Search
Asset 2

تصاویر تازه از مناطق مرزی، کودکانی را نشان می‌دهد که شانه به شانه در یک قفس روباز خوابیده‌اند

گمرک تصاویر تازه از مناطق مرزی، کودکانی را نشان می‌دهد که شانه به شانه در یک قفس روباز خوابیده‌اند شانه به شانه بر حصیرهایی روی زمین یا
یک مرکز پردازش موقت در دونا، تگزاس، همانطور که در عکس منتشر شده توسط گمرک و حفاظت از مرز در سه شنبه، 23مارس2021 دیده می‌شود. (CBP)

مقامات حفاظت از گمرک و مرز آمریکا (CBP) تصاویری را از مجتمع‌های موقت و شلوغی منتشر کردند که برای نگهداری از مهاجرین غیرقانونی که در موج اخیر مهاجرت از مرز آمریکا و مکزیک گذشته‌اند، استفاده می‌شود.

این تصاویر که در یک مجتمع مملو از جمعیت در دونای تگزاس گرفته شده‌اند کودکانی را نشان می‌دهند که شانه به شانه بر حصیرهایی روی زمین یا بر ورقه‌های آلومینیومی و یا بر روی نیمکت‌ها خوابیده‌اند. در عکسی دیگر صفی طولانی از مردان مهاجر غیرقانونی دیده می‌شود که منتظر طی مراحل اداری‌اند و تصویری دیگر کودکان را در یک قفس کودک نشان می‌دهد در حالی که تلویزیونی در آنجا برنامه کودک نمایش می‌دهد.

این تصاویر پس از آن منتشر شد که هنری کولار، نماینده جمهوری‌خواه (اهل تگزاس) و پروژه وریتاس به صورت جداگانه تصاویری از کودکانی منتشر کردند که چفت یکدیگر بر زمین خوابیده‌اند. کولار به وبسایت اکسیوس گفت که آن کودکان در «شرایط وحشتناکی» نگهداری می‌شوند و افزود که حفاظت از گمرک و مرز آمریکا باید آن‌ها را به موسساتی منتقل کند که تحت نظر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده فعالیت می‌کنند.

کولار همچنین در توییتی نوشت: «برای رسیدگی به این فاجعه روزافزون انسانی، کارهای بیشتری باید انجام داد. این کودکان مهاجر الان به کمک ما نیاز دارند نه بعدا».

در همین حین اهالی رسانه مدعی‌اند اجازه دسترسی برای مشاهده و گزارش مجتمع‌های مرزی به آن‌ها داده نمی‌شود.

در روز سه‌شنبه، حفاظت از گمرک و مرز در بیانیه‌ای گفت که این سازمان «پس از توقیف اقلیت‌های بی‌کس و کار در مرز جنوب غربی، به انتقال آن‌ها به خدمات وزارت بهداشت و خدمات انسانی ادامه می‌دهد».

این اداره افزود: «برای حفاظت از سلامت و امنیت کارکنان ما و کسانی که تحت مراقبت ما هستند، هنوز هم ورود بازدیدکنندگان متفرقه را به مجتمع‌های خود منع می‌کنیم؛ با این وجود اداره حفاظت از گمرک و مرز برای تامین شفافیت و مسئولیت‌پذیری عمومی در تلاش است. همیشه تصاویر و ویدیوهایی از مرکز رسیدگی به مهاجران در دونا و ال پاسو در تگزاس، در دسترس است».

این تصاویر همچنین صفی طولانی از افرادی را نشان می‌دهد که در انتظار استفاده از توالت‌های قابل حملی‌اند  که به نظر قبلا به عنوان توالت کودکان از آن‌ها استفاده شده‌است. تصویر دیگری کودکان بسیاری را نشان می‌دهد که آشکارا در یک قفس خوابیده‌اند.

جنیفر پساکی، معاون مطبوعاتی کاخ سفید در روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که دولت بایدن «در حال تلاش برای نهایی کردن جزئیات» ایجاد مجوز برای رسانه‌ها است تا آن‌ها بتوانند از مجتمع‎های مرزی بازدید کنند.

مطالب دیگر:

ترامپ درباره نامه‌ای که برای بایدن هنگام ترک کاخ سفید باقی گذاشت، صحبت کرد

عضو پارلمان اروپا: تمرین‌کنندگان فالون گونگ اصلی‌ترین قربانیان برداشت اعضای بدن به‌دست رژیم چین هستند

ترامپ: آمریکا دیگر «مطبوعات آزاد» ندارد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی