Search
Asset 2

آیا اسکلت اژدهای کشف شده در چین واقعی است؟ (به همراه فیلم)

آیا اسکلت اژدهای کشف شده در چین واقعی است؟
اسکلت اژدها در چین (Wukong.com)

 

آیا اسکلت اژدهای کشف شده در چین واقعی است؟
اسکلت اژدها در چین
(Wukong.com)

در چین استخوان‌‏هایی به شکل اژدها در شهر ژانگ‌‏جاکوی، استان هبی کشف شده است. افراد محلی از استخوان‌‏ها عکس و فیلم گرفته و در اینترنت منتشر کرده‌‏اند.

ویدیو و عکس‌‏ها به وب سایت چینی«Wukong » ارسال شده‌‏اند. خوانندگان بر این باورند که استخوان‌‏ها ممکن است از حیوانات دیگر گرفته شده و به این شکل قرار داده شده باشند.

اژدها در افسانه‌‏های چینی محترم شمرده می‌‏شود. عکس گرفتن هنگام سوار بودن بر روی اژدها نوعی احترام نگذاشتن به این موجود محسوب می‌‏شود. از آنجا که برخی مردم محلی بدین صورت از اژدها عکس گرفتند، برخی از کاربران این وب سایت چینی فکر می‌‏کنند که مردم محلی خود نیز باور ندارند که این تصاویر یک اژدهای واقعی است.

چین در کشف استخوان‌‏های اژدها قدمت دارد.

در سال ۲۰۰۶، کشاورزان حین حفر حوضچه ماهی در کیجیانگ، استان چونگ‌‏کینگ، اسکلت اژدها مانندی به اندازه حدود ۱۵ متر را کشف کردند. دانشمندان آن را دایناسوری ۱۶۰ میلیون ساله نامیدند.

در یکی از فقیرترین مناطق چین، ناحیه مستقل نینگشیا در شمال غربی چین که درگیر خشکسالی است، مردم از استخراج استخوان‌‏های فسیلی و فروش آن‌‏ها به متخصصان چینی و داروسازان زندگی می‌‏کنند. استخوان‌‏ها به عنوان استخوان اژدها به فروش می‌‏رسند و به نظر می‌‏رسد خواص شفا دهنده داشته باشند.

https://www.youtube.com/watch?v=9eMuhCZrzr8

مطالب دیگر:

اژدهای بودایی در دل کوه‌های ایران

پیشینه روابط دیپلماتیک ایران باستان و امپراتوری چین

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی