logo_eet

نماینده باب گود: بایدن نمی‌داند چگونه از اهرم فشار برای بازدارندگی پوتین استفاده کند

گود دولت بایدن نمی‌داند که ارتش برای چیست و اولین مسئولیت دولت تأمین امنیت و سلامت مردم است. ما دولتی داریم که فکر می‌کند بزرگ‌ترین تهدید
نماینده باب گود (جمهوری‌خواه ویرجینیا) در مصاحبه‌ای در ۲۵ فوریه با برنامه «گزارش کاپیتول گزارش» شبکه ان‌تی‌دی. (NTD/Screenshot via The Epoch Times)

نماینده باب گود (جمهوری‌خواه ویرجینیا) جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل عدم جلوگیری مؤثر روسیه از حمله به اوکراین مورد انتقاد قرار داد و گفت که این دولت نمی‌داند چگونه از اهرم فشار استفاده کند.

گود در ۲۵ فوریه به «گزارش کاپیتول» از شبکه ان‌تی‌دی (NTD) گفت: «این رئیس جمهور نمی‌داند چگونه از اهرم فشار استفاده کند، چگونه دشمنانمان را در حدس زدن و ترس ازآنچه ممکن است انجام دهیم، نگه دارد. NTD شبکه تلویزیونی متعلق به گروه رسانه‌ای اپک تایمز است.

او افزود که تحریم‌های بایدن «به وضوح» ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را منصرف نکرد.

گود گفت: «به مردم یادآوری می‌کنم که اولین مقام ارشد این دولت که برای دیدار با مقامات مسکو به روسیه سفر کرد، جان کری، تزار آب و هوا بود. زمانی که این نوع ضعف را از خود بروز می‌دهیم و روی چنین چیزهایی متمرکز شده‌ایم، در برابر کشورهایی مانند چین، ایران، کره شمالی و روسیه چقدر احمقانه و چه ابلهانه به نظر می‌رسیم.»

کری در ژوئیه ۲۰۲۱ از مسکو بازدید کرد. در آن زمان، او بالاترین مقام کاخ سفید بود که از زمان روی کار آمدن بایدن به روسیه سفر کرد.

او در جریان دیدارش به رادیو NPR آمریکا گفت که مذاکراتش با روس‌ها «به طور انحصاری» به تغییرات آب و هوایی اختصاص داشت.

کری به خاطر مصاحبه اخیرش با بی‌بی‌سی عربی قبل از شروع حمله به اوکراین به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. او گفت که نگران است که یک جنگ توجه جهان را از تغییرات اقلیمی منحرف کند.

کری در این مصاحبه گفت: «امیدوارم رئیس جمهور پوتین به ما کمک کند تا با توجه به آنچه که باید برای آب و هوا انجام دهیم، در مسیر باقی بمانیم.»

گود ادامه داد که دولت بایدن نمی‌داند که ارتش برای چیست و اولین مسئولیت دولت تأمین امنیت و سلامت مردم است. ما دولتی داریم که فکر می‌کند بزرگ‌ترین تهدید برای کشور و ارتش ما – حتی خود رئیس‌جمهور هم گفت – آب و هوا است. و سپس ژنرال مارک مایلی و وزیر دفاع لوید آستین گفتند که بزرگ‌ترین تهدید برای کشورمان نژادپرستی، برتری سفیدپوستان و ملی‌گرایی است.»

گود گفت: «آنها احتمالاً متحیر شده‌اند که نیروهای روسی بدون استفاده از ماسک کووید به اوکراین حمله می‌کنند، شاید اضافه شود که آنها همه پرسنل نظامی خود را که واکسن دریافت نکرده‌اند مرخص نکرده‌اند.»

گود گفت: «این دولتی است که نمی‌داند هدف ارتش ما چیست و در سراسر جهان دیگر کسی از ما نمی‌ترسد یا مورد احترام قرار نمی‌گیریم…این ضعف آمریکا به وضوح خطرناک است، نه فقط برای آمریکا، نه فقط برای جهان به طور کلی، بلکه به طور خاص برای اروپا.»

گود گفت: «جالب» است که روسیه در طول چهار سال دولت ترامپ به اوکراین حمله نکرده است.

گود همچنین پیش‌بینی کرد که تهاجم روسیه مطمئناً بر اقتصاد ایالات متحده تأثیر خواهد گذاشت.

این رئیس جمهور توانایی ما را برای مستقل بودن از انرژی کاهش داده است. او تولید سوخت و انرژی خودمان را کاهش داده است.» و بنابراین او نفوذ روسیه را در اروپا و تولید آنها در سراسر جهان افزایش داده است.

کشورهایی وجود دارند که برای انرژی حیاتی بیشتر به روسیه وابسته هستند و با کاهش ذخایر روسیه، تأثیر بیشتری بر قیمت نفت در سراسر جهان خواهید دید.

گود گفت: «تقاضا بالا خواهد رفت و عرضه کاهش خواهد یافت. و فشار بیشتری بر قیمت بنزین، قیمت سوخت و قیمت گرمایش ما خواهید دید. و این به اقتصاد ما آسیب بیشتری خواهد زد.»

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ۲۴ فوریه، بایدن از سیاست خود در رابطه با روسیه دفاع کرد و گفت که تحریم‌هایی که اعمال کرده «عمیق» بوده و «فراتر از هر چیزی است که تاکنون انجام شده است».

بایدن با بیان اینکه تاثیر تحریم‌ها زمان می‌برد، گفت: «تهدید به تحریم‌ و اعمال تحریم‌ها و دیدن اثر تحریم‌ها دو چیز متفاوت است. بایدن گفت: «او شروع به دیدن تأثیر تحریم‌ها خواهد کرد.»

مطالب دیگر:

نماینده کنگره آمریکا: روسیه و چین پیش از حمله به اوکراین پشت پرده توطئه کردند

آمریکا پوتین، لاوروف و دیگر مقامات روسیه را تحریم کرد

آمریکا و متحدانش روسیه را از سیستم پرداخت سوئیفت حذف نمی‌کنند، آن را به‌عنوان آخرین گزینه روی میز باقی‌گذاشته‌اند

اخبار مرتبط