Search
Asset 2

یک جایگزین احتمالی برای آنتی‌‏بیوتیک‌‏ها

جایگزین آنتی بیوتیک
نابودی یک باکتریوم توسط نانو ذرات نقره (Kateryna Kon/Shutterstock)

محققان ثابت کردند که ترکیبی از فلزات و اسیدهای آلی، در نابودی باکتری‌‏ها بسیار موثرند

جایگزین آنتی بیوتیک
نابودی یک باکتریوم توسط نانو ذرات نقره (Kateryna Kon/Shutterstock)

آنتی‌‏بیوتیک‌‏ها، درمانی موثر برای آلودگی‌‏های باکتریایی هستند. اما استفاده گسترده از این ترکیبات در پزشکی و کشاورزی، باعث شده است که مقاومت میکروبی در برابرآنها، بیش‌‏ازپیش افزایش یابد. سازمان جهانی بهداشت در سال۲۰۱۴ هشدار داد که بشر در آستانه ورود به عصرِ «پس‌‏ازآنتی‌‏بیوتیک» است- جهانی که در آن دیگر آنتی‌‏بیوتیک موثر نخواهد بود و حتی آلودگی‌‏های جزئی میکروبی، تهدیدی برای حیات محسوب می‌‏شوند.

در حال حاضر تحقیقات دلگرم‌‏کننده‌‏ای در موسسه فناوری تکنیون انجام شده است که نشان می‌دهد، ترکیبی از فلزات واسیدهای آلی، جایگزینی مناسب برای آنتی‌‏بیوتیک‌‏ها هستند. این یافته‌‏ها توسط گروهی به سرپرستی استادیار اُدِد لوینسون در دانشکده پزشکی تکنیون بدست آمده و اخیرا در گزارشات علمی سایت نیچر منتشر شده است.

 

ترکیب اسیدهای آلی و فلزات در غلظت کم، برای نابودی باکتری‌‏های بیماری‌‏زا بسیار موثرند.

 

قبلا جایگزین‌‏های متعددی برای آنتی ‌‏بیوتیک‌‏ها، توسط محققان سراسر دنیا آزمایش شد‌‏ه‌‏اند. دو نمونه از آنها، این موارد هستند: یکی فلزاتی مانند نقره، روی و مس؛ که در یونان و مصر باستان برای درمان عفونت‌‏ها و تصفیه منابع آب استفاده می‌شدند. دومی، اسیدهای آلی مانند اسیدهای غذایی که در صنعت غذا درنقش «محافظ» کاربرد دارند.

پنج دلیل برای داشتن یک روز آزاد در رژیم غذایی

مطالعات علمی در مورد فواید مصرف چای که باید بدانید

جایگزین آنتی بیوتیک
نابودی یک باکتریوم توسط نانو ذرات نقره (Kateryna Kon/Shutterstock)

لوینسون و گروهش در تحقیقات‌‏شان، اسیدهای آلی را با فلزات در غلظت کم ترکیب کرده و متوجه شدند که ترکیب حاصله، در نابودی باکتری‌‏های بیماری‌‏زایی مانند کولرا، سالمونلا و سودوموناس، بی‌‏نهایت موثر است و البته همین اثر در مورد باکتری‌‏هایی صدق می‌کند که به محصولات زراعی مثل گوجه‌‏فرنگی، سیب و خربزه آسیب می‌‏زنند.

لوینسون می‌‏گوید: «ترکیب این دو نوع ماده، بسیار موثرتر از هریک از آنها به‌‏تنهایی است؛ به این حالت، اثر«مهاری تشدیدکننده» می‌گویند. درواقع، ترکیب فوق این امکان را فراهم می‌‏کند تا از مقادیر بی‌نهایت کم فلزات و اسیدهای آلی برای حفاظت مواد غذایی استفاده کرده، یا آنها را روی محصولات کشاورزی اسپری کنیم. کم بودن غلظت این مواد، پیامدهای مثبت مهمی برای محیط زیست و سلامت انسان دارد.»

تاثیر فیبرهای خوراکی بر درد آرتروز زانوی سالمندان

چگونه لارو حشره می‌‌‌‏تواند به مشکل آلودگی پلاستیک‌‌‌‏ در دنیا کمک کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی