logo_eet

جنا الیس: تیم حقوقی ترامپ بعد از ۶ ژانویه نیز به چالش صلاحیت انتخابات ادامه خواهد داد

۶ ژانویه جنا الیس، مشاور حقوقی ترامپ روز سه شنبه گفت که تیم او پس از ۶ ژانویه – تاریخ شمارش آرای کالج الکترال – نیز به تحقیقات خود در نحوه مدی
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

جنا الیس، مشاور حقوقی ترامپ روز سه شنبه گفت که تیم او پس از ۶ ژانویه – تاریخ شمارش آرای کالج الکترال – نیز به تحقیقات خود در نحوه مدیریت انتخابات ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد.

الیس در مصاحبه‌‌‏ای با برنامه «دن کپلیس شو» گفت: «مردم آمریکا حق شنیدن حقیقت درباره این مسئله را دارند و به همین دلیل ما به تلاش‌‌‏های خود ادامه خواهیم داد». (منبع)

«در بلندت مدت باید گفت که تلاش ما مطمئنا در تاریخ ۶ ژانویه متوقف نمی‌‌‏شود، چراکه چنین اتفاقی هرگز نباید در تاریخ آمریکا تکرار شود».

او گفت که اگرچه ۶ ژانویه از سوی دیوان عالی به عنوان «مهلت نهایی» درنظر گرفته شده است، ادامه دادن به چالش‌‌‏های انتخاباتی به منظور حفاظت از صلاحیت انتخابات در آینده همچنان حیاتی خواهد بود.

الیس گفت: «دموکرات‌‌‏ها از ابتدا تا انتهای انتخابات از بهانه پاندمی برای حذف معیارهای امنیتی استفاده کردند. آنها بعضی از قوانین را دستکاری کردند. ما باید این امر را – فارق از حزب – بررسی کنیم. امیدوارم که با دوستان دموکراتمان درباره اهمیت صلاحیت انتخابات اتفاق نظر داشته باشیم».

«اگر به جلوگیری از هرگونه تقلب در انتخابات اهمیت می‌‌‏دهید، و اگر به سیستم و قانون اساسی کشورمان اهمیت می‌‌‏دهید، آنگاه از وجود معیارهای امنیتی مناسب نیز اطمینان حاصل خواهید کرد».

الیس گفت که قانون‌‌‏گذاران ایالتی از تمام ۵۰ ایالت وظیفه دارند تا پیش از انتخابات آینده با تشکیل جلسات مختلف از وجود سوء رفتار در انتخابات ۲۰۲۰ و وجود معیارهای امنیتی لازم اطمینان حاصل کنند.

او گفت: «پیش از چرخه بعدی انتخابات و پایان نیمی از دوره دولت بعدی ما به مدت ۲ سال مهلت داریم تا نشان بدهیم که با وجود تقلب در انتخابات کنونی، دیگر اجازه وقوع آن را نخواهیم داد».

چالش‌‌‏های انتخاباتی تیم حقوقی ترامپ در هفته‌‌‏های گذشته نشان می‌‌‏دهند که بخش قابل توجهی از آرا در شرایط مشکوک به تقلب و با نقض قوانین انتخابات ایالتی و قانون اساسی ایالات متحده اخذ و شمرده شده است. بسیاری از این پرونده‌‌‏ها به دنبال باطل کردن آرای «غیر قانونی» هستند که به دنبال دستکاری‌‌‏های مسئولان برگزاری انتخابات در قوانین اخذ شده‌‌‏اند.

مقامات برجسته برگزاری انتخابات بارها ادعای تقلب را رد کرده‌‌‏اند، در حالی که منتقدان و اعضای رسانه‌‌‏ها این ادعاها را «بی پایه و اساس» خوانده‌‌‏اند. تاکنون بسیاری از دادگاه‌‌‏ها – از جمله دیوان عالی – پرونده‌‌‏های تیم حقوقی را به دلایل رویه‌‌‏ای رد کرده‌‌‏اند.

قانون‌‌‏گذاران جمهوری‌‌‏خواه نیز با پیوستن به «مبارزه» تیم حقوقی به دنبال به چالش کشیدن آرای کالج الکترال در جلسه مشترک کنگره در تاریخ ۶ ژانویه هستند.

چندین عضو مجلس نمایندگان نسبت به جلوگیری از شمارش آرای الکترال ایالات بحث برانگیز برای جو بایدن متعهد شده‌‌‏اند.

مو بروکس، نماینده جمهوری‌‌‏خواه ایالت آلاباما این حرکت را پس از اعلام قصد خود برای اعتراض به آرای الکترال در جلسه ۶ ژانویه آغاز کرد. از آن زمان، تعداد فزاینده‌‌‏ای از قانون‌‌‏گذاران جمهوری‌‌‏خواه قصد خود را برای اعتراض به آرای الکترال در این جلسه اعلام کرده‌‌‏اند.

تاکنون هیچ یک از سناتورها تمایلی به اعتراض علنی نسبت به نتایج ایالت‌‌‏ها نشان نداده‌‌‏اند. اگرچه تعدادی از سناتورهای جمهوری‌‌‏خواه احتمال اعتراض را رد نکرده‌‌‏اند، اما گفته‌‌‏اند که این امر منوط به بررسی میزان پیشرفت چالش‌‌‏های انتخاباتی خواهد بود. در همین حال تامی توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌‌‏خواه ایالت آلاباما گفت که ممکن است به اعتراض هماهنگ شده توسط اعضای مجلس نمایندگان بپیوندد.

مطالب دیگر:

گستره دخالت پکن در انتخابات آمریکا از دید یک تحلیلگر امور چین

جولیانی: به زودی افشاگری بزرگی درباره دستگاه‌های رأی‌گیری در جورجیا خواهد شد

موضوع برابری در انتخابات ایالات متحده و ریشه‌های کمونیستی‌اش

قانون‌گذاران ایالتی جمهوری‌خواه از اعضای کنگره خواستند تا از دادخواست آنان حمایت کنند

اخبار مرتبط