درباره ما

صداقت و راستگویی در گزارش‌‌‌‌‌‌‏ها همراه با ارائه رویدادهای حائز اهمیت، سنگ بنای اپک‌تایمز را تشکیل می‌دهد. تعهد به ارائه گزارش‌‌‌‌‌‌‏های بی‌‌‌‌‌‌‏طرف و دارا بودن مسئولیت اجتماعی همراه با احترام به بحث‌‌‌‌‌‌‏های آزادی و حقوق بشر، از خصوصیاتی است که در کارکنان اپک‌تایمز نهادینه شده‌‌‌‌‌‌‏است. اپک‌تایمز رسانه‌‌‌‏ای بین‌‌‌‏المللی در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان است. قدرت نسخه فارسی اپک‌‌‌‏تایمز انتشار اخبار و مقالات معتبر در زمینه‌‌‌‏های مختلفی چون ایران، جهان، چین، سلامت، زندگی، مدیتیشن و مراقبه، ماورای علم، روانشناسی، و…است. به دلیل پوشش خبری گسترده در مباحث گوناگون، اپک‌‌‌‏تایمز فارسی طیف وسیعی از مخاطبین فارسی‌‌‌‏زبان را نه تنها از ایران، بلکه از افغانستان، امارات، آمریکا،  کانادا وسایر کشورهای فارسی‌‌‌‏زبان داراست.

رسالت ما

در دنیای چاپ و وب، اپک‌تایمز یک صدای مستقل است. ما صادقانه و همراه با احساس مسئولیت، اخبار را گزارش می‌کنیم به گونه‌ای که خوانندگان زندگی خود را بهبود بخشیده و درک و احترام خود را هم نسبت به همسایگان مجاور خود و هم نسبت به مردم سرتاسر جهان ارتقاء دهند. در محتوا و روش کار، از ارزش‌‌‏های جهانی، آزادی و حقوق بشر حمایت می‌کنیم. شیوه کار ما به گونه‌ای است که در تمام آنچه انجام می‌دهیم منافع خوانندگان را در اولویت قرار می‌دهیم.

ما چه کسانی هستیم

اپک تایمز یک شرکت رسانه‌ای خبری و عضوی از گروه رسانه ای اپک است که به‌طور خصوصی اداره می‌شود. شبکه گزارشگران محلی ما در سرتاسر جهان رویدادهایی را گزارش می‌کنند که اصالتاً محلی بوده ولی به سراسر جهان نیز مرتبط است. اپک تایمز فاسی اما در کانادا مستقر بوده و مستقل‌‌‌‌‌‌‏بودن آن، ما را قادر به ارائه گزارش‌‌‌‌‌‌‏ها در یک گستره فراگیر و با دیدگاه‌‌‏های متنوع کرده‌‌‌‌‌‌‏است.

هدف ما

در دورانی که جهان سریعتر از همیشه در حال تغییر است، مردم برای درک رویدادها نیاز به اطلاعات قابل اعتماد دارند. ما در تلاش هستیم که با کمک به مردم از طریق درک خود و جهان پیرامون و تقویت حس احترام و قدردانی نسبت به یکدیگر، تأثیر مثبتی در زندگی آنها داشته‌باشیم. رویدادهایی را گزارش نموده و عقایدی را بیان می‌کنیم که در هیچ‌‌‌‌‌‌‏جای دیگر در دسترس نیست. یکی از ویژگی‌‌‌‏های منحصربه‌‌‌‏فرد اپک‌تایمزفارسی، پوشش اخبار سانسور نشده مربوط به چین است. امروزه جهان به طور فزاینده‌ای چین را نظاره می‌کند، در حالیکه این غول سرشار از مشکلات از تغییرات عظیمی گذر می‌کند. رهبران سیاسی و تجاری جهان و همچنین شهروندان جهان می‌خواهند درک بهتری از آنچه آنجا رخ می‌دهد داشته‌باشند. در نسخه فارسی اپک‌تایمز قادریم اخباری را با منابع موثق فراهم کنیم که هیچ‌‌‌‌‌‌‏ شخص دیگری حتی با انجام مصاحبه رودررو نمی‌‌‌‌‌‌‏تواند ارائه دهد.

ارزش‌‌‌‌‏ های ما

یکی از حقوق اساسی انسانها این است که صدایشان شنیده شود. ما از آزادی مطبوعات، آزادی بیان و اجتماعات  حمایت و دفاع کرده و طرفدار جدی آزادی عقیده و حقوق بشر برای همه مردم هستیم. ما در پی صحبت کردن از زبان کسانی هستیم که تحت ستم قرار گرفته‌اند و قادر به صحبت درباره خود نیستند. خطاب به کسانی که در تضادها و کمکش‌‌‌‌‌‌‏ها هستند، در تلاشیم با نشان دادن تجلی‌‌‌‌‌‌‏هایی از انسان‌‌‌‌‌‌‏دوستی و نیک‌‌‌‌‌‌‏خواهی، به آنان یاری رسانیم تا به حقوق دیگران احترام بگذارند. سعی داریم تا رویدادهای زندگی روزمره را در عصر خود بیان کنیم، نه بر این اساس که چه چیزی هم‌اکنون حساسیت بیشتری دارد بلکه از این منظر که چه چیزی اهمیتی ماندگار خواهد داشت. نگاه ما، نگاهی بسیط و فراگیر به تاریخ و آینده بشریت است.

تاریخچه ما

اولین نسخه اپک تایمز به زبان چینی منتشر شد. خاستگاه آن، نیاز شدید مردم چین به اخبار سانسورنشده بود. مردمی که در تبلیغات و سانسور رسانه‌‌‌‌‌‌‏های چین غرق شده‌‌‌‌‌‌‏بودند. پس از مشاهده  وقایعی مانند میدان تیان‌آن‌من  و آزار و اذیت گروه معنوی فالون گونگ، یک گروه چینی-آمریکایی درحالیکه خود و عزیزانشان در معرض خطرات بزرگی بودند، شروع به چاپ و نشر اپک‌تایمز به زبان چینی در ایالات متحده نمودند. برخی از خبرنگاران در چین زندانی شده و برخی دیگر تحت شکنجه‌های شدیدی قرار گرفتند. اولین روزنامه در می ۲۰۰۰ منتشر شد و اولین نسخه آنلاین در اوت ۲۰۰۰راه‌اندازی‌ شد. به زودی به دنبال آن نسخه‌های محلی توسط دفاتر منطقه‌ای منتشر گردید که اپک‌تایمز را تبدیل به بزرگترین روزنامه چینی‌زبان در خارج از سرزمین اصلی چین و تایوان نمود. نسخه انگلیسی اپک‌تایمز در سپتامبر ۲۰۰۳ بر روی وب راه اندازی شد و در ماه اوت سال ۲۰۰۴ به عنوان یک روزنامه در نیویورک منتشر گردید. این روزنامه نیاز روبه‌رشد را برای اخباری که به‌طور مستقل گزارش و منتشر می‌شود و افشای رویدادهایی که دارای عمق و معنا برای مردم است برآورده می‌سازد و به زبان انگلیسی و همچنین به زبانهای دیگر به‌‌‌‌‌‌‏طور گسترده در اختیار خوانندگان بین‌المللی قرار دارد. بخش فارسی اپک‌‌‌‏تایمز از سال ۲۰۱۳ به‎صورت آنلاین فعالیت خود را آغاز کرد. در سال ۲۰۱۶ اپک‌‌‌‏تایمز فارسی به صورت رسمی در کانادا ثبت شد.

دستاورد ما

اپک‌تایمز به ۲۱ زبان در ۳۵ کشور در پنج قاره جهان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود. این افتخار را داریم که نسخه‌های چاپی و آنلاین را به زبان‌‌‌‌‌‌‏های چینی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، عبری، روسی، ژاپنی، کره‌‌‏ای و اندونزیایی و همچنین نسخه‌های آنلاین را به زبان‌‌‌‌‌‌‏های فارسی، اوکراینی، بلغاری، رومانیایی، چکی، اسلواکی، ویتنامی، سوئدی، ترکی و پرتغالی ارائه نموده‌ایم. بخش فارسی اپک‌‌‏تایمز از آنِ فارسی‌‌‌‏زبانان تمام دنیا است. اپک‌تایمز فارسی به گسترش پوشش خبری خود و در مناطق بیشتر ادامه خواهد داد. ما به آینده خوش‌بین هستیم. پیشرفتمان را نظاره‌گر باشید !