Asset 2

ماجرای شفای معجزه‌آسای یک راهبه بیمار با خواندن یک کتاب

( Video Screenshot | NTDTV  )
( Video Screenshot | NTDTV )
( Video Screenshot | NTDTV )

این داستانی از امید است. مسیر زندگی بانویی که از دوران سخت کودکی آغاز کرد و وارد تجارت و کسب و کار شد، و در نهایت در تلاش برای رسیدن به درک مفهوم واقعی زندگی، یک راهبه شد و مسیر معنویت را در پیش گرفت.

خانم شی زنگ‌تونگ، می‌گوید که در روستایی در جنوب تایوان در خانواده‌ای فقیر و  کشاورز متولد شد. خانواده او، با وجود فقر، قلبی بسیار مهربان داشتند و همیشه در فکر کمک کردن و خدمت به اطرافیان و همسایگان‌ خود بودند.

والدین شی، با آنکه غذای کافی نداشتند، بچه‌های خود را تشویق می‌کردند که غذای خود را با نیازمندان و گرسنگان تقسیم کنند.

شی می‌گوید که وقتی دختری جوان بود، اغلب بیمار بود. خانواده‌اش برای صرف هزینه‌های پزشکی‌اش پول کمی داشتند. آنها مجبور بودند بیشتر پول خود را صرف مواد غذایی، سرپناه، و رفت و آمد کنند.

خانم شی، در گفتگو با تلویزیون ان‌تی‌دی، که با اجرای خانم « یو شین » همراه بود، مسیر پر فراز  و نشیب زندگی خود را روایت کرد.

( Video Screenshot | NTDTV )

زندگی مادی و دنیوی

بعدها شی با کمک برادرش، کسب و کاری را راه انداخت، و اقدام به وارد کردن اقلام مربوط به بودیسم ( مذهب بودا ) کرد.

او هر روز در محل کارش، پس از اتمام کار و در اوقات فراغت، کتاب مقدس بودیسم را می‌خواند. هنگام مطالعه در حالت مدیتیشن با پاهایی در حالت لوتوس ( ضربدری ) می‌نشست.

شی، هیچ مفهوم و معنایی در شغل خود حس نمی‌کرد و از آن لذتی نمی‌برد. افسرده شده بود و هیچ علاقه‌ای به کسب و کار و زندگی مادی نداشت و نه حتی به خانواده اش. قلب او در این چیزها نبود.

او از کودکی دوست داشت راهبه شود، اما به خاطر احساس مسئولیت نسبت به خانواده‌اش نمی‌توانست.

با این حال، وقتی به شدت درگیر کسب و کار و زندگی دنیوی شد، به طور جدی تصمیم گرفت یک راهبه شود و همه چیز را رها کند.

پیش از آنکه یک راهبه شود، به مدت دو سال رنج و درد درونی زیادی را تحمل می‌کرد و از فکر ترک کردن خانواده‌‏اش مدام می‌گریست.

( Video Screenshot | NTDTV )

پوشیدن ردای بودسیتی

وقت آن رسیده بود که دیگر همه امیال و احساسات خود را نادیده بگیرد. لباس راهبان بودیستی را به تن کرد و در چهل سالگی یک راهبه شد.

برای چندین سال، شی در معبد ماند تا خودش را تزکیه و تذهیب کند. با این حال، در نهایت متوجه شد که متون و کتاب‌هایی که او در معبد مطالعه می‌کند دیگر نمی‌تواند او را در تزکیه و تعالی معنوی هدایت کند.

شی گفت « این برای یک تزکیه کننده دردآور است که بخواهد رشد کند و ارتقا یابد، اما راهی برای آن نداشته باشد. »

در نتیجه شی تصمیم گرفت معبد را ترک کند. به غیر از ردای بودیستی که بر تن داشت، تنها دارایی‌اش یک کیسه پارچه‌ای، یک چتر و یک کیسه خواب بود.

تک و تنها، با پای برهنه روزهای متمادی زیر آفتاب سوزان در جنوب تایوان پرسه می‌زد. او می‌گوید کف پاهایم ساییده شده بودند. راه رفتن روی آسفالت داغ واقعاً مشقت بار بود و برای زنده ماندن، از مردم کمک و صدقه می‌گرفت.

شی افزود « می‌رفتم و می‌رفتم، از شهری به شهری دیگر، به دنبال استادی می‌گشتم که به من کمک کند بتوانم به بهشت آسمانی‌ام بازگردم. »

او خارج از خانه، زیر درختان و گاهی حتی در گورستان‌ها می‌خوابید.

پرسه‌ زدن‌ در اطراف، کاری مشقت بار بود، اما همه اینها، زندگی پر از ریاضت یک سالک و پیرو در مسیر رهبانیت بود.

( Video Screenshot | NTDTV )

وقتی از او پرسیده شد که « چطور علیرغم همه این مشقت‌ها مسیرت را ترک نکردی؟ »

شی پاسخ داد، به خاطر یک هدف بزرگ‌تر و مهمتر. به این دلیل بود که از درون احساس تلخی و درد نداشت.

او افزود هرگاه می‌دید که یک شخص مهربان به او لبخند می‌زند، همین کار ساده، روحیه او را بالا می‌برد و وی را به ادامه دادن مسیر تشویق می‌کرد.

یک نقطه عطف در زندگی شی

وضعیت سلامتی شی، از زمانی که جوان بود، خیلی خوب نبود. او با بیماری‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد و سرگردانی و پرسه زدن، شرایط جسمی او را بدتر کرد و عوارض بسیاری را برایش به همراه آورد. او با این واقعیت مواجه شد که دیگر جسمش به این شکل نمی‌تواند ادامه دهد.

سپس یک روز در سال ۱۹۹۸، نقطه عطف بزرگی در زندگی‌اش پدیدار شد.

در تایوان تعدادی مراکز درمانی و درمانگاه برای ارائه خدمات رایگان به راهبان وجود دارد. در یکی از این مراکز، شی با یک پزشک آشنا شد. شی از شرایط بد سلامتی‌اش آگاه بود و می‌دانست که درمان پزشکی نمی‌تواند به او کمکی کند.

( Video Screenshot | NTDTV )

قبل از ترک درمانگاه، آن پزشک به او یک نسخه کتاب « جوآن فالون » را داد. کتابی که متن اصلی روش فالون گونگ بود.

فالون گونگ ( که با نام فالون دافا نیز شناخته می‌شود ) یک تمرین تزکیه و پرورش ذهن و بدن است که بر اساس سه اصل « حقیقت، نیکخواهی و بردباری » استوار است.

به گفته دکتر مارگارت تری، نویسنده و محقق، یکی از دلایل محبوبیت فالون گونگ، تأثیرات چشمگیر آن در شفابخشی بیماری‌‏ها است. تحقیق دکتری وی در کتابی خلاصه شده است با عنوان « تمرین ذهنی فالون گونگ: مدیتیشن برای سلامتی، خوبی و فراتر از آن »

پزشکی که شی را ملاقات کرده بود، از مزایای غیر قابل انکار فالون‌گونگ در سلامتی افراد آگاه بود و به شی توصیه کرد که آن را امتحان کند.

شی، کتاب جوآن فالون را در دست گرفت و جایی را پیدا کرد و نشست و با آرامش شروع کرد به خواندن کتاب.

( Video Screenshot | NTDTV )
( Video Screenshot | NTDTV )

شی گفت، به یاد دارم که با احترام تمام، کتاب را در دست گرفتم. قبل از اینکه شروع به خواندن کنم، زمانی که در ابتدای کتاب عکس استاد لی‌هُنگجی، بنیان‌گذار تمرین فالون گونگ را دیدم، بلافاصله بی‌اختیار اشک‌هایم سرازیر شد.

او احساس کرد که یک آشنایی عمیق و دیرینه‌ای با این استاد دارد. انگار که او را قبلاً ملاقات کرده است. شی فهمید که سرانجام استادش را پیدا کرده است.

شی در این گفتگو احساسات عمیق خود را بازگفت « احساس کودک گم شده‌ای را داشتم که خانه‌اش را یافته است. »، «وقتی کتاب را می‌خواندم، می‌گریستم و اشک‌هایم متوقف نمی‌شد. »

خواندن جوآن فالون، برایش مانند این بود که پدر و مادرش را یافته است. انگار خانه‌اش را پیدا کرده است.

شی گفت « معانی درونی این کتاب… من پی بردم که این، تجلی دوباره فای عظیم بودا در دنیای بشری است. » شی که متأثر شده بود و می‌گریست، انجام تمرینات فیزیکی فالون گونگ را آغاز کرد.

( Video Screenshot | NTDTV )

بازگشت سلامتی‌ ، امیدوار دوباره

بسیار نادر است که یک راهب، مسیر خود را تغییر دهد. اما شی احساس کرد که راستی و حقیقت واقعی را در فالون گونگ یافته است. به خصوص وقتی دید که وضعیت بد جسمی‌اش جای خود را به برکت و سلامتی داد.

شی، پس از پیروی از این روش معنوی، پی برد که بهبود قابل ملاحظه‌ای در سلامت روحی و جسمی‌اش ایجاد شده است.  بیماری‌هایش، که او را مدتها رنج می‌داد، ناپدید شدند و حتی قادر بود به راحت از پله‌ها بالا رود.

شی افزود که همه کسانی که این تمرینات را انجام می‌دهند سلامت روانی و جسمانی بهتری را تجربه می‌کنند.

گرچه فالون گونگ یک مذهب نیست، و در آن تأکید شده است که تمرین‌کنندگان باید با شیوه‌ها و هنجارهای عادی جامعه مطابق باشند، اما خانم شی، از آنجا که سال‌ها راهب بود، تصمیم گرفت در عین اینکه تمرین کننده فالون گونگ باشد، همچنان یک راهبه بماند و از زندگی مادی فاصله بگیرد.

لباسی که اکنون بر تن دارد، همان ردایی است که از سال ۱۹۸۸ می‌پوشد و هنوز نو به نظر می‌رسد. شی می‌گوید، لبه‌های داخلی لباسش فرسوده شده، ولی از بیرون دیده نمی‌شود.

( Video Screenshot | NTDTV )

شی می‌گوید، از وقتی بودیسم را ترک کردم و تمرین فالون گونگ را آغاز کردم، آموختم که چطور باید برای بهبود خودم، صادقانه به درون قلبم بنگرم. این بخشی جدا نشدنی از تزکیه شخصی‌ام است.

وی می‌گوید، در بودیسم سنتی، رفتار مردم بودایی غیر راهب، با افراد راهب و راهبه‌ خیلی محترمانه و با ملاحظه است. در نتیجه این راهبان دچار نوعی آسودگی و تن‌آسایی می‌شوند. بنابراین آنها نمی‌توانند به درون خود بنگرند و قلب خود را تزکیه کنند.

به گفته وی، آنچه که برای یک تزکیه کننده در هر روشی ضروری و اساسی است، تزکیه و رشد شخصی است.

( Video Screenshot | NTDTV )

در روش تزکیه فالون گونگ روی « شین‌شینگ »، یا سرشت قلب تأکید شده است. به طوری که تزکیه کنندگان فالون‌گونگ، آموخته‌اند که به جای بیرون، به درون خود بنگرند. آنها، از هر قشری از جامعه که باشند، خواه دانش‌آموز و دانشجو باشند، کارگر، فرزند یا همسر که باشند، یاد گرفته‌اند که افراد خوبی باشند.

در انتها، خانم شی که از طریق تمرین فالون گونگ به پیشرفت‌های بسیار زیاد و رشد و بهبود واقعی دست پیدا کرده است، رو به دوربین می‌گوید « من از همه مردم جهان می خواهم که تمرین فالون دافا را انجام دهند ».

ما نیز خوشحالیم که خانم شی زنگ‌تونگ شاد و خوشحال است و امروز روزگار خود را سرشار از معنا و سلامتی سپری می‌کند.

تماشای ویدئوی معرفی تمرین فالون گونگ ( فالون دافا )

یادداشت ویراستار :

فالون گونگ یک تمرین، برای تزکیه ذهن و بدن بر اساس سه اصل « حقیقت، نیکخواهی و بردباری » است. این روش، مسیری برای رسیدن به بهبود وضعیت سلامتی، رشد خصوصیات اخلاقی و دستیابی به خرد معنوی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تمرین، به وب‌سایت http://falundafa.org/ مراجعه کنید. تمامی کتاب‌ها، موسیقی تمرینات، منابع و دستورالعمل‌ها رایگان هستند. همچنین برای پیدا کردن محل‌های تمرین گروهی در کشوری که در آن ساکن هستید اینجا را کلیک کنید.

مطالب دیگر:

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

جنایت برداشت اعضای بدن در چین چگونه صورت می گیرد

در سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین، دنیا با یک انتخاب روبرو است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی