Asset 2

یوتیوب هم حساب کاربری ترامپ را مسدود کرد

یوتیوب خطر اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی برای من صفر است. اما اجرای این متمم در آینده گریبان دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، و دولت او ر
(Robyn Beck/AFP via Getty Images)

سامانه یوتیوب، متعلق به شرکت گوگل، اقدام به تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای حداقل یک هفته، و نیز حذف ویدئوی اخیر وی کرد. یوتیوب در بیانیه‌ای اعلام کرد که احتمال دارد این مسدودسازی تمدید شود و علت این اقدام خود را جلوگیری از «تحریک به خشونت» ذکر کرد.

سخنگوی یوتیوب در پاسخ به اپک تایمز گفت «پس از بررسی دقیق، و با توجه به نگرانی در مورد پتانسیل مداوم خشونت، ما محتوای جدید بارگذاری شده در کانال دونالد ترامپ را حذف کردیم و به دلیل نقض سیاستهای ما در زمینه تحریک به خشونت، اقدام به مسدودسازی کردیم.»

وی افزود «در نتیجه، مطابق با سیستم اخطارهای دیرینه ما، اکنون از بارگذاری ویدیو یا پخش مستقیم جدید به مدت حداقل هفت روز در کانال جلوگیری می‌شود، که این مدت ممکن است تمدید شود. ما همچنین به مدت نامحدودی درج نظرات را در ذیل فیلم‌های کانال غیرفعال می‌کنیم، به طوری که قبلاً نیز اقدامات مشابه دیگری را در مورد نگرانی‌های امنیتی انجام داده‌ایم.»

اپک تایمز هنگامی که از آنها درمورد اینکه چه جنبه‌هایی از محتوای جدید کانال ترامپ شامل نقض خط‌مشی‌های یوتیوب شده است، هیچ توضیحی بیشتری ارائه ندادند.

کمپین انتخاباتی ترامپ به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداد.

آخرین ویدئوی ارسالی در این کانال مربوط به سخنرانی روز سه شنبه ترامپ در آلامو، واقع در تگزاس بود. ترامپ در سخنرانی خود در این ویدئو، احداث ۴۵۰ مایل دیوار مرزی را ستود.

ترامپ در این سخنرانی ضمن تاکید بر اینکه «آزادی بیان هرگز تا این حد مورد حمله قرار نگرفته است.» او افزود «خطر اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی برای من صفر است. اما اجرای این متمم در آینده گریبان دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، و دولت او را خواهد گرفت.»

ترامپ خاطر نشان کرد «مراقب آنچه می خواهید انجام دهید باشید، حقه استیضاح ادامه بزرگترین و شرورانه‌ترین آزار و اذیت در تاریخ کشور ما است، باعث خشم و تفرقه و رنج فوق‌العاده‌ای می شود، که بسیار بیشتر از آنچه گریبان مردم را بگیرد، برای ایالات متحده بسیار خطرناک خواهد بود، به خصوص در این زمان بسیار حساس.»

 ترامپ ادامه داد «اکنون زمان التیام ملت ما است، و زمان آن رسیده است که به صلح و آرامش برسیم. زمان احترام به اجرای قانون» «ما ملت قانون و نظم و انضباط هستیم، به همین دلیل است که ما امروز اینجا هستیم تا در مورد اینکه برای حمایت از قانون در آمریکا چه باید بکنیم صحبت کنیم و اینکه چگونه باید از قهرمانان اجرای قانون خود حمایت کنیم، دقیقاً همان چیزی که شما در حال انجامش هستید.»

یوتیوب آخرین پلتفرم بزرگ فناوری است که علیه محتوای ارسال شده توسط ترامپ اقدامی انجام داده است. پیش از این توئیتر و فیس‌بوک اقدام به مسدودسازی حساب‌های کاربری ترامپ کرده بودند.

مجلس اواخر روز سه شنبه به تصویب قطعنامه‌ای اقدام کرد که مایک پنس، معاون رئیس جمهور را ملزم می‌کرد به استناد به اصلاحیه ۲۵ام، نسبت به برکناری ترامپ اقدام کند. متن قطعنامه، سخنان ترامپ را عامل ناآرامی‌های روز ششم ژانویه در واشنگتن دانسته است.

روز ششم ژانویه، پس از آنکه شمار عظیمی از هوادارن ترامپ در اطراف کنگره، تجمع مسالمت‌آمیزی برگزار کردند گروهی از افراد، همزمان با برگزاری جلسه مشترک در کنگره برای شمارش آرای الکترال کالج، به داخل ساختمان یورش بردند که در نتیجه باعث کشته شدن پنج تن و زخمی شدن ده‌ها نفر شد.

مشخص نیست که چه کسی باعث تجاوز و تعدی به ساختمان شده است. ویدئویی از این رویداد نشان می‌دهد که یک فعال جناح چپ، پلیس کاپیتول را تشویق و متقاعد می‌کند تا در چندین نقطه اجازه عبور به متجاوزین بدهد.

مطالب دیگر:

مایک پنس از استناد به اصلاحیه بیست و پنجم قانون اساسی امتناع می‌ورزد

سفر ترامپ به تگزاس: تجلیل از دیوار مرزی

فیس بوک همه پُست‌های حاوی عبارت «سرقت را متوقف کنید» را حذف می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی