logo_eet

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای از مردم معترض ایران حمایت کرد

نمایندگان دو حزب جمهوریخواه و دموکرات مجلس آمریکا با تصویب یک قطعنامه، ضمن حمایت از معترضان ایرانی سرکوب اعتراضات توسط جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

این قطعنامه با رأی موافق ۴۲۰ نماینده در برابر تنها یک رأی مخالف به تصویب رسید.

توماس مَسی، نماینده جمهوریخواه از کنتاکی، تنها رأی مخالف را به این قطعنامه داد و دلیل آن را فشار اقتصادی تحریمها بر مردم ایران ذکر کرد.

کلودیا تنی، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیویورک و از تدوینکنندگان این قطعنامه در صحن این مجلس گفت: «در این قطعنامه نقض فاحش حقوق بشر توسط حکومت ایران در سرکوب معترضان را محکوم میکنیم، معترضانی که شجاعانه برای مطالبه حقوق خود در مقابل این حکومت تروریستی قیام کردهاند

او اضافه کرد: «ضروری است که ما در مجلس نمایندگان ایالات متحده، نهادی که یکی از بزرگترین نمادهای آزادی و دموکراسی در سراسر جهان است، یکصدا حمایت خود را از مردم شجاع ایران بیان کنیم

گریگوری میکس، نماینده دمکرات از نیویورک، هم در صحن مجلس گفت: «ما میخواهیم مردم ایران بدانند که به آنها توجه داریم. ما از خطراتی که آنها به جان میخرند و خطراتی که با آن مواجه هستند آگاهیم. قوی باشید که آزادی همیشه بر ستمگری پیروز میشود

گرگوری میک، معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان نیز گفت: «ما میخواهیم مردم ایران این را بدانند که ما شما را میبینیم. ما از خطری که میکنید و خطری که با آن روبهرو هستید، آگاه هستیم

محکومکردن حکومت ایران بهدلیل سرکوب معترضان از معدود مواردی است که دو حزب بر سر آن اشتراک نظر دارند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

جهش قیمت گاز خانگی در اوج یخ‌بندان‌ها در ایران

قبوض صادر شده برای مشترکین خانگی گاز نشان میدهد که در میانه زمستان سرد ایران قیمت گاز بدون اعلام قبلی افزایشی چندبرابری داشته است.

افزایش شدید بهای گاز خانگی، انتقادهای فراوانی به دنبال داشته است بسیاری از کاربران در صفحات اجتماعی نسبت به گرانشدن قیمت گاز واکنش نشان دادند.

دراینرابطه کاربری در توییتر نوشت: «قبض گاز منزل پدری، نسبت به سال گذشته این موقع تقریباً ۵ برابر آمده. برای اعتراض به شرکت گاز مراجعه کردیم. ظاهراً در سکوت کامل خبری قیمت گاز ۳ برابر شده

کاربر دیگری در توییتر دلیل افزایش یکباره قیمت گاز را جبران کسری بودجه دولت ارزیابی کرد و با انتشار تصویر قبض گاز خود نوشتقرار است دولت تمام کسری بودجه خود را مثل همیشه از جیب مردم و این بار با افزایش هزینه گاز جبران کند، ۷ میلیون قبض گاز آن هم برای یک روستانشین، مگر یک کشاورز که فقط برای امرارمعاش خود کشاورزی میکند چقدر درآمد دارد؟»

البته انتقادها به فضای مجازی ختم نشد تعدادی از نمایندگان مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان دادند.

یوسف داودی نماینده مجلس جمهوری اسلامی با انتقاد از عملکرد شرکت گاز عنوان کرد که در شهرهای غربی که درجه هوا به منفی ۳۰ درجه سانتیگراد هم میرسد، در کمال ناباوری شرکت ملی گاز، بهای گاز خانگی را از ۴۱ تومان به ۶ هزار تومان افزایش داده است.

مرتضی حسینی، نماینده دیگر مجلس نیز گفت: قبضهایی که برای مشترکین گاز صادر شده، بهیکباره از دویستسیصد هزار تومان به دو تا شش میلیون تومان رسیده است.

روزنامه خراسان نیز با انتشار مطلبی زیرعنوان «نقرهداغ قبوض گازی قبل از یخبندان» نوشت که قبوض چند دهمیلیونی گاز بعد از خروج از یخبندان یکهفتهای، مشترکان را شوکه کرده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه قبوضی که برای مشترکین گاز صادر شده است مربوط به ماه گذشته است، نوشت: وقتی قبوض گاز مشترکان قبل از یخبندان و دمای منفی ۲۰ درجه به مبالغ ۵ میلیون تومان رسیده است باید دید قبوض جدید این مشترکان که به طور طبیعی مصرف گاز آنها در این دوره افزایش داشته است به چه مقدار خواهد رسید و آیا توان پرداخت آن را دارند؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

بزرگ‌ترین فرار سرمایه از بورس تهران طی یک سال گذشته

بازار بورس تهران روز چهارشنبه در حالی به کار خود پایان داد که سیاست‌های دستوری دولت در حوزه کنترل نرخ ارز نه تنها سبب ریزش قابل توجه شاخص کل شد بلکه به بزرگترین فرار سرمایه در طول یک سال گذشته و پنجمین فرار سرمایه در طول تاریخ بازار سهام ایران نیز انجامید.

بازار سهام تهران روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. روزهایی که عمدتاً شاخص کل به خود رنگ قرمز می‌بیند. اما علاوه بر این موضوع مسئله خروج پول حقیقی از این بازار نیز روند صعودی به خود گرفته است. در روز چهارشنبه بازار سهام تهران برای پنجمین روز متوالی شاهد خروج سرمایه‌های حقیقی از این بازار بود. در این روز رکورد ۱ ساله خروج سرمایه شکسته شد و با خروج ۱ هزار ۳۳۶ میلیارد تومان از این بازار عنوان پنجمین خروج سرمایه تاریخ بازار سهام تهران را به خود اختصاص داد.

این موضوع در حالی به وقوع پیوست که دولت ایران در این روزها بیشترین تمرکز خود را بر روی بازار ارز گذاشته است و تلاش دارد باسیاست‌های دستوری روند صعودی نرخ‌ها در این بازار را به کنترل درآورد. موضوعی که به گفته اغلب کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی دلیل اصلی برای ناخوش‌احوالی این روزهای بورس تهران است.

در همین رابطه وب‌سایت تجارت نیوز می‌نویسد: «برخی از کارشناسان عقیده دارند که نوسان قیمت دلار و پس‌ازآن قیمت‌گذاری دستوری این ارز، باعث شده که بورس در روز اخیر روند اصلاحی را پشت سر بگذارد.» این وب‌سایت اقتصادی در ادامه می‌افزاید: «دلار و بورس ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. به علت نوسان شدید و دست‌کاری قیمت در بازار ارز، بورس تهران واکنش منفی به افزایش یا کاهش قیمت دلار نشان می‌دهد و تنها ثبات نسبی قیمت این ارز می‌تواند روی بازار سرمایه تأثیر بگذارد.»

همچنین علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در خصوص تأثیر قیمت دلار روی بورس به تجارت ‌نیوز گفت: «قطعاً شاخص امروز (چهارشنبه) درگیر دلار فرزین بود؛ می‌توان گفت که شاخص امروز فرزینی بوده است! نوسانات نرخ ارز که به‌واسطه بانک مرکزی در بازار به وجود آمده برای بورس تبعات زیادی داشته است.»

اشاره این کارشناس اقتصادی به سیاست‌های دستوری محمدرضا فرزین رئیس‌کل جدید بانک مرکزی حکومت ایران برای کنترل افزایش نرخ‌ها در بازار ارز است. نرخ دلار آمریکا طی یک هفته گذشته نوسانات قابل‌توجهی داشت و بعد از مدتی ثبات نسبی نرخ‌ها بازهم سوی افزایشی به خود گرفت تا جایی که یکشنبه دوم بهمن به ۴۵ هزار تومان رسید. در همین حال دولت ایران تلاش می‌کند باسیاست‌های دستوری در برابر این افزایش نرخ مقاومت کند اما به نظر چندان توفیقی نداشته و دلار کماکان در کانال قیمتی ۴۴ هزار تومان به سر می‌برد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

سی و سه روزنامه‌نگار کماکان در زندان‌های جمهوری اسلامی

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران گزارش داد که از ابتدای اعتراضات ضد حکومتی در ایران تاکنون ۷۱ روزنامه‌نگار بازداشت‌شده‌اند که از این میان ۲۸ تن از آن‌ها کماکان در زندان هستند. این موضوع در شرایطی است که در هفته‌های اخیر بعضی از این روزنامه‌نگاران به احکام حبس بسیار سنگینی محکوم‌شده‌اند. مقامات فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران بارها در این رابطه به مقامات ایران هشدار داده و خواستار آزادی روزنامه‌نگاران زندانی شده‌ است.

آنتونی بلانگر، دبیر کل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در این رابطه گفت: «ما به‌شدت نگران سرنوشت همکارانمان در زندان و تلاش‌های بی‌وقفه مقامات ایران برای تشدید کنترل خود بر رسانه‌ها و خبرنگاران هستیم.» او افزود: «ما خواستار آزادی فوری همه خبرنگاران دربند هستیم و از مقامات ایران می‌خواهیم شرایط واقعی دموکراسی را در کشور حاکم کنند.»

بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط بخش فارسی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، از ابتدای اعتراضات ضد حکومتی در ایران تاکنون مجموعاً ۷۱ روزنامه‌نگار بازداشت‌شده‌اند که تاکنون تنها ۴۳ نفر آن‌ها آزاد و ۲۸ تن دیگر کماکان در زندان هستند. همچنین ۵ روزنامه‌نگار نیز پیش از اعتراضات اخیر در زندان‌های ایران دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند که با احتساب آن‌ها ۳۳ روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند.

از این میان چهار زن روزنامه‌نگار به نام‌های نسیم سلطان بیگی، ملیکا هاشمی، مهرنوش زارعی و سعیده شفیعی تنها در ۲ هفته اخیر بازداشت‌شده‌اند. همچنین در هفته‌های گذشته اخباری از محکومیت برخی روزنامه‌نگارانی که در طول وقایع اخیر بازداشت‌شده‌اند، منتشرشده است. احکامی که برخی از آن‌ها حبس‌های طولانی‌مدت است، مانند حکم ۱۸ سال حبس که برای احسان پیربرناش روزنامه‌نگار ورزشی و طنزنویس صادرشده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

تکذیب ادعای سخنگوی دولت در مورد سرقت تاج‌های دوران پهلوی

عزتالله ضرغامی وزیر میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی با انتشار تصاویری از بازدید خود از تاجهای دوران پهلوی، ادعای سخنگوی دولت رئیسی مبنی بر ربوده شدن این تاجها را تکذیب کرد.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت رئیسی، ۲۶ دیماه با انتشار یک توییت مدعی شد که محمدرضا پهلوی پادشاه پیشین ایران هنگام خروج از کشور ۳۵ میلیارد دلار پول نقد، ۳۸۴ چمدان جواهر و الماس، دو تاج با ۵ هزار قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید با خود از ایران خارج کرده است.

این ادعا با واکنشهای فراوانی روبرو شد و بسیاری از کاربران شبکههای اجتماعی متذکر شدند که جواهرات خاندان پهلوی در موزه جواهرات بانک مرکزی نگهداری میشوند.

حسین دهباشی، تاریخپژوه مقیم ایران و دبیر سایت «تاریخ آنلاین»، نیز در پاسخ به ادعای جهرمی نوشت: برخلاف ادعای مهمل شما، کلیه جواهرات خاندان سلطنتی، از جمله دو تاج مذکور هماینک در موزه جواهرات بانک مرکزی موجود است و ساعت ۱۴ تا ۱۷ روزهای شنبه تا سهشنبه هر هفته جهت بازدید عموم در دسترس است. زشت است به خدا! شما به سلامتی سخنگوی دولتید پسرم!

فرح پهلوی آخرین ملکه ایران نیز در اظهارنظری، نسبت به سرقت جواهرات سلطنتی توسط عوامل جمهوری اسلامی از بانک مرکزی ابراز نگرانی کرد.

وی با اشاره به اینکه جواهرات سلطنتی در دوران پهلوی نیز در بانک مرکزی نگهداری میشد گفت: چطور این آقایان بعد از ۴۳ سال دارند چنین حرفی را میزنند. فکر میکنم که چون میدانند که گرفتاری دارند و ممکن است که رژیم عوض شود میخواهند یک مقدار این جواهرات را بردارند.

به دنبال افزایش واکنشها به ادعای سخنگوی دولت رئیسی، عزتالله ضرغامی وزیر میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی با انتشار تصاویری از این دو تاج در صفحه توییتر خود به نوعی سخنان جهرمی را رد کرد.

البته او تلاش کرد که در این توییت هم سخنان جهرمی در مورد سرقت تاجها را رد کند و هم تأکید کند که از نظر او در دوران پهلوی سرمایههای ایرانیان به غارت رفته است.

وی در این توییت نوشت: امروز از گنجینهجواهرات سلطنتی بانک مرکزی بازدید کردم. باید امکان بازدید عمومی از دیدنیهای آن فراهم شود. آن دو تاج معروف را که میبینیم، جای خالی داراییهای عظیم به غارت رفتهملت توسط پهلوی را بیشتر حس میکنیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

پارلمان استرالیا: عوامل سایبری سپاه باهدف اخاذی به سازمان‌های استرالیا حمله کرده‌اند

پارلمان استرالیا با انتشار گزارشی خبر داد که عوامل سپاه پاسداران حملههای سایبری هدفمندی را علیه سازمانهای استرالیایی ترتیب دادهاند و در این حملههای سایبری به دنبال به دست آوردن اطلاعات برای اخاذی بودند.

شبکه خبری ایبیسی استرالیا اعلام کرد که بر اساس گزارش پارلمان این کشور، عوامل حملهها زیر نظر شرکتهای ناجی تکنولوژی فاطر در کرج و افکار سیستم یزد فعالیت میکنند.

این گزارش توسط ستاد مشترک مشاوره برای امنیت سایبری متشکل از کشورهای استرالیا، آمریکا، کانادا، و بریتانیا تهیه شده و در آن به فعالیتهای ادامهدار سایبری با نیات شوم و «مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره شده است.

به نوشته شبکه ایبیسی، علیرغم این گزارش دولت استرالیا درباره اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را سازمان تروریستی اعلام خواهد کرد یا خیر اطلاعاتی منتشر نمیکند و همچنان قصد ندارد حجم داراییهای مرتبط با وابستگان به جمهوری اسلامی در استرالیا را اعلام کند.

بر اساس این گزارش، در تحقیقات اخیر درباره نقض حقوق بشر در ایران که هفته آینده به پارلمان ارائه میشود، مدارکی هم درباره رصد ایرانی استرالیاییها وجود دارد و دولت فدرال میتواند بر اساس شواهد مرتبط با اعدام معترضان در ایران، علیه دیپلماتهای جمهوری اسلامی اقدام کند یا ویزای هر مقام عالیرتبه و خانواده آنها را لغو کند.

با این حال ایبیسی میگوید که وزارت امور خارجه استرالیا درباره افراد مرتبط با حکومت جمهوری اسلامی در استرالیا و اقدامات آنها علیه ایرانی استرالیاییها تحقیقاتی انجام نداده و در جریان تحقیق دیگر شاخههای دولت قرار ندارد.

در همین رابطه سخنگوی پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا به شبکه ایبیسی گفت: «دولت استرالیا به شدت نگران گزارشهای منتشر شده در مورد مداخله خارجی، از جمله آزار و اذیت و ارعاب استرالیاییها به صورت آنلاین و حضوری است

او گفت: «ما نگرانیهای خود را در مورد مداخله خارجی مستقیماً و شفاف و بدون عبارات نامشخص به رژیم ایران مطرح کردهایم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

حمله به مراکز هسته‌ای شبیه‌سازی‌شده ایران در مانور مشترک اسرائیل و آمریکا

رسانههای اسرائیلی گزارش دادند که جنگندههای نیروی هوایی اسرائیل و آمریکا، قرار است در جریان رزمایش مشترک این دو کشور، مراکز هستهای شبیهسازیشده ایران را هدف قرار دهند.

روزنامه «تایمز اسرائیل» خبر داد که قرار است جنگندهها و بمبافکنهای حاضر در این رزمایش، ۱۰۰ تن مواد منفجره را در صحرای نقب، در جنوب اسرائیل، پرتاب کنند و تأسیسات شبیهسازی شده حکومت ایران را بمباران کنند.

ارتش آمریکا و اسرائیل از روز دوشنبه سوم بهمن رزمایش جدید پنجروزهای به نام «جونیپر اوک» (درخت بلوط همیشه سبز)، با شرکت هزاران نیرو، ۱۲ کشتی و بیش از ۱۴۰ جنگنده، از جمله بمبافکنهای بی۵۲ و جنگندههای اف۳۵، اف۱۵، اف۱۶، و هواپیماهای سوخترسان و سامانههای موشکی و توپخانهای آغاز کردند.

برخی از جنگندههایی که در این مانور نظامی مشارکت دارند، مانند بمبافکنهای بی۵۲، دارای قابلیت حمل سلاح هستهای هستند.

پیش از برگزاری این رزمایش یک مقام نظامی آمریکا به رویترز توضیح داده بود که هیچ مدلی از اهداف ایرانی وجود ندارد و رزمایش حول یک دشمن خاص انجام نمیشود اما با این حال، رزمایش شامل طیف وسیعی از سناریوها است و جمهوری اسلامی ممکن است استنباط خاص خود را از آن داشته باشد.

این مقام نظامی آمریکاهمچنین تاکید کرده بود که جمهوری اسلامی قدرت و بزرگی مانور را خواهد دید و درک خواهد کرد که دو کشور متحد قادر به انجام چه کارهایی هستند.

پیشتر و در ۲۴ دیماه، آویو کوخاوی، رئیس وقت ستاد ارتش اسرائیل از برنامهریزی و طرحهای مختلف این کشور برای حمله به ایران خبر داده بود.وی مدعی شده بود که اسرائیل در سالهای اخیر آمادهسازی برای حمله به تأسیسات هستهای ایران و بسیاری از اهداف دیگر را تسریع کرده است و توضیح داده بود که طرحهای حمله به ایران از حملهای تلافیجویانه آغاز میشود که به مسئله هستهای بیارتباط خواهد بود، تا نابودی تأسیسات هستهای و مکانهای جانبیاش، و اگر تنش بالا بگیرد، به درگیری تمامعیار منجر میشود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

وزیر خارجه سوئد: نمی‌توان سپاه را به دلیل نقض حقوق بشر در ایران تروریستی بنامیم

توبیاس بیلستروم، وزیر خارجه سوئد، مدعی شد که نمیتوان سپاه را صرفا به دلیل اقداماتش در ایران در فهرست تروریسم قرار داد.

توبیاس بیلستروم که روز گذشته در جلسه کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا در بروکسل شرکت کرده بود در پاسخ به نماینده سوئد در پارلمان اروپا که از او پرسید چرا درباره قرار دادن سپاه در فهرست تروریستی اکراه دارید، گفت: استکهلم تلاش میکند اتحادیه اروپا سختترین سیاستهای ممکن را در قبال ایران و سپاه پاسداران اتخاذ کند، اما اضافه شدن سپاه پاسداران به فهرست سازمانهای تروریستی اتحادیه اروپا مسئله پیچیدهای است و باید از برخی شرایط برخوردار باشد.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران را نمیتوان صرفا بهخاطر نقض حقوق بشر که در ایران رخ میدهد در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داد، بلکه باید ارتباطی نیز با تروریسم داشته باشد.

به گفته وزیر خارجه سوئد، این مخاطره وجود دارد که فردی که تحت تحریم قرار گرفته به دادگاه اتحادیه اروپا شکایت بیاورد و از فهرست حذف شود و این موضوع، همانطور که همه ما در این جلسه میدانیم در گذشته نیز اتفاق افتاده است.

سخنان وزیر خارجه سوئد در جلسه کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا حالی مطرح میشود که رسانههای داخلی ایران روز ۳۰ دیماه گزارش دادند که وزیر خارجه سوئد، در تماس تلفنی با وزیر خارجه جمهوری اسلامی به جمهوری اسلامی اطمینان داد که قطعنامه نمایندگان پارلمان اروپا الزامآور نیست.

توبیاس بیلستروم در این تماس تلفنی همچنین به اهتمام کشورش در دوره ریاست بر اتحادیه اروپا برای گسترش گفتوگوها میان اتحادیه اروپا و ایران تأکید کرده بود.

سوئد از اول ژانویه سال ۲۰۲۳ میلادی ریاست دورهای اتحادیه اروپا را به مدت ۶ ماه بر عهده گرفته است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

قرارگرفتن پرچم روسیه در «سرصفحه» سایت اطلاع‌رسانی مجلس جمهوری اسلامی

وبسایت اطلاعرسانی مجلس جمهوری اسلامی در یک اقدام عجیب تصویر پرچم روسیه را در «سرصفحه» خود قرارداد.

پایگاه اطلاعرسانی «خانه ملت» که رویدادهای مرتبط با مجلس جمهوری اسلامی را منعکس میکند، همزمان با سفر ویاچسلاو والودین، رئیس دومای روسیه به ایران و دیدار با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس جمهوری اسلامی پرچم روسیه را بر روی سایت خود قرار داد.

گفتنی است که محمدباقر قالیباف در دیدار با رئیس دومای روسیه خواهان اجرایی شدن قرارداد ۲۵ساله میان جمهوری اسلامی و روسیه شد و گفت: توافق راهبردی ایران و روسیه باید مورد توجه قرار گیرد و قرارداد ۲۵ساله بین دو کشور را در سریعترین زمان ممکن اجرایی کنیم.

در سفر سال گذشته ابراهیم رئیسی به مسکو پیشنویس قراردادی ۲۰ساله از سوی رئیس دولت جمهوری اسلامی به پوتین ارائه شد.

البته جمهوری اسلامی در زمان اصلاحات و دولت خاتمی یک قرارداد ۲۰ساله دیگر با روسیه امضا کرده بود که تا سال ۱۴۰۱ اعتبار داشت و ۵ سال دیگر تمدید شده است. اما جمهوری اسلامی اکنون به دنبال تنظیم یک قرارداد طولانیمدت دیگر با اهدافی تازه است و خرید تسلیحات پیشرفته نظامی از روسیه نیز در این قرارداد جدید گنجانده شده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

وریا غفوری از تیم فولاد خوزستان کنار گذاشته شد

وریا غفوری فوتبالیست حامی اعتراضات و مدافع با تجربه تیم فولاد خوزستان از این تیم کنار گذاشته شد.

تعدادی از رسانههای داخلی به نقل از منابع نزدیک به باشگاه فولاد خوزستان گزارش داده اند که دلیل اخراج غفوری ربطی به موضوعات فنی و فوتبالی ندارد و به دلایل دیگری این تصمیم گرفته شده است.

وریا غفوری، در میانههای نیمفصل اول لیگ برتر فوتبال ایران و به دلیل انتشار پستهای انتقادی و حمایت از اعتراضات سراسری ایران برای مدتی بازداشت شد.

این بازیکن محبوب فولاد بارها با انتشار پستهای انتقادی در شبکههای اجتماعی و مصاحبههای خود مطالبی را مغایر با سیاستهای جمهوری اسلامی مطرح کرده بود و گفته میشود که کنار گذاشته شدن این بازیکن از تیم ملی نیز به همین دلیل بوده است.

طی روزهای گذشته فشار به ورزشکارانی که از معترضان حمایت کردند، بیشتر شده است.

همچنین روز دوم بهمنماه، رضا شکاری، بازیکن ۲۴ ساله تیم فوتبال گلگهر به دلیل شادینکردن پس از گل و مصاحبه بعد از بازیش به کمیته انضباطی فراخوانده شد و تا تعیین تکلیف نهایی از حضور در ترکیب این تیم محروم شده است.

او پس از پایان بازی درباره خوشحالینکردن بعد از گل به خبرنگاران گفت که به دلیل اوضاع مملکت و عزادار بودن مردم کشور شادی نمیکند و به اجبار فوتبال بازی میکنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram