارش‌شده نشان نداد و در گزارش نهایی تنها چندصد اختلاف مشاهده شد اما چندین ناهنجاری از جمله نقض مقررات و عدم پیروی از زنجیره امانت‌داری مشاهده شد.

سنا شرکت نینجاهای سایبری در فلوریدا را برای انجام این بازرسی به کار گرفت. این شرکت گفت ۱۵۰۰ نفر در طی مجموعاً ۱۰۰.۰۰۰ ساعت این بررسی را انجام داده‌اند. این شرکت اعلام کرد که در بازشماری آرای انتخاباتی، تنها ۹۹۴ اختلاف در آرای ریاست جمهوری و ۱,۱۷۷ اختلاف در آرای سنا مشاهده کرده است. با این حال، این گزارش تأکید می‌کند که احتمالاً در بازرسی حقوقی کل با مجموع ۵۳.۳۰۵ رأی مواجه خواهیم بود.

شهرستان ماریکوپا روز جمعه در واکنش به نتایج پیش‌نویس گزارش بازرسی حقوقی نینجاهای سایبری که پیش از جلسه استماع بازرسی در سنا منتشر شده بود، چندین بیانیه در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

آمار و ارقام گزارش پیش‌نویس دقیقاً منطبق بر گزارش نهایی نینجاهای سایبری نبود.  فن روز جمعه در جلسه استماع گفت: «همان‌طور که می‌دانید شخصی یکی از گزارش‌های پیش‌نویس را در فاصله ۲۴ تا ۴۸ ساعت گذشته فاش کرد. این یک پیش‌نویس گزارش بود، بنابراین می‌توانم بهتان بگویم محتویات آن کاملاً با گزارش نهایی منطبق نیستند.» با این حال، برخی از ادعاهای کلیدی گزارش پیش‌نویس در مورد آرایی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، با گزارش نهایی مطابقت داشت.

۲۲,۳۴۴ رأی پستی که از آدرس‌های قبلی ارسال شده‌اند

بر اساس گزارش نهایی نینجاهای سایبری، ۲۳,۳۴۴ رأی پستی از آدرس‌های قبلی رأی‌دهندگان ارسال شده‌اند.

بر اساس این گزارش: «برای کسانی‌که به علت نقل مکان، نتوانسته‌اند برگه‌های رأی خود را دریافت کنند و در آن آدرس، کسی با نام خانوادگی ایشان یافت نشد، رأی‌گیری بر اساس شناسه ثبت نامی‌شان انجام شد. بر اساس تجزیه‌و تحلیل گسترده داده‌ها، تقریباً ۲۳,۳۴۴ رأی شناسایی کردیم که احتمالاً این ویژگی را دارند.»

نینجاهای سایبری در گزارش خود اشاره می‌کنند که اگر برگه‌های رأی باید به آدرس‌های تعیین‌شده فرستاده شوند، این رویه می‌تواند دستورالعمل‌های انتخاباتی آریزونا را نقض کند.

در گزارش این شرکت آمده است: «مجلس سنا باید این موضوع را برای بررسی حقوقی به دفتر دادستان کل ارجاع دهد که آیا الزامات ARS 16-452 (C) نقض شده‌اند یا خیر.»

شهرستان ماریکوپا روز جمعه این ادعا را رد کرد و گفت: «برگه‌های رأی پستی به آدرس دیگری ارسال نمی شود.» هم‌چنین تأکید کرد که «طبق قوانین انتخاباتی فدرال» رأی‌گیری بر اساس آدرس قبلی «قانونی است»، مانند مواردی که رأی‌دهندگان، نظامیان آمریکایی یا شهروندان خارج از کشور هستند. به‌علاوه، این شهرستان اعلام کرد در انتخابات عمومی ۲۰۲۰، ۲۰,۹۳۳ درخواست از آدرس‌های موقت داشته است.

تعداد برگه‌های رأی بازگردانده شده ۹,۰۴۱ مورد بیشتر از برگه‌های رأی ارسال‌شده بوده است

نینجاهای سایبری دریافتند که تعداد آرایی که رأی‌دهندگان بازگردانده‌اند، ۹،۰۴۱ مورد بیشتر از برگه‌های رأیی بوده است که برایشان ارسال شده بود.

بر اساس این گزارش: «بر اساس پرونده تعداد آرای بازگشتی زودهنگام EV33 و پرونده تعداد برگه رأی ارسالی زودهنگام EV32، تعداد برگه رأی‌های بازگردانده‌شده ۹,۰۴۱ مورد بیشتر از برگه‌های رأی ارسال‌شده بوده است. در بیشتر موارد، برگه رأی برای یک نفر فرستاده شده اما دو رأی در تاریخ‌های مختلف دریافت شده است.»

بازرسان بعدتر اشاره کردند به ‌آن‌ها اطلاع داده‌اند که ممکن است برخی از این مغایرت‌ها «به‌خاطر فهرست حفاظت‌شده رأی‌دهندگان باشد» اما امکان تأیید آن وجود ندارد. شهرستان ماریکوپا روز جمعه بیانیه‌ای در رابطه با تأثیری این‌چنینی منتشر کرد.

این استان این یافته را در توییتر مورد اعتراض قرار داد و گفت اکثر مواقع که چندین پرونده در پرونده EV33 وجود دارد، زمانی است که رای دهندگان “بدون امضا یا با مغایرت امضا رأی را پس می دهند” و در چنین مواردی، کارکنان انتخابات با رای دهنده تماس می گیرند.

نینجاهای سایبری: ممکن است رأی‌دهندگان در چندین شهرستان رأی داده باشند

نینجاهای سایبری اشاره کردند که ممکن است حدود ۵,۲۹۵ رأی تحت تأثیر رأی‌دهندگانی قرار گرفته باشند که احتمالاً در چندین شهرستان رأی داده‌اند.

این شرکت اعلام کرد که فهرست همه رأی‌دهندگان انتخاباتی شهرستان ماریکوپا را که در انتخابات شرکت کرده‌اند (که پرونده رأی‌دهندگان نهایی VM55 نامیده می‌شود) با پرونده‌های ۱۴ شهرستان دیگر آریزونا مقایسه کرده‌‌اند و در مجموع ۵,۰۴۷ رأی‌دهنده پیدا کرده‌اند که نام، نام میانی، نام خانوادگی و سال تولد یکسانی داشته‌اند. که نشان می‌دهد این تعداد می‌تواند در بین همه شهرستان‌ها، حدود ۱۰,۳۴۲ رأی باشد.

بر اساس این گزارش: «تعداد برگه‌های رأی تحت تأثیرقرارگرفته بر اساس تعداد کل آرا (۱۰,۳۴۲) و کم کردن تعداد بیشترین افراد احتمالی منحصربه‌فرد (۵,۰۴۷) از آن، محاسبه شد و عدد ۵,۲۹۵ به دست آمد.»

جدا از آن، این شرکت متوجه شد که تعداد آرای رسمی ثبت‌شده در شهرستان ماریکوپا، ۳,۴۳۲ رأی بیشتر از تعداد کل رأی‌دهندگان بوده است.

نینجاهای سایبری گزارش می‌دهد (در بخش ۱۲ام): «مجموع‌های نتایج رسمی با مجموع‌های متناظرشان در پرونده رأی‌دهندگان نهایی (VM55) مطابقت ندارند.»

نینجاهای سایبری می‌گویند این یافته از آن جهت قابل توجه هستند که «همیشه تعداد کسانی که برای رأی دادن حاضر می‌شدند، با تعداد آرای ثبت‌شده انطباق داشتند.» این شرکت توصیه می‌کند که قانون باید «لزوم انطباق  کامل تعرفه‌های رسمی با پرونده رأی‌دهندگان نهایی» را مورد توجه قرار دهد.

نینجاهای سایبری در یافته دیگری گفتند تعداد برگه‌های رأی المثنی ۲,۵۹۲ مورد بیشتر از تعداد آرای آسیب‌دیده ارسالی بوده است (صدور برگه رأی المثنی فرآیندی برای جایگزینی برگه‌های رأی آسیب‌دیده یا به اشتباه علامت‌زده شده است که رأی رأی‌دهنده را حفظ می‌کند).

داگ لوگان، مدیرعامل نینجاهای سایبری، در سخنرانی خود در روز جمعه گفت: «احتمالاً این مورد یکی از جالب‌ترین‌ها است … که تعداد آرای المثنی از تعداد آرای اولیه [آسیب‌دیده] بیشتر بوده است. بر اساس بررسی ما، ۲۶,۹۶۵ رأی اولیه [آسیب‌دیده] و ۲۹,۵۵۷ رأی المثنی داشته‌ایم که باید با هم برابر باشند.»

او افزود: «بر اساس آمار و ارقام شهرستان ماریکوپا، باید ۲۷,۸۶۹ نسخه اصلی و المثنی داشته باشیم و باید کاملاً با هم انطباق داشته باشند.»

سایر نتایج شامل ۲,۳۸۲ رأی‌دهنده حضوری هستند که از شهرستان ماریکوپا خارج شده بودند و ۲.۰۸۱ رأی‌دهنده که در طی ۲۹ روز قبل از انتخابات از ایالت خارج شده بودند. این شهرستان در واکنش به این نتایج گفت بررسی‌های تصادفی جداگانه‌ای انجام داده است و «هیچ مغایرتی» درمورد هیچ یک از ارقام پیدا نکرده است.

به‌علاوه، نینجاهای سایبری گزارش دادند که تعداد آرای شمارش‌شده ۱,۵۵۱ مورد بیشتر از رأی‌دهندگان بوده است. نتایج دیگری هم هستند که بر تعداد کمی از آرا تأثیرگذار بوده‌اند. برای مثال ۳۹۷ رأی پستی ارسال شده‌اند که هیچ شواهدی مبنی بر ارسال برگه رأی به آن‌ها وجود ندارد. ۳۹۳ رأی نام ناقص داشتند، ۲۸۲ رأی توسط افرادی ارسال شدند که «مرده شناخته شده بودند» و ۱۹۸ رأی توسط افرادی ارسال شده بود که بعد از مهلت قانونی ۱۵ اکتبر ثبت‌نام کرده بودند. موارد دیگری هم وجود داشتند که تعدادشان کمتر بود.

۱۷،۳۲۲ پاکت تکراری در میان آرای ارسالی رأی‌دهندگان

شیوا آیادورای، که از سوی سنا مأمور «بررسی وجود یا عدم وجود امضا» بر روی پاکت‌های برگه‌های رأی ارسالی رأی‌دهندگان شده بود، در جلسه روز جمعه گفت که این بازرسی «ناهنجاری‌هایی را نشان می‌دهد که فرآیند اعتبارسنجی صحت امضاها را زیرسؤال می‌برد.»

آیادورای گفت از تیم او خواسته شد تا صرفاً وجود یا عدم وجود امضاها را بررسی کنند نه انطباق امضای پاکت نامه با امضای واقعی رأی‌‌دهنده را.

بر اساس گزارش آیادورای، از ۱,۹۲۹,۲۴۲ پاکت رأی‌دهندگان که سنا فراهم آورده بود، ۱۷,۳۲۲ مورد تکراری بودند و برخی رأی‌دهندگان یک رأی را سه تا چهار بار تکرار کرده بودند. او اشاره کرد که با این وجود، گزارش انتخاباتی این شهرستان ماریکوپا هیچ مورد تکراری را گزارش نکرده است.

شهرستان ماریکوپا روز جمعه در پاسخ به ادعای آرای تکراری نوشت: «پاسخ: آرای تکراری. هرگاه یک رأی‌دهنده امضای نامناسبی داشته باشد یا پاکت بدون امضا ارسال کند، با او همکاری می‌کنیم تا امضایش را اصلاح کند. کارکنان ما وظیفه داشتند با رای‌دهندگانی که امضای مشکل‌دار یا پاکت بدون امضا فرستاده‌ بودند، تماس بگیرند. اما فقط یک رأی حساب می‌شد.»

آیادورای اشاره کرد که بیش از ۲۵% آرای تکرای در بین ۴ نوامبر و ۹ نوامبر ۲۰۲۰ دریافت شده‌اند. او به چند یافته کلیدی دیگر نیز اشاره کرد.

ادعاهای مربوط به حذف پرونده‌ها

بازرسان در گزارش خود اعلام کردند که : «بر اساس جدول پرونده اصلی (MFT) کشوها، تعداد زیادی از پرونده‌های سیستم مدیریت انتخاباتی (EMS) و دستگاه‌های اسکنر HiPro حذف شده‌اند.»

در این گزارش آمده است: «این پرونده‌ها می‌توانستند در بازبینی و تحلیل ما از سیستم‌های انتخاباتی مفید باشند. حذف این پرونده‌ها، تا حد زیادی از سرعت تحلیل ما کاست.»

ماریکوپا روز جمعه در پست توئیتری خود این ادعا را رد کرد و گفت: «شهرستان ماریکوپا ادعاهای مبنی بر حذف عمدی داده‌ها توسط کارمندان رأی‌گیری ماریکوپا را به‌شدت رد می کند.» هم‌چنین گفت: «تمام داده‌های ماه نوامبر پشتیبان‌گیری شده‌اند و هیچ‌گاه درخواستی برای آن آرشیو نشده است.»

بازرسان آن بخش از بازرسی که به رأی‌گیری مربوط بود را به اتمام رسانده‌اند و بازرسی دستگاه‌های رأی‌گیری باقی مانده است.

در گزارش نینجاهای سایبری آمده است: «از آن‌جا که هیئت نظارت شهرستان ماریکوپا و سنای آریزونا اخیراً اختلافات خود را درباره موارد مهم درخواست‌نشده حل کرده‌اند، این بخش از بازرسی هنوز انجام نشده است.»

پاسخ به یافته‌های این بازرسی

جک سلرز، رئیس هیئت نظارت شهرستان ماریکوپا، در بیانیه‌ای در واکنش به جلسه استماع سنا گفت: «نظرات نینجاهای سایبری نتیجه سواستفاده و سوبرداشت از داده‌هایی است که شهرستان در اختیارشان قرار داده است و به‌گونه پیچانده شده‌اند که با روایت وجود مشکل تناسب داشته باشد.»

«بار دیگر، این بازرسان در میان نتایج بازرسی خود، ادعاهای افسارگسیخته، زیان‌آور و دروغین را مطرح کردند و رهبری سنا زمینه‌ای را برایشان فراهم آورد تا نظرات، شبهات و نتیجه‌گیری‌های اشتباه خود بدون هیچ سؤال و چالشی مطرح کنند. جلسه امروز غیرمسئولانه و خطرناک بود.»

در عین حال، دموکرات‌های آریزونا گزارش بازرسان را مورد انتقاد قرار دادند.

کیتی هابز، وزیر امور خارجه دموکرات که بارها از بازرسی انتقاد کرده بود و امیدوار است فرماندار آریزونا شود، در توییتر نوشت: «نینجاهای سایبری ماه‌ها آریزونا را آشفته کردند، اعتماد رأی‌دهندگان را از بین بردند، شفافیت نداشتند و صورت‌حسابی چندمیلیون‌دلاری به مالیات‌دهندگان آریزونا تحمیل کردند و در آخر به چه نتیجه‌ای رسیدند؟ این‌که بایدن پیروز شده است. رهبرانی که اجازه این امر را دادند و تشویقش کردند باید در سال ۲۰۲۲ پاسخگو باشند.»

اما فن از مدت‌ها قبل می‌گوید هدف این بازرسی بهبود سیستم انتخاباتی آریزونا بوده است و برای تغییر نتایج انتخاباتی طراحی نشده بود.

فن در جلسه روز جمعه گفت: «اولین هدف ما اطمینان از رعایت قوانین انتخاباتی است» و افزود «افراد زیادی» درمورد صحت انتخابات ایالتی سؤال دارند. او با استناد به یک نظرسنجی گفت که ۴۵% رأی‌دهندگان آریزونا نسبت به سیستم انتخاباتی بی‌اعتماد بودند.

ترامپ پیش از انتشار رسمی گزارش این جلسه در بعدازظهر روز جمعه توسط سنا گفت این بازرسی نشان خواهد داد که تقلبی «آشکار و غیرقابل انکار» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ رخ داده است.

او در بیانیه‌ای ایمیلی گفت: «این بازرسی شواهد آشکار و غیرقابل انکاری از یک تقلب  کشف کرده است! شنیده‌ام بسیار متفاوت از آن چیزی است که توسط رسانه‌های جعلی گزارش شده است.»

ترامپ افزود: «تا زمانی که ندانیم چگونه و چرا این اتفاق افتاده است، انتخاباتمان هرگز امن نخواهد بود. این جنایتی بزرگ است و باید فوراً توسط دادستان کل بررسی شود.»

آریزونا (در کنار جورجیا، پنسیلوانیا، نوادا، میشیگان و ویسکانسین) یکی از چندین ایالت اصلی خاکستری بود که در انتخابات سوم نوامبر به بایدن رأی داد. ترامپ در سال ۲۰۱۶، رأی همه این ایالت‌ها را به خود اختصاص داده بود. بر اساس نتایج رسمی، بایدن توانست با اختلاف بیش از ۱۰ هزار رأی در آریزونا بر ترامپ پیروز شود.

شهرستان ماریکوپا به درخواست اپک‌تایمز برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مطالب دیگر:

در روزهای اخیر حدود ۱۲هزار مهاجر غیرقانونی اهل هائیتی وارد آمریکا شده‌اند

 گزارش: «حزب کمونیست چین بزرگترین دشمن خودش است»

دیدگاه: مشکل فقط شی جین‌پینگ نیست؛ بلکه کمونیسم است

اخبار مرتبط