Search
Asset 2

۷ راه برای سم‏زدایی بدن در سال ۲۰۱۶

(dolgachov/iStock)
(dolgachov/iStock)
(dolgachov/iStock)
(dolgachov/iStock)

با فرا رسیدن سال نو، اغلب به فکر کاهش وزن هستیم. همگی می‌‌‌‌‌‏خواهیم لاغر و زیبا باشیم. ولی زیبایی درون است که در ظاهر جلوه می‌‌‌‌‌‏کند. وقتی یاد بگیرید که بدنتان را با انتخاب یک رژیم غذایی سالم، سم‌‌‌‌‌‏زدایی کنید، اضافه وزن نیز به‌‌‌‌‏راحتی کم می‌‌‌‌‌‏شود. یک رژیم غذایی سالم، عمدتا دارای مواد ارگانیک «مواد بدست آمده از راه‌‌‌‌‌‏های طبیعی»، مواد گیاهی و فاقد ترکیبات شیمیایی است. در سال ۲۰۱۶، شما خواهید درخشید.

۷ راه برای سم‌‌‌‌‌‏زدایی بدنتان در سال ۲۰۱۶

با چند دقیقه در روز شروع کرده و هر‏طور که راحت هستید، زمان آن را افزایش دهید. (fizkes/iStock)
با چند دقیقه در روز شروع کرده و هر‏طور که راحت هستید، زمان آن را افزایش دهید. (fizkes/iStock)
 • روز خود را با مراقبه شروع کنید:

  روز خود را با پاک کردن ذهن‌‌‌‌‌‏تان از طریق مراقبه شروع کنید. یک روش مراقبه را در سایتcom دنبال کنید یا به مراقبه‌‌‌‌‌‏های جک کورن فیلد گوش دهید. لازم نیست زمان زیادی برای آن صرف کنید. با چند دقیقه در روز شروع کرده و هر‌‌‌‌‌‏طور که راحت هستید، زمان آن را افزایش دهید. روی یک بالشت، راست بنشینید، طوریکه زانوها پایین‌‌‌‌‌‏تر از لگن قرار گیرند، چشم‌‌‌‌‌‏ها را ببند‌‌‌‌‌‏ید، ستون فقرات را بکشید و حواستان به نفس‌‌‌‌‌‏هایتان‌‌‌‌‌‏ باشد. وقتی افکار شما پریشان شد «که خواهد شد»، دوباره به تنفس خود متمرکز شوید.

 • به یک دوره یوگا صبحگاهی ملحق شوید:

  مطمئن نیستید که چطور بدن خود را سم‌‌‌‌‌‏زدایی کنید؟ یک گروه یوگای ‌‌‌‌‌‏صبحگاهی را انتخاب کنید. به استودیوی یوگای محل خود سری بزنید یا برنامه‌‌‌‌‌‏های اینترنتی یوگا را دانلود کنید.

 • به جای بطری‌‌‌‌‌‏های آب، از آب تصفیه‌‌‌‌‌‏شده استفاده کنید:

  اغلب، خرید بطری‌‌‌‌‌‏های آب وقت‌‌‌‌‌‏تلف کردن است. آنها از آب شیرهای آب، کمتر کنترل می‌‌‌‌‌‏شوند. به‌‌‌‌‏علاوه، بطری‌‌‌‌‌‏‌‌‌‌‌‏های پلاستیکی آن، ضایعات بسیاری را تولید می‌‌‌‌‌‏کنند. ولی آبی که با روش اسمز معکوس تصفیه شده، گزینه خوبی است. زیرا بیشترآلودگی‌‌‌‌‌‏های آب مثل کلرین، ترکیبات ارگانیک فرار(VOCs)، ترکیبات مختل‌‌‌‌‌‏کننده هورمون‌‌‌‌‌‏ها، آفت‌‌‌‌‌‏کش‌‌‌‌‌‏ها و سایر مواد شیمیایی آن حذف شده است.

آب‏میوه‏ها دارای مواد آب‏رسان ارگانیک، مواد مغذی، ویتامین‏ها و آنزیم‏ها هستند. (Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)
آب‏میوه‏ها دارای مواد آب‏رسان ارگانیک، مواد مغذی، ویتامین‏ها و آنزیم‏ها هستند.
(Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)

 

 • یک آب‌‌‌‌‏میوه سبز به رژیم غذایی‌‌‌‌‌‏تان اضافه کنید:

  آب‌‌‌‌‏میوه سبز، مواد مغذی زیادی را به بدنتان می‌‌‌‌‌‏رساند. آب‌‌‌‌‏میوه‌‌‌‌‌‏ها دارای مواد آب‌‌‌‌‏رسان ارگانیک، مواد مغذی، ویتامین‌‌‌‌‌‏ها و آنزیم‌‌‌‌‌‏ها هستند و وقتی گوشت میوه از آب‌‌‌‌‏میوه حذف می‌‌‌‌‌‏شود، بدنتان انرژی کمتری برای هضم‌‌‌‌‌‏اش مصرف می‌‌‌‌‌‏کند.

 • سبزیجات خانوداه کلم را به رژیم غذایی‌‌‌‌‌‏تان اضافه کنید:

  کلم‌‌‌‌‌‏برگ، کلم‌‌‌‌‌‏پیچ، گل‌‌‌‌‌‏کلم، بروکلی و کلم دکمه‌‌‌‌‌‏ای (کلم بروکسل) از این خانواده‌‌‌‌‌‏اند و با‌‌‌‌‌‏آنکه این سبزیجات به‌‌‌‌‌‏اندازه انواع توتها یا تخم‌‌‌‌‌‏شربتی جذاب و خوشایند نیستند، ولی سرشار از مواد مغذی‌‌‌‌‌‏اند. کلم‌‌‌‌‏ها ممکن است از سرطان پیشگیری کنند. مواد مغذی گیاهی، کلسترول را کاهش می‌‌‌‌‌‏دهند و منبعی عالی از ویتامین C هستند. آنها را به رژیم غذایی خود در سال ۲۰۱۶ درنوشیدنی‌‌‌‌‌‏های اسموتی، سالادها، ماهیتابه و خوراک‌‌‌‌‌‏پزی‌‌‌‌‌‏ها اضافه کنید.

 • مصرف کافئین را کاهش دهید:

  مجبور نیستید مصرف کافئین را کلا قطع کنید ولی اگر زیادی وابسته‌‌‌‌‌‏اید، مصرف آن را کاهش دهید. صبح‌‌‌‌‌‏ها نوشیدن یک فنجان کاپوچینو که با شیر ارگانیک درست شده، لذت‌‌‌‌‌‏بخش است؛ ولی ۴ فنجان حاوی کافئین کشنده است. اگر صبح‌‌‌‌‌‏ها از خوردن یک نوشیدنی کافئین‌‌‌‌‌‏دار لذت می‌‌‌‌‌‏برید، یادتان باشد بعدا به‌‌‌‌‌‏اندازه کافی آب بنوشید.

  (Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)
  (Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)

   

 • غذا‌‌‌‌‌‏های گیاهی را بیشتر مصرف کنید:با‌‌‌‌‌‏اینکه مجبور نیستید گیاه‌‌‌‌‏خوار باشید، ولی سعی کنید بخش عمده رژیم غذایی‌‌‌‌‌‏تان گیاهی باشد. به‌‌‌‌‏جای هر وعده غذایی، فقط یک بار در روز گوشت بخورید. سعی کنید از نوع باکیفیت گوشت که از راه‌‌‌‌‌‏های طبیعی به‌‌‌‌‏دست آمده، استفاده کنید تا ترکیباتی مثل هورمون‎‌‌‌‌‌‏ها، آنتی‌‌‌‌‌‏بیوتیک‌‌‌‌‌‏ها و آفت‌‌‌‌‌‏کش‌‌‌‌‌‏ها را نداشته باشد.
اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی