Search
Asset 2

بایدن اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را در شصت و چهارمین روز کاری‌اش برگزار خواهد کرد

کنفرانس مطبوعاتی بایدن اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را در شصت و چهارمین روز کاری‌اش برگزار خواهد کرد دنبال فشارهای فزاینده و دعوت از بایدن
(Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

جن پساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را بعد از ظهر پنجشنبه ۲۵ مارس برگزار خواهد کرد.

این اعلامیه به دنبال فشارهای فزاینده و دعوت از بایدن برای برگزاری یک کنفرانس خبری رسمی علنی پس از گذشت بیش از ۵۰ روز از زمان ریاست جمهوری‌اش، منتشر شد. برگزاری کنفرانس مطبوعاتی رسمی امری مرسوم در بین رئیس‌جمهورهای قبلی ایالات متحده بوده است. اما تاریخ برنامه‌ریزی شده برای برگزاری اولین کنفرانس مطبوعاتی جوبایدن، رئیس جمهورفعلی، طولانی‌ترین نسبت به هر رئیس جمهور در طول قرن گذشته است.

جلسه مطبوعاتی بایدن در شصت و چهارمین روز کاری‌اش برگزار خواهد شد.

در مقابل، ۱۵ رئیس‌جمهور پیشین در عرض ۳۳ روز از دوره ریاست جمهوری خود، جلسات مطبوعاتی انفرادی برگزار کردند. دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق پس از گذشت ۲۷ روز از دوران ریاست جمهوری‌اش کنفرانس مطبوعاتی خود را برگزار کرد، در حالی که باراک اوباما ۲۰ روز پس از اولین دوره ریاست جمهوری خود یک کنفرانس مطبوعاتی رسمی برگزار کرد.

رئیس جمهور فعلی، از زمانی که بیش از دو ماه پیش سوگند یاد کرده است، چندین جلسه «پرسش و پاسخ کوتاه» با خبرنگاران برگزار کرده است، اما تاکنون پاسخ‌های او در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات کوتاه و مختصر بوده است.

پساکی هفته گذشته اظهار داشت که بایدن «چندین بار در هفته به سؤالات پاسخ می‌دهد.»

او به خبرنگاران گفت: «این فرصتی است برای افرادی که اخبار کاخ سفید را پوشش می‌دهند تا از او در مورد هر خبری که هر روز اتفاق می‌افتد بپرسند.»

او همچنین از رئیس جمهور جوبایدن دفاع کرد و گفت که او در حال حاضر هر روزه بر کنترل همه‌گیری و بازگرداندن مردم به کار متمرکز است.»

مطالب دیگر:

مدرکی جدید دال بر پنهان‌‌‏کاری حزب کمونیست چین درباره شیوع کرونا

 وزیر خزانه‌داری آمریکا از افزایش مالیات‌ها برای شرکت‌ها و ثروتمندان خبر داد

بازرس پیشین وزارت امور خارجه: شاید کرونا در اثر درز یک سلاح بیولوژیکی به بیرون آزمایشگاهی در چین پدید آمده باشد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی