Search
Asset 2

سقوط چند شرکت ارز دیجیتال با بدهی ۱۶۰ میلیون دلاری

چند شرکت ارز دیجیتال استرالیایی با بدهی ۱۶۰ میلیون دلاری به صدها سرمایه‌گذار، با انحلال مواجه شدند.
(WorldSpectrum/Pixabay)

چند شرکت ارز دیجیتال استرالیایی با بدهی ۱۶۰ میلیون دلاری (۱۰۴ میلیون دلار آمریکا) به صدها سرمایه‌گذار، با انحلال مواجه شدند.

کمیسیون امنیت و سرمایه‌گذاری استرالیا اقدامات حقوقی علیه شرکت‌های ان‌جی‌اس- ان‌جی‌اس کریپتو، ان‌جی‌اس دیجیتال و ان‌جی‌اس گروپ- و مدیران این شرکت‌ها- برت مندم، رایان براون و مارک تن‌کاتن- را آغاز کرده است.

شرکت‌های ان‌جی‌اس جزو شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال برمبنای بلاک‌چین هستند.

گفته می‌شود این شرکت‌ها سرمایه‌گذاران استرالیایی را هدف گرفتند تا ضمن راه‌اندازی صندوق‌های بازنشستگی خودتنظیم‌گر، پول صندوق را به ارز دیجیتال تبدیل کرده و آن را در بسته‌های استخراج مبتنی بر بلاک‌چین با سود ثابت سرمایه‌گذاری کنند.

دیده‌بان امور مالی معتقد است که حدود ۴۵۰ نفر سرمایه ۶۲ میلیون دلاری (۴۰ میلیون دلار آمریکا) صندوق را از طریق این شرکت‌ها تأمین کرده‌اند.

همچنین ادعا می‌شود که شرکت‌های ان‌جی‌اس خدمات مالی خود را بدون مجوز استرالیا ارائه می‌کردند.

دادگاه فدرال روز ۱۰ آوریل حکم داد که مدیران تصفیه مک‌گرث‌نیکول، آنتونی کانلی، کتی سوزو و جیمی هریس، درخصوص دارایی‌های ارز دیجیتال شرکت‌های ان‌جی‌اس و مدیران آن مسئول هستند.

کمیسیون امنیت و سرمایه‌گذاری استرالیا به دلیل نگرانی از این‌که دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاران در محصولات استخراج بلاک‌چین در معرض خطر نابودی هستند، درخواست حکم مذکور را ارائه کرد.

آقای مندم نیز از خروج از استرالیا منع شده است.

دیده‌بان امور مالی همچنین سعی دارد شرکت‌های ان‌جی‌اس را از ارائه خدمات مالی بدون مجوز در استرالیا منع کند.

جو لانگو، رئیس کمیسیون امنیت و سرمایه‌گذاری استرالیا، در مورد خطرات سرمایه‌گذاری ابرصندوق‌های خودگردان در حوزه ارزهای دیجیتال به استرالیایی‌ها هشدار داد.

آقای لانگو در بیانیه‌ای گفت: «این اتفاقات باید به صنعت ارزهای دیجیتال بفهماند که محصولات این صنعت همچنان زیر ذره‌بین کمیسیون امنیت و سرمایه‌گذاری استرالیا هستند تا همگی مطمئن شویم که این محصولات با الزامات نظارتی محافظت از مصرف‌کنندگان سازگاری دارند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی