Search
Asset 2

۱۱سناتور دیگر حزب جمهوری‌خواه به اعتراض به آرای کالج الکترال پیوستند

۱۱سناتور آمریکا جمهوری‌ای است که رهبران آن در انتخابات دموکراتیک انتخاب می‌شوند. این انتخابات، به نوبه خود، باید با قانون اساسی و قوانین فدرال
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

گروهی متشکل از ۱۱سناتور روز شنبه (۲ ژانویه) اعلام کردند که در جریان جلسه مشترک ۶ ژانویه کنگره، آرای کالج الکترال را به چالش می‌کشند.

 این گروه در بیانیه مشترکی نوشت: «آمریکا جمهوری‌ای است که رهبران آن در انتخابات دموکراتیک انتخاب می‌شوند. این انتخابات، به نوبه خود، باید با قانون اساسی و قوانین فدرال و ایالتی مطابقت داشته باشد.»

این گروه با اشاره به اینکه دادگاه‌ها، از جمله دادگاه عالی، بارها و بارها از شنیدن شواهد تقلب خودداری کرده‌اند، اظهار داشتند که ادعاهای تقلب و بی‌نظمی در انتخابات ۲۰۲۰ «بیش از هرزمانی در طول عمر ما» بوده است.

سناتورها گفتند که کنگره باید فوراً یک کمیسیون انتخاباتی را با اختیار کامل تحقیقات و حقیقت‌یابی منصوب کند تا یک بازرسی ۱۰ روزه اضطراری از گزارش‌های انتخابات را در ایالات مورد مناقشه انجام دهد. پس از اتمام، ایالت‌ها یافته‌های کمیسیون را ارزیابی می‌کنند و در صورت لزوم جلسه قانونگذاری ویژه‌ای را تشکیل دهند تا تغییر آرا را تأیید کنند.

این گروه متشکل از ۱۱سناتور بیان کردند: «بر این اساس، ما قصد داریم در ۶ ژانویه آرای گزینندگان ایالت‌های مورد مناقشه را رد کنیم، چراکه به‌طور منظم «داده نشده» و «به طور قانونی تایید نشده» (شرط قانونی)، مگر اینکه و تا زمانی که ممیزی ۱۰روزه اضطراری تکمیل شود.»

این گروه شامل تدکروز (تگزاس)، رون جانسون (ویسکانسین)، جیمز لانکفورد (اوکلاهما)، استیو داینس (مونتانا)، جان کندی (لوئیزینا)، مارشا. بلکبرن(تنسی)، و مایک براون (ایندینا) است.

سنسیا لومیس (وایومینگ)، راجر مارشال (کنزاس)، بیل هاگورتی (تنسی) و تامی توبرویل (نماینده آلاباما) نیز قصد پیوستن به این اعتراض را دارند. آنها روز یکشنبه، چند روز قبل از جلسه مشترک، سوگند یاد می‌کنند.

مطابق با آمار اپک تایمز ۴۰ نماینده قصد دارند به آرای کالج الکترال اعتراض کنند. اکنون ۱۲ سناتور به آنها پیوسته‌اند. سناتور جاش هالی  اولین سناتوری بود که اعلام کرد قصد دارد مخالفت کند.

هالی در بیانیه‌ای در تاریخ ۳۰ دسامبر نوشت: «من نمی توانم بدون درنظرگرفتن این واقعیت که برخی از ایالت ها، به ویژه پنسیلوانیا، از قوانین انتخاباتی ایالتی خود پیروی نکردند، به تأیید نتایج کالج الکترال رأی دهم.»

مطالب دیگر:

درخواست یک آمریکایی به قطع روابط با حزب کمونیست چین

یک هکر ادعا کرد که تیم او به سیستم‌‌‏های رای‌گیری دسترسی پیدا کرده است

ترامپ: شواهد بسیار زیادی درباره تقلب در جلسه ششم ژانویه ارائه خواهد شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی