logo_eet

گزارش اختصاصی اپک تایمز: در پنسیلوانیا بیش از ۴۳۲ هزار رای از آرای ترامپ کسر شده است

۴۳۲ هزار رای مجمع گزینندگان پنسیلوانیا، در روز ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰، آرای خود را به نفع بایدن و کاملا هریس به عنوان رییس جمهور منتخب و معاون منتخب
به گفته این تیم تحقیقاتی، بر اساس اطلاعات بدست آمده از آرای ایالت پنسیلوانیا، کاهش در تعداد آرای موافق ترامپ در شهرهای الگینی و چستر و در نقاط زمانی مختلف رخ داده است. (Screenshot)

محققان آمار می‌گوید آنطور که داده‌های جمع‌آوری شده از ایالت پنسیلوانیا نشان می‌دهد، بیش از ۴۳۲ هزار رای از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا طی انتخابات نوامبر کسر شده است.

طبق تحلیل‌های صورت گرفته توسط «دیتا اینتگریتی گروپ» که انحصارا در اختیار اپک تایمز است، آرای ترامپ، چه بصورت حضوری و چه پست الکترونیکی، از مجموع آرای حداقل ۱۵ شهر این ایالت کسر شده است.

داده‌های انتخابات مربوط به سری‌های زمانی بیانگر آن است که در شهرهای مختلف و نقاط زمانی متعدد، آرای موافق ترامپ که انتظار می‌‏رود تحت شرایط معمول افزایش پیدا کنند، کاهش پیدا کرده‌اند.

این گروه تحقیقاتی بیان کرد که تقلیل و کاهش آرا در حین فرآیند شمارش آرا در دست کم ۱۵ شهر، صورت گرفته است. این شهرها شامل لیهای، چستر، الگینی، آرمسترانگ، وستمورلند، نورثهمپتون، دلاور، مونتگومری، لکووانا، دافین، پایک، کربون، واشنگتن کانتی، ایری و لوزرن می‌شوند.

علاوه بر آن، در شهرهای الگینی، چستر و لیهای، آرای غیرحضوری از آرای موافق ترامپ کسر شده است.

در مجموع، دست کم ۴۳۲,۱۱۶ رای از آرای موافق ترامپ کسر شده است. از این تعداد ۲۱۳,۷۰۷ را آرای حضوری و ۲۱۸,۴۰۹ رای را آرای غیابی تشکیل می‌دهند.

لیندا مک لفلین، یکی از اعضای این گروه در گفتگو با اپک تایمز گفت: «کاهش آرا در میان تمامی نامزدها اتفاق افتادند با اینحال، برای هیچکدام از دیگر نامزدهای انتخاباتی، چنین کاهش مکرر و بی‌دلیل در آرا، که برای رییس جمهور ترامپ اتفاق افتاد را شاهد نبودیم.»

دفتر وزارت خارجه ایالت پنسیلوانیا، در این زمینه هیچ پاسخی به سوالات اپک تایمز ارائه نداد.

دیتا اینتگریتی گروپ، گروهی متشکل از محققین، مهندسین و متخصصین یادگیری ماشینی هستند که با همکاری یکدیگر قصد دارند وقوع یا عدم وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را بررسی کنند.

جاستین میلی و دیو لوبو از اعضای این تیم هستند.

میلی، کهنه سربازی است که ۹ سال عضو نیروی دریایی آمریکا بوده و در زمینه‌های جنگ الکترونیک، رمزنگاری و زبان عربی تخصص دارد. او همچنین در آژانس امنیت ملی آمریکا، فرماندهی ماموریت‌های شام/ شمال آفریقا را عهده دار بوده و پس از آن به عنوان پیمانکار آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا)، در مرکز ملی ضد تروریسم فعالیت کرده است.

فرد دیگر، دیو لوبو نیز ۱۲ سال تجربه در زمینه علم آمار و یادگیری ماشینی در بخش‌های خدمات مالی، ارتباطات راه دور و صنایع مشاوره‌های تحقیقاتی دارد. او در حال حاضر، مسئول استخدام متخصصین هوش مصنوعی است.

محققین این گروه تحقیقاتی، داده‌های مربوط به انتخابات در چندین ایالت از جمله آریزونا و جورجیا را نیز مورد بررسی و تحلیل قرار داده‌اند.

به گفته این گروه، پس از تجزیه و تحلیل داده‌های انتخاباتی ایالت جورجیا، متوجه شدند که بیش از ۳۰هزار رای موافق ترامپ از وی کسر شده و ۱۲,۱۷۳ رای دیگر از ترامپ به بایدن تغییر کرده‌اند.

این گروه هیچ نهاد یا شخصی اعم از مقامات ایالتی، مقامات شهری یا تولیدکنندگان دستگاه‌های رای‌گیری را به عنوان مقصر معرفی نکرده است.

با این وجود، این گروه تحقیقاتی از مقامات ایالتی درخواست کرده تا جهت اثبات صحت انتخابات، اجازه بررسی‌های قانونی را صادر کنند. این گروه، تایید نتایج انتخابات پیش از رسیدگی به ادعاها و بررسی موارد غیرمعمول و مشکوک را امری غیرمسئولانه خواند.

 این گروه تحقیقاتی گفت: «موضوع اصلی این است که اشتباهاتی صورت گرفته است. آمار و اطلاعات وقوع این اشتباهات را تایید کرده و مهم نیست که این اشتباهات از سوی عوامل ماشینی یا انسانی صورت گرفته بلکه مسئله اصلی این است که اشتباهاتی رخ داده و نیازمند بررسی مجدد و تحلیل موشکافانه بواسطه تحقیقات قضایی است تا به پاسخ درستی برسیم.»

مجمع گزینندگان پنسیلوانیا، در روز ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰، آرای خود را به نفع بایدن و کاملا هریس به عنوان رییس جمهور منتخب و معاون منتخب وی اعلام کردند.

نتایج تایید شده توسط مقامات ایالتی بیانگر آن است که بایدن این ایالت کلیدی را با اختلاف ۸۰,۵۵۵ رای از آن خود کرده است.

ادیسون به وقوع ۱ اشتباه در تغییر آرا اعتراف کرد

در حین فرآیند ثبت و طبقه‌بندی آرا، نتایجی که به آنها نتایج طبقه‌بندی شده نیز می‌گویند به دفتر وزیرخارجه ارسال می‌شوند. سپس موسسه تحقیقاتی ادیسون این اطلاعات را با رسانه‌ها به اشتراک می‌گذارد.

این اشتباهات می‌توانند در هر مرحله از فرآیند گزارش نتایج انتخابات، ‌رخ داده باشند.

اگرچه مشخص نیست چه چیز باعث بروز اشتباه و جلب توجه این گروه شده، با این وجود موسسه تحقیقات ادیسون به صورت جداگانه، به وقوع اشتباه در گزارش نتایج اعتراف کرد.

در یکی از ویدئوهای پربازدید که سی‌‏ان‌‏ان در شب انتخابات بطور زنده پخش کرد، تعداد ۱۹,۹۵۸ رای در عرض ۳۰ ثانیه از صندوق ترامپ به صندوق بایدن ریخته شد.

راب فارمن معاون موسسه ادیسون، اذعان کرد که واژه «تغییر رای» ناشی از خطایی مختصر در زمینه گزارش نتایج انتخابات از موسسه ادیسون بوده است.

او در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که گزارش آرای انتخابات از شهر آرمسترانگ در ایالت پنسیلوانیا، در ابتدا رقم ۲۴,۲۳۳ رای برای ترامپ و ۴,۲۷۵ رای برای بایدن را نمایش داد اما بخاطر اشتباه یکی از اعضای تیم، اعداد بطور وارونه نمایش داده شدند که بر اثر آن آرای ترامپ ۴,۲۷۵ و آرای بایدن ۲۴,۲۳۳ اعلام شد. فارمن گفت که تیم ناظر کیفی این موسسه، متوجه اشتباه شده و همان شب آن را تصحیح کرده است.

مطالب دیگر:

سناتورهای ایالت جورجیا از پنس خواستند تا شمارش آرای الکترال در ۶ ژانویه را به تعویق بیندازد

مقام سابق اطلاعاتی آمریکا: ترامپ «موقعیت خوبی» در جلسه ششم ژانویه دارد

مایک پنس: روز چالش‌های انتخاباتیِ ۶ ژانویه در کنگره، روز موفقیت ما خواهد بود

هشت موفقیت دولت ترامپ

اخبار مرتبط