Asset 2

مدیرعامل مای‌پیلو: اپلیکیشن جدیدم، مکانی امن برای کسانی است که از پلتفرم‌های یوتیوب و توییتر حذف شده‌اند

یوتیوب و توییتر مدیرعامل مای‌پیلو: اپلیکیشن جدیدم، مکانی امن برای کسانی است که از پلتفرم‌ها حذف شده‌اند مشکل بعدی ما  کمونیسم و سوسیالیسم
مایک لیندل، موسس و مدیرعامل شرکت «مای‌پیلو» (Samira Bouaou/The Epoch Times)

مایک لیندل، موسس و مدیرعامل «مای‌پیلو» مدعی شد طی هفته‌های آتی، اپلیکیشنی را عرضه خواهد کرد که مکانی امن برای آن دسته از کاربرانی خواهد بود که از پلتفرم‌های غول‌های تکنولوژی همچون یوتیوب و توییتر حذف شده‌اند.

لیندل که حساب شخصی‌اش ماه پیش توسط توییتر مسدود شده است، با اشاره به پلتفرم «ووکال» که قرار است تا دو هفته دیگر آن را عرضه عمومی کند، گفت:

«دیگر نیازی نیست بابت ابراز عقاید خود همواره نگران باشید.این پلتفرم ترکیبی از یوتیوب و توییتر است و هیچ نمونه مشابهی ندارد.»

 او در مصاحبه با جنی چنگ مجری برنامه «فوکس تاک» گفت:

«خبرنگاران می‌توانند میهمانان خود را به این بستر دعوت کرده و حقایق را برای همگان بازگو کنند.  من بسیار مشتاق عرضه آن هستم. طراحی و توسعه آن ۴ سال به طول انجامیده و می‌توان گفت در نوع خود شگفت‌انگیز است. فناوری که در طراحی و ساخت آن به کار رفته را هیچ کجا نمیتوان یافت.»

رقبای سایت لیندل، «پارلر» و «گب» خواهند بود که در میان محافظه‌کاران و حامیان رییس جمهور سابق، دونالد ترامپ طرفداران زیادی دارند.

توییتر حساب شخصی لیندل را بخاطر ادعاهای مربوط به تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآورد. هنگامی که لیندل در یوتیوب، یکی از پلتفرم‌های گوگل ویدیویی از خود منتشر کرد، یوتیوب ویدیوی او را حذف کرد و آن را ناقض «مقررات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری» معرفی کرد. ویدیوی او در سایت «ویمئو» نیز توسط این پلتفرم حذف شد.

او همچنین بخاطر اظهارات خود در مورد دستگاه‌های شمارش آرا در دوران پس از انتخابات، توسط کمپانی «دومینیون ووتینگ سیستمز» که مالک این دستگاه‌ها است، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. این کمپانی در روز ۲۲ فوریه، در ایالت واشنگتن علیه لیندل تشکیل پرونده داده و از او شکایت کرد.

در این شکایت ادعا شده است که لیندل، یکی از طرفداران سرسخت ترامپ، با زیر سوال بردن تجهیزات شمارش آرای این شرکت، به اعتبار این کمپانی لطمه وارد کرده است. طبق برآورد این کمپانی، زیان مالی که از سوی لیندل به آنان وارد شده بیش از ۱.۳ میلیارد دلار است.

ترامپ و مشاورانش پیش‌تر گفته بودند که رییس جمهور سابق آمریکا به دنبال طراحی و ساختن شبکه اجتماعی خودش است. هنگامی که از لیندل درباره احتمال وقوع چنین چیزی توسط ترامپ سوال شد، گفت:

«به نظر من بسیار خوب است که بتوانیم حقیقت را در جاهای دیگری نیز بازگو کنیم.»

لیندل گفت: «ا از نظر من، پلتفرمی که طراحی کرده‌ایم، برای افراد صاحب نظر بسیار مناسب است. افرادی که پادکست منتشر می‌کنند، افرادی که صاحب رادیو هستند یا شبکه‌های تلویزیونی که نمی‌توانند حقایق را به دیگران بگویند، یا افرادی که اگر حقیقت را بگویند کانال یوتیوب خودشان را از دست می‌دهند یا توسط کمپانی‌های دستگاه‌های شمارش آرا  کارشان به دادگاه می‌کشد.»

او گفت:«من دوستان بسیاری دارم که فالوِرهای خود در فیسبوک و توییتر را از دست داده‌اند. افرادی که کانال‌های یوتیوبشان بسته شده و دسترسی خود به «ویمئو» را از دست داده‌اند. این حساب‌ها منبع درآمد این افراد بودند. یکی از دوستان من ۱۲ کارمند داشت. تمامی آنها کارشان را بخاطر گفتن حقیقت از دست دادند.»

«من این حق را دارم که در مورد تقلب در انتخابات و دستگاه‌های شمارش آرا صحبت کنم. من می‌خواهم بتوانم در مورد واکسن کووید که اعتقادی هم به آن ندارم صحبت کنم. من می‌خواهم حرف‌های خودم را به گوش دیگران برسانم.»

لیندل در مصاحبه با شبکه NTD گفت که تا الان ۲۲ مغازه خرده‌فروشی خود را از دست داده است. او در مصاحبه‌ای که اخیرا با وبسایت خبری «بیزنس اینسایدر» داشته گفت که چیزی حدود ۶۵ میلیون دلار درآمد شرکتش را بخاطر تحریم گروهی توسط شرکت‌هایی چون «کول» و «بدبث اند بیاند» از دست داده است.

او گفت: «کمپانی من در همین لحظه مورد حمله واقع شده است. گوگل بواسطه ممانعت از دسترسی من به نام تجاری خود، به من حمله کرد. حساب شخصی من در توییتر بسته شده است. حساب کمپانی من در توییتر بسته شده است. حساب یوتیوب من بسته شده است. حساب ویمئو من بسته شده است. فیسبوک اجازه پخش ویدیوی زنده به من نمی‌دهد. تمامی این‌ها حمله است.»

مدیرعامل «مای‌پیلو» گفت که قصد دارد از شرکت «دومینیون» شکایت و اعاده حیثیت کند چرا که آزادی بیان در حال نقض شدن است.

لیندل گفت: «مشکل بعدی ما  کمونیسم و سوسیالیسم خواهد بود.  این دو به کشور ما آمده، در حال سرکوب آزادی بیان هستند و وضعیت وحشتناک فعلی را به وجود آورده‌اند. حتی خود دموکرات‌ها می‌دانند که برای چنین چیزی رای نداده‌اند. اتفاقاتی که در حال وقوع است، وحشتناک است. این اتفاقات گریبان همه را خواهد گرفت.»

مطالب دیگر:

مدرکی جدید دال بر پنهان‌‌‏کاری حزب کمونیست چین درباره شیوع کرونا

 وزیر خزانه‌داری آمریکا از افزایش مالیات‌ها برای شرکت‌ها و ثروتمندان خبر داد

بازرس پیشین وزارت امور خارجه: شاید کرونا در اثر درز یک سلاح بیولوژیکی به بیرون آزمایشگاهی در چین پدید آمده باشد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی