Search
Asset 2

موج جدیدی از مبتلایان به کووید۱۹ سراسر چین را فرا گرفته است

(Noel Celis/AFP via Getty Images)
(Noel Celis/AFP via Getty Images)

موج جدیدی از مبتلایان به کووید۱۹ در چین در حال فراگیرشدن است. از ۱۷اکتبر۲۰۲۱، موارد ابتلا در بیست استان گزارش شده است. طبق گزارش رسانه‌های رسمی چین، از ۵نوامبر، هیلونگجیانگ، لیائونینگ و هنان به‌عنوان سه استان برتر در تعداد موارد تأیید شده جدید رتبه‌بندی شدند.

سایر مناطق آسیب‌دیده عبارتند از پکن، چینگهای، گانسو، مغولستان داخلی، نینگشیا، شاندونگ، هبی، هیلونگجیانگ، جیانگ‌سو، یوننان، گوئی‌ژو، سیچوان، چونگ‌چینگ، جیانگشی، هونان، هوبی، ژجیانگ، لیائونینگ، هنان و شانشی.

بر اساس گزارش کمیسیون ملی بهداشت چین، تا ۷نوامبر ۶۵ مورد تأیید شده جدید در سراسر چین گزارش شده است. اما، داده‌های رسمی توسط جهان خارج مورد تردید قرار گرفته است، زیرا حزب کمونیست چین در خصوص این پاندمی پنهانکاری کرده است.

توالی‌یابی ژن جهش ویروس را نشان می‌دهد

در هر دو شهر هیهه در استان هیلونگجیانگ و شهر شیجیاژوانگ در استان هبی، موارد جهشی در افرادی باتزریق سه دوز واکسن ساخت چین گزارش شد.

مقامات بهداشتی چین اذعان کردند که وضعیت شهر هیهه جدی و پیچیده است. توالی‌یابی ژن نشان داد که چند سویه ویروس به‌طور همزمان در حال انتقال هستند.

مقامات کنترل سختگیرانه‌تری را اجرا می‌کنند

در حالی که پاندمی در چین همچنان در حال گسترش است، دولت‌های محلی در استان‌ها و شهرهای مختلف به اعمال محدودیت‌های شدیدتر و گسترده‌تر ادامه می‌دهند. ده‌ها‌هزار نفر توسط دولت بر اساس داده‌های موقعیت مکانی تلفن همراه خود به‌عنوان «مخاطبین مشکوک» علامت‌گذاری شده‌اند و بدون اینکه تأیید شود که تماس نزدیکی داشته‌اند، الزام به قرنطینه دارند.

اگر تشخیص داده شود که تلفن شخصی حداقل به مدت ده دقیقه در حدود ۸۰۰ متری فردی آلوده قرار داشته، آن شخص به‌عنوان «اشتراک‌گذار زمانی-مکانی» فرد آلوده طبقه‌بندی می‌شود. سپس «اشتراک‌گذار زمانی-مکانی» موظف است آخرین مکان خود را به مقامات گزارش دهد و طی سه روز دو آزمایش کووید را انجام دهد. حتی اگر جواب آزمایش منفی باشد، فرد همچنان باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شود و در این مدت اجازه خروج از خانه را نخواهد داشت. مقامات این اقدام را «نظارت بر سلامت خود» می‌نامند.

بسیاری از چینی‌هایی که به هیچ‌یک از مناطق اپیدمی تعیین‌شده رسمی پا نگذاشته‌اند یا با بیماران تأیید شده کووید در تماس نبوده‌اند، همچنان با این قوانین قرنطینه به‌عنوان «مخاطبین مشکوک» شناخته می‌شوند. آنها معمولاً متوجه می‌شوند که «کد سلامت» آنها در تلفن همراهشان بدون هشدار زرد شده است و به‌عنوان «اشتراک‌گذار زمانی-مکانی» طبقه‌بندی می‌شوند.

به گفته یک کاربر اینترنتی، یک کارگر کافه تریا در کالج هایهوا در دانشگاه عادی لیائونینگ مبتلا شده و ۱۵هزار دانشجو در قرنطینه احتمالی قرار دارند. هنگامی که موارد جدید در شهر چنگدو، استان سیچوان گزارش شد، به دانشجویان دانشگاه جیائوتنگ جنوب غربی گفته شد که در محوطه دانشگاه بمانند مگر اینکه مجوز خاصی برای بیرون رفتن کسب کنند.

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

نماینده جمهوری‌خواه: آمریکا با تصمیمات افراطی و مهلک دولت بایدن مواجه است

بلینکن در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه چین، درباره تایوان ابراز نگرانی کرد

قیمت‌گذاری علنی روی اعضای بدن انسان در چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی