Search
Asset 2

فائوچی: میزان ابتلا به گونه دلتای ویروس کرونا در افراد واکسینه‌شده «تقریبا مشابه» افراد واکسینه نشده است

گونه دلتای ویروس کرونا فائوچی که ریاست مرکز ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا را نیز به عهده دارد، افزود که یافتن میزان «بسیار مشابه و
(Al Drago/Pool/Getty Images)

به گفته آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی در دولت جو بایدن، اطلاعات دولتی حاکی از آن است که تعداد موارد حاد ابتلا به گونه دلتای ویروس کرونا در میان افراد واکسینه‌شده تقریبا با افرادی که واکسن نزده‌اند یکسان است.

او در مصاحبه‌ای با برنامه «رو در روی ملت» سی‌بی‌اس نیوز در روز یکشنبه گفت: «طبق یافته‌های جدید ما، سطح حضور ویروس در نازوفارنکس (حلق و بینی) افرادی که واکسینه شده و با این حال به عفونت‌های حاد مبتلا شده‌اند، بسیار بالا و مشابه با سطح حضور ویروس در حلق و بینی مبتلایان واکسینه‌نشده است». نازوفارنکس بخشی از حفره بینی است که در نزدیکی نای قرار دارد.

فائوچی که ریاست مرکز ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا (NIAID) را نیز به عهده دارد، افزود که یافتن میزان «بسیار مشابه و تقریبا یکسان» گونه دلتا در هر دو گروه، مسئله‌ای غیر عادی است.

او برای اثبات ادعای خود به اطلاعات گردآوری‌شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) استناد کرد و گفت که به همین دلیل این مرکز، توصیه‌های خود درباره پوشیدن ماسک را در هفته گذشته تغییر داده‌است.

فائوچی بیان کرد: «ما به تازگی دریافته‌ایم که افرادی که واکسن زده و به عفونت‌های پیشرفته مبتلا شده‌اند می‌توانند عامل انتقال ویروس به دیگران باشند. این دلیل اساسی تغییر در توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری است که اکنون می‌گوید: «اگر شما در مناطقی با سطوح بالای ویروس یعنی در مناطق قرمز یا نارنجی حضور دارید و همچنین زمانی که در یک فضای بسته عمومی هستید، باید از ماسک استفاده کنید». این مسئله مبنای آن تغییر است».

اواخر هفته گذشته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، نتایج پژوهشی در شهرستان برنستبل ماساچوست را منشتر کرد که نشان می‌داد ۷۴ درصد از موارد ابتلا به گونه دلتا در همه‌گیری اخیر، جزو افراد واکسینه‌شده بوده‌اند.

این پژوهش که چند روز پس از تغییر در توصیه‌های کنترل و پیشگیری از بیماری منتشر شد، مورد استناد اداره سلامت فدرال نیز قرار گرفته بود تا مردم را صرف نظر از وضعیت واکسینه‌شدن آن‌ها، به زدن ماسک در فضاهای بسته مناطق پر خطر تشویق کند.

مطالب دیگر:

ترامپ اکثر رسانه‌ها را به پخش اخبار دروغ درباره تقلب در انتخابات متهم کرد

 حمایت ۱۰ جمهوری‌خواه از لایحه حسابرسی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا

سناتور جمهوری خواه، دستور وزارت دادگستری مبنی بر انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ را ایجاد سابقه‌ای خطرناک دانست

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی