Search
Asset 2

دادستان کل آریزونا از دولت بایدن به‌خاطر دستور توقف ۱۰۰ روزه اخراج مهاجران غیرقانونی شکایت کرد

۱۰۰ روزه دادستان کل آریزونا از دولت بایدن به‌خاطر دستور توقف ۱۰۰ روزه اخراج مهاجران غیرقانونی شکایت کرد دادستان کل تگزاس، هفته گذشته از باید
(Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images)

مارک برنوویچ، دادستان کل آریزونا در تاریخ ۳ فوریه علیه وزارت امنیت داخلی (DHS) به دلیل یادداشتی از سوی دولت بایدن که دستور داده بود اکثر اخراج‌ها به مدت ۱۰۰ روز متوقف شود، شکایت کرد.

وزارت امنیت داخلی این یادداشت را در تاریخ ۲۰ ژانویه منتشر کرد (pdf) که به موجب آن مهلت قانونی ۱۰۰ روزه برای اکثر اخراج‌ها وضع شد و در آن خلاصه‌ای از موارد مجرمان مهاجرت توصیف شده است که همچنان تحت بازداشت و حذف نهایی قرار می‌گیرند‌، از جمله کسانی که خطر امنیت ملی دارند یا مظنون به تروریسم یا جاسوسی هستند.

برنوویچ، یک جمهوری خواه، اواخر روز چهارشنبه در یک پست توئیتری از این دادخواست خبر داد و اظهار داشت که وی معتقد است این سیاست «امنیت عمومی آریزونا را به خطر می‌اندازد.»

برنوویچ گفت: «توقف ۱۰۰ روزه اخراج [مهاجران غیرقانونی] شامل کسانی است که به جرمی متهم یا محکوم شده اند.» «مأموران اجرای قانون به دفتر ما گفته‌اند که نگران این هستند که آیا افراد آزاد شده تحت آزمایش کووید۱۹ قرار می‌گیرند.»

دادستان کل گفت که در این دادخواست از دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در آریزونا خواسته است که سیاست توقف ۱۰۰ روزه را نقض قوانین فدرال اعلام کند.

وزارت امنیت داخلی،  الهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، تروی میلر، کمییسر سرپرست گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، تائه جانسون، مدیر اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده، و تریسی رنو، سرپرست خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا، به عنوان متهمان این پرونده معرفی شده‌اند.

آریزونا دومین ایالتی است که به‌دلیل دستور دولت بایدن مبنی بر توقف ۱۰۰ روزه اخراج مهاجران غیرقانونی، که در اولین روز ریاست جمهوری جو بایدن اعلام شد، شکایت کرد.

کن پکستون، دادستان کل تگزاس، هفته گذشته از بایدن به دلیل توقف اخراج مهاجران غیرقانونی شکایت کرد و قاضی منطقه‌ای آمریکا، درو تیپتون، در تاریخ ۲۶ ژانویه،  حکم منع موقت صادرکرد که به موجب آن این سیاست بایدن را به مدت ۱۴ روز در سراسر کشور مسدود کرد – تا ۲۳ فوریه.

تیپتون در حکم خود گفت: «دولت بایدن» در ارائه توجیه مشخص و معقول برای توقف ۱۰۰ روزه اخراج‌ها» موفق نبوده است.

مطالب دیگر:

ایدئولوژی شبه مارکسیستی برابری نژادی، هدف اصلی دولت بایدن

مسئولان یک شهر در فلوریدا، هفته نخست فوریه را به نام «دونالد ترامپ» نامگذاری کردند

وکیل ترامپ استیضاح وی را استفاده از سلاح سیاسی برای ممانعت از کاندیداتوری مجدد ترامپ دانست

 در ویدئویی فاش شده، مدیرعامل فیس بوک، از دستورات اجرایی بایدن تمجید کرد

.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی