logo_eet

آمریکا اعضای هیئت مدیره شرکت تولید پهپاد و دو شناور نظامی جمهوری اسلامی را تحریم کرد

وزارت خزانهداری آمریکا اعضا هیئت مدیره یک شرکت تولیدکننده پهپاد وابسته به سپاه را به دلیل کمک به روسیه در جنگ اوکراین تحریم کرد.

به گفته این وزارتخانه هشت عضو هیئت مدیره شرکت «پرآور پارس» به دلیل کمک به مسکو تحریم شدند. شرکت «پرآور پارس» پیشازاین در ماه سپتامبر از سوی واشنگتن تحریم شده بود و علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه، رئیس هیئت مدیره این شرکت است.

بر اساس بیانیهای که وزارت خزانهداری ایالات متحده منتشر کرده، شرکت پرآورپارس با ساخت و آزمایش پهپاد برای نیروی دریایی و هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به طور ویژه در توسعه و تولید پهپاد شاهد۱۷۱ نقش داشته است.

حسین شمسآبادی، مدیرعامل «پرآور پارس» محمدصادق حیدری موسی، از دیگر اعضای نیروی دریایی سپاه پاسداران، محسن اسدی، ابوالفضل صالحنژاد، ابوالفضل ناظری، محمدرضا محمدی و ابوالقاسم والاگهر نیز از دیگر مدیران ارشد شرکت «پرآور پارس» به شمار میروند که نامشان در فهرست تحریمها قرار گرفته است.

در همین زمینه رایان نلسون، معاون امور مبارزه با تروریسم وزیر خزانهداری آمریکا، اعلام کرد درحالیکه «نهادهای حکومت ایران به تولید پهپاد برای سپاه و سازمانهای نظامی ایران و ارسال آن به روسیه برای هدف قراردادن زیرساختهای حساس این کشور ادامه میدهند، آمریکا نیز به هدف قراردادن تمام عناصر برنامه پهپادی ایران ادامه خواهد داد

خزانهداری آمریکا همچنین در تحریمهای روز جمعه، ناوچه دنا و ناو بندر مکران را در لیست سیاه قرارداد.

پایگاه شناور مکران در واقع، نفتکشی است که حکومت ایران آن را برای انجام عملیات دریایی نظامی تغییر کاربری داده است و قابلیت حمل و پرتاب پهپاد دارد. ناو بندر مکران و ناوشکن دنا در راستای آنچه که فرماندهان نیروی دریایی ارتش ماموریت «سفر بینقارهای» خواندند، قرار است بهزودی از کانال مانش در قاره امریکا عبور کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

کشورهای اروپایی و آمریکا: تولید اورانیوم با غنای بالا در فردو توجیه غیرنظامی ندارد

بریتانیا، آلمان و فرانسه به همراه آمریکا، با انتشار یک بیانیه مشترک به گزارش آژانس بینالمللی انرژی اتمی علیه برنامه هستهای حکومت ایران واکنش نشان دادند و اعلام کردند: «تولید اورانیوم با غنای بالا توسط ایران در کارخانه غنیسازی فردو خطرات مرتبط با اشاعه تسلیحات هستهای قابلتوجهی را به همراه دارد و هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارد

کشورهای اروپایی و آمریکا در این بیانیه تأکید کردند: «ادعاهای ایران مبنی بر اینکه این اقدام بهاشتباه انجام شده است کافی نیست. ما اقدامات ایران را بر اساس گزارشهای بیطرفانه و عینی آژانس قضاوت میکنیم، نه بر اساس هدف ادعایی ایران

در ادامه این بیانیه آمده است: «همانطور که آژانس اعلام کرد، این تغییر اعلام نشده با تعهدات ایران تحت توافقنامه جامع پادمان جامع در چارچوب انپیتی مغایر است. چنین عدم اطلاعرسانی موردنیاز، توانایی آژانس را برای حفظ شناسایی بهموقع در تأسیسات هستهای ایران تضعیف میکند.

طرفهای نویسنده این بیانیه ادامه دادند: «تغییر گزارش شده در پیکربندی آبشارهای سانتریفیوژهای مورداستفاده برای تولید اورانیوم با درجه نزدیک به تسلیحات، بر ضرورت انجام تمامی تعهدات پادمانی از سوی ایران و پذیرش هرگونه نظارت پادمانی که آژانس بینالمللی انرژی اتمی لازم میداند، باتوجهبه تولید چنین اورانیومهای غنی شده از سوی ایران، تأکید میکند

آنها اضافه کردند، جمهوری اسلامی ایران بهرغم تصویب دو قطعنامه شورای حکام آژانس بینالمللی انرژی اتمی در سال گذشته، هنوز پاسخ معتبری به سؤالات باقیمانده آژانس ارائه نکرده است.

این کشورها همچنین از ایران خواسته به تمام تعهدات بینالمللی الزامآور قانونی خود تحت توافقنامه پادمان جامع با آژانس بینالمللی انرژی اتمی پایبند باشد و در بهکارگیری پادمانهای مؤثر در فردو به طور کامل با آژانس همکاری کند.

گفتنی است که آژانس بینالمللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در گزارشی محرمانه برای اعضای شورای حکام عنوان کرد طی یک بازرسی اعلام نشده از تأسیسات فردو، مشخص شده است که دو آبشار سانتریفیوژهای «آی آر۶» که اورانیوم را تا سطح ۶۰ درصد غنیسازی میکند به شکلی متفاوت از گزارشها به یکدیگر متصل شدهاند.

در مقابل محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی در واکنش به این گزارش گفت: «یکی از بازرسان آژانس سهواً گزارش کرده بود که ایران در سایت غنیسازی شهید دکتر علیمحمدی (فردو) تغییراتی در رویه بهرهبرداری انجام داده که پیشتر آن را اعلام نکرده است

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

تالاب گاوخونی خشک شد

حسین اکبری، معاون اداره کل حفاظت محیطزیست استان اصفهان، گفت: اکنون ۹۹ یا ۱۰۰ درصد تالاب خشک است و فقط بخشی از نیمه شمالی آن در لایههای زیرین مرطوب است.

حسین اکبری حیات گاوخونی را به طور صددرصد به جاری بودن زایندهرود وابسته دانست و گفت: «این تالاب به دلیل اینکه حقابهای دریافت نکرده و بارندگی قابلتوجهی نیز در منطقه رخ نداده است خشک شده است

وی با اشاره به اینکه لایروبی مسیر سد رودشتین تا نزدیک تالاب گاوخونی به طول ۷۱ کیلومتر طی سالهای گذشته گفت: «این لایروبی باعث شده حداقل آب کشاورزی و پساب موجود به سمت تالاب جاری شود تا قسمتهای شمال تالاب را رطوبت بخشی کند. این کار اقدام مؤثری بوده که مقداری از رطوبت تالاب را حفظ شود و تا حدی از تبدیلشدن این منطقه به کانون گردوغبار جلوگیری کند

خشکشدن تالاب گاوخونی اثرات زیستمحیطی جبرانناپذیری در پی خواهد داشت و بسیاری از کارشناسان طی سالهای گذشته هشدار دادهاند که در صورت خشکشدن تالاب گاوخونی، این تالاب به کانون بزرگ ریزگردها تبدیل خواهد شد.

ایرج حشمتی مدیرکل وقت حفاظت محیطزیست استان اصفهان، در تیرماه ۱۴۰۰ گاوخونی را به یک غول خفته تشبیه کرده و گفته بود که این غول خفتهممکن است روزی بیدار شود و با ریزگردهای سمی، استان اصفهان و حتی برخی استانهای مجاور را تهدید کند، اما آنچه از تبدیل تالاب گاوخونی به کانون ریزگرد جلوگیری کرده، زهابهای کشاورزی و پساب شهر ورزنه است.

این در حالی است بستر گاوخونی به عناصر فلزی آلوده است و گردوغبار بستر این تالاب برای سلامتی انسانها و سایر جانداران زیانبخش است.

احمد جلالیان عضو انجمن خاک ایران و استاد دانشگاه در سال ۹۵ اعلام کرده بود که مطالعات انجام شده بر روی تالاب بینالمللی گاوخونی، مؤید آن است که این تالاب به فلزهای سنگین نظیر کادمیوم، سرب و روی آلوده شده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ردیابی یک بالن توسط پنتاگون به ظن جاسوسی برای چین

پت رایدر، سخنگوی پنتاگون، اعلام کرد که وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در حال ردیابی یک بالن نظارتی مشکوک است که در ارتفاع بالا بر فراز قاره آمریکا قرار دارد.

یک مقام ارشد دفاعی به خبرنگاران گفت که پنتاگون «اطمینان بسیار بالایی» دارد که این بالون از چین می آید.

سرتیپ پت رایدر، افزود: «این بالن در حال حاضر در ارتفاعی بسیار بالاتر از ترافیک هوایی تجاری حرکت میکند و تهدیدی نظامی یا فیزیکی برای افراد روی زمین ایجاد نمیکند.

وی گفت که این بالن «بهوضوح» برای نظارت در نظر گرفته شده است و چند روز پیش وارد حریم هوایی ایالات متحده شد.

این مقام مسئول گفت: «ما دیروز بهدنبال این بودیم که آیا گزینهای برای ساقط کردن این بالن در مناطق کمجمعیت در مونتانا وجود دارد یا خیر، اما نمیتوانستیم ریسک این خطر را بپذیریم و به این بالن شلیک کنیم

به گفته سخنگوی پنتاگون خطر این بالن از نظر نفوذ به سیستمهای اطلاعاتی آمریکا «زیاد نیست» چون مقامها «میدانند که این بالن دقیقاً کجاست و دقیقاً از کجا عبور میکند

مقامات دفاعی آمریکا اعلام کردند که این بالن از طریق کانادا و با عبور از فراز جزایر آلیوتی آلاسکا وارد آمریکا شده و از زمانی که وارد حریم هوایی ایالات متحده شده با چندین روش متفاوت از جمله توسط هواپیماهای سرنشیندار رصد شده است.

بنا بر گزارشهای منتشر شده این بالن اخیراً در عبور از ایالت مونتانا از منطقهای عبور کرده که سکوها و سیلوهای پرتاب موشکهای هستهای قرار دارند.

کارشناسان نظامی میگویند که استفاده از بالنهای ارتفاع بالا احتمالاً در سالهای آینده افزایش خواهد یافت؛ زیرا آنها بسیار ارزانتر از ماهوارههای جاسوسی هستند، بهسختی توسط رادار شناسایی میشوند و بهسختی میتوان آنها را ساقط کرد، و گاهی اوقات تا روزها پس از سوراخشدن در آسمان باقی میماند.

این بالنها با محاسبات رایانهای و با تغییر ارتفاع و استفاده از جریان بادهایی که در لایههای مختلف جو در جهات مختلف در حرکت هستند هدایت میشوند و علاوه بر نظارت، میتوانند در مواقع درگیری بمب حمل کنند

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

«ایلهان عمر» از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اخراج شد

مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت کرسیهای آن در دست جمهوریخواهان است، «ایلهان عمر»، عضو دموکرات این مجلس را از کمیته قدرتمند و کلیدی روابط خارجی اخراج کردند.

اظهارات گذشته خانم عمر درباره اسرائیل دلیل اخراج او از این کمیته عنوان شد و جمهوریخواهان گفتند که اقدام آنها یک موضعگیری گویا علیه یهودستیزی است.

او در سال ۲۰۱۴ گفته بود که اسرائیل جهان را «هیپنوتیزم» کرده است و مردم باید چشمشان را بر روی «خطاهای» اسرائیل باز کنند.

وی پنج سال بعد در حالی که به عضویت مجلس نمایندگان آمریکا درآمده بود دلیل طرفداری جمهوریخواهان از اسرائیل را حمایت مالی لابی هوادار این کشور دانسته بود. عضو دموکرات کنگره آمریکا بهخاطر این اظهارات که به کلیشه رایج درباره ارتباط یهودیان با ثروتاندوزی اشاره داشت مجبور به عذرخواهی شد.

او همچنین بارها خواهان لغو تحریمهای ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی شده بود.

در جریان جلسه رای گیری در مورد «ایلهان عمر»، مایک لاولر یک نماینده جمهوریخواه گفت: «کلمات و لفاظیها مهم هستند، این لفاظیها منجر به آسیب میشود و خانم نماینده باید در قبال حرفها و اقدامات خود پاسخگو باشد

البته خانم عمر در واکنش گفت که به این دلیل اخراج میشود که یک زن مسلمان است که بهعنوان پناهنده به ایالات متحده مهاجرت کرده است.

ایلهان عمر، ۴۰ساله یکی از دو زن مسلمان عضو کنگره ایالات متحده است. او در انتخابات میاندورهای سال ۲۰۱۸ موفق شد از یکی از حوزههای انتخابیه ایالت مینهسوتا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یابد. ایلهان عمر در جریان رأیگیری سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ توانست کرسی خود را حفظ کند

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

شهرداری نوفل‌لوشاتو برای همیشه نام خمینی را از این شهرک حذف کرد

شهرداری نوفللوشاتو در تصمیمی جدید، نصب عکس و پوستر درباره اقامت روحالله خمینی و برگزاری هرگونه مراسم در این مورد را ممنوع اعلام کرد.

روزنامه «لیبراسیون» با انتشار گزارشی در این رابطه با عنوان «میراث مزاحم آیتالله خمینی در نوفللوشاتو» نوشت: «شبح خمینی دیگر برای عذاب دادن نوفللوشاتو بازنمیگردد و شهرداری نوفللوشاتو برای همیشه نام روحالله خمینی را از این بخش حذف کرد

شهرداری نوفللوشاتو با صدور حکمی اعلام کرد که این بنای یادبود فقط در ستایش خمینی و جمهوری اسلامی ایران نبوده، بلکه ستایشگر جنایات نظام جمهوری اسلامی ایران و نقض مکرر حقوق بشر در این کشور و به همین خاطر نقض کرامت انسانی نیز بوده است.

لیبراسیون میافزاید درحالیکه نگاه جهانیان متوجه سرکوب و اعدامهای روزمره در ایران است، شهرداری نوفللوشاتو قصد داشته با تصمیم اخیر خود نام خمینی را از این شهرک برای همیشه پاک کند و بگوید که نوفللوشاتو زمانی نیز اقامتگاه رماننویس و داستاننویس معروف «مرگُریت دوراس» در اواسط قرن گذشته نیز بوده است.

این روزنامه به نقل از یکی از ساکنان نوفللوشاتو نوشته است: «دیگر نمیخواهیم نوفللوشاتو به اسم خمینی آمیخته باشد. خمینی تصادفاً اینجا آمد و میخواهیم این گذشته را برای همیشه فراموش کنیم

روز ششم بهمنماه، تابلوی یادبود روحالله خمینی در نوفللوشاتو که حاوی تصویر از او و نوشتههایی به زبان فارسی و فرانسه بود توسط یک فرد ناشناس تخریب شد.

اکنون وکیل شهرداری نوفللوشاتو اعلام کرد: «ازآنجاکه بنای یادبود خمینی دیگر از بین رفته است، بنابراین دیگر نیازی به اجرای حکم شهرداری هم نیست

شهرداری نوفللوشاتو درعینحال نصب دوبارۀ یک بنای یادبود در ستایش خمینی را ممنوع اعلام کرده و تصمیم گرفته است که در دفاع از جنبش «زن، زندگی، آزادی» یک اثر هنری در این شهرک نصب کند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دولت انگلیس طرح تحریم سپاه را متوقف کرد

به گزارش روزنامه تایمز لندن، دولت انگلیس، طرح تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به دلیل نگرانی از اینکه این اقدام موجب آسیب رساندن به کانال‌‌‏های ارتباطی دیپلماتیک بین ایران و انگلیس شود، به طور موقت متوقف کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متهم به سازماندهی شورش، ترور، خشونت و سایر اقدامات تجاوزکارانه در سراسر جهان است.

در صورت تصویب طرح تحریم سپاه پاسداران، عضویت در سپاه و شرکت در جلسات حمایت از آن در انگلیس غیرقانونی و همچنین مانع از جمع‌‌‏آوری کمک مالی برای سپاه پاسداران در این کشور می‌شد.

در ماه نوامبر، کن مک کالوم، مدیر کل MI5، سیستم اطلاعاتی بریتانیا، سپاه پاسداران را متهم کرد که در سال ۲۰۲۲ حداقل ده طرح کشتار یا ربودن افرادی که در انگلیس زندگی می‌‌‏کنند، داشته است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

تعهد بغداد به همکاری با آمریکا برای تشدید تحریم‌های مالی جمهوری اسلامی

ایالات متحده برای تنگ کردن حلقه تحریمهای جمهوری اسلامی، طی چند ماه اخیر دسترسی عراق به دلار را کاهش داده است و اکنون در آستانه سفر وزیر خارجه عراق به واشنگتن، عنوان شده که بغداد در این سفر به آمریکا تعهد خواهد داد که برای فشار به حکومت ایران، با این کشور همراهی خواهد کرد.

بر اساس اعلام منابع عراقی، «فواد حسین» وزیر خارجه عراق به همراه طیف سامی وزیر دارایی، علی العلاق رئیس بانک مرکزی و تعدادی دیگر از مقامات بانکی و مالی این کشور احتمالاً ۱۸ بهمنماه به آمریکا سفر کنند.

رسانههای عربزبان به نقل از یک مقام دولتی بغداد خبر دادند که طی این سفر بهطرف امریکایی درباره اقدامات اخیر عراق در بازار دلار و تلاش برای ممانعت از وصول آن به کشورهای مشمول تحریم امریکا نظیر ایران و سوریه تعهداتی ارائه خواهد شد.

به گفته این مقام آگاه همچنین هیات عراقی از آمریکا خواهد خواست که محدودیتهای دسترسی عراق به دلار آمریکا را کاهش دهد.

از زمان سرنگونی حکومت صدام حسین در عراق در بیست سال پیش، ذخایر ارز خارجی این کشور در بانک مرکزی آمریکا نگهداری میشود که به آمریکاییها قدرت زیادی در کنترل عرضه دلار به عراق میدهد.

بانک مرکزی عراق برای برداشت از این ذخایر، از بانک مرکزی آمریکا دلار درخواست میکند و سپس از طریق مکانیسمی به نام «حراج دلار» به بانکهای تجاری و صرافیها دلار را با نرخ رسمی میفروشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار گزارشی به نقل از مقامهای بانکی و سیاسی عراق نوشت: «ظاهراً اکثریت قریب بهاتفاق دلارهای فروخته شده در حراج برای خرید کالاهای وارداتی از سوی شرکتهای عراقی است، اما این سیستم برای مدت طولانی نفوذپذیر بوده و بهراحتی مورد سوءاستفاده قرار میگیرد

این خبرگزاری به نقل از یک مشاور مالی نخستوزیر عراق که نامش فاش نشده، نوشت که طی سالها مقادیر زیادی دلار از عراق از طریق «تجارت بازار خاکستری با استفاده از فاکتورهای جعلی برای اقلام گرانقیمت» به ترکیه، امارات متحده عربی، اردن و لبنان منتقل شده است.

او افزود که این فاکتورها برای پولشویی استفاده میشده که بیشتر آنها به ایران و سوریه که تحت تحریمهای آمریکا هستند ارسال شده و منجر به شکایت مقامات آمریکایی شده است.

به نوشته این خبرگزاری، پس از افشای گزارشهایی از قاچاق میلیونها دلار به ایران از طریق عراق، بانک فدرال نیویورک در نوامبر برای مقابله با قاچاق دلار به ایران نظارت سختگیرانهای را برای ارسال دلار به عراق اعمال کرده که در نتیجه آن بیش از ۸۰ درصد نقلوانتقالات بانکی عراق مسدود شده است.

به گفته منابع غیررسمی، جمهوری اسلامی ماهانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار از تاجران عراقی دریافت میکند و به دنبال سختگیریهای آمریکا، عراق اکنون با کاهش ارزش پول ملی خود مواجه است که خشم عمومی علیه نخستوزیر تازه به قدرت رسیده را برانگیخته است.

 او قصد دارد با همکاری بیشتر با آمریکا در اعمال تحریمها و محدودکردن قاچاق دلار به ایران، مشکل ارزی کشور خود را رفع کند و حتی از نیروهای ویژه کمک گرفت که جلو قاچاق دلار به ایران را بگیرند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

تغییر محتوای کتاب‌های درسی برای ترویج فرهنگ شهادت

زهرا پناهی روا، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزشوپرورش جمهوری اسلامی از تغییر محتوای کتابهای درسی در جهت ترویج آنچه که وی «فرهنگ ایثار و شهادت» نامید، خبر داد.

پناهی روا عنوان کرد که طی سالهای اخیر طرح مباحث فرهنگ ایثار و شهادت در کتب درسی را شروع کردهایم.

او همچنین از برنامههای بیشتر آموزشوپرورش برای تغییرات گسترده در کتابهای درسی خبر داد و گفت: تا سه سال آینده که سازمان پژوهش و برنامهریزی آموزشوپرورش روی تغییر برنامه درسی و کتابهای درسی دانشآموزان کار میکند، در قسمت فرهنگ ایثار و شهادت در این کتابها، موارد جدیدی افزوده میشود.

علی خامنهای رهبر جمهوری اسلامی طی سالهای گذشته چندین بار خواهان تغییر محتوای کتابهای درسی شده بود و هر بار نیز به دستور او این اتفاق رخداده است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در ۲۵ دیماه اعلام کرده بود که به دستور علی خامنهای، محتوای کتابهای درسی آموزشگاههای زبانهای خارجی تغییر خواهد کرد.

شهریورماه سال جاری نیز وزیر آموزشوپرورش بیان کرد که به دستور رهبر جمهوری اسلامی، محتوای ۲۰۰ عنوان کتابدرسی در سال آینده تغییر میکند.

در سالهای اخیر تغییرات در کتابهای درسی خبرساز شده است.

علاوه بر این طی سالهای اخیر دیدگاه سیاسی «نگاه به شرق» علی خامنهای در کتابهای درسی لحاظ شده و واقعیتهای تاریخی که به ضرر روسیه است، از کتابهای تاریخ دبیرستان حذف شد.

در همان زمان علی مطهری، نایبرئیس پیشین مجلس، با اشاره به «نفوذ» روسیه در حکومت ایران و وجود افراد «روس گرا» در بدنه حاکمیت، گفت که حتی در کتابهای درسی نیز برخی حقایق تاریخی را که به ضرر روسیه بوده است، حذف کردهاند. این به معنای تحریف تاریخ و فریبدادن ملت است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دو سینماگر مشهور بلژیکی: جشنواره فجر ویترین رژیم دیکتاتوری است فیلم ما را از آن خارج کنید

ژان پیر و لوک داردن، برادران سینماگر مشهور بلژیکی، جشنواره فیلم فجر را ویترین رژیم دیکتاتوری خواندند و خواهان خارجکردن فیلم خود از این جشنواره شدند.

این دو برادر سینماگر بلژیکی با انتشار پستی اینستاگرامی اعلام کردند بهتازگی مطلع شدهاند که فیلم آنها به نام «توری و لوکیتا» در جشنواره فجر شرکت داده شده است.

برادران داردن که فیلمشان جوایز متعددی را در جشنواره کن از آن خود کرده، در ادامه این پست اینستاگرامی جشنواره فجر را ویترین یک رژیم دینی دیکتاتور و آدمکش خوانده و خواهان خارجکردن فیلم خود از این جشنواره شدند.

این دو فیلمساز در این پیام عنوان کردند که در کنار تمام کسانی که با این رژیم مبارزه میکنند ایستاده و به شجاعت آنها درود میفرستند.

پیشتر تعدادی از سینماگران ایرانی که در میان آنها چهرههای شناخته شدهای مانند علی نصیریان، کیومرث پوراحمد، هانیه توسلی، باران کوثری، علی مصفا و مانی حقیقی حضور دارند، در اعتراض به سرکوب خونبار اعتراضات اخیر، جشنواره حکومتی فجر را تحریم کرده بودند.

امروز نیز حسین رضوی صالحی، تهیهکننده فیلم سینمایی «۴۸ ساعت»، از نمایش این فیلم در جشنواره امسال انصراف داد و در نامهای به دبیر جشنواره فجر نوشت: «با احترام به خون شهیدان گمنام انصراف خود را از اکران فیلم «۴۸ ساعت» در جشنواره امسال اعلام میکنم

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram