Search
Asset 2

هشدار آمریکا به سه کشور منطقه در مورد نقض تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران و روسیه

(JHSmith-Cartio) عصر روز 6 ژانویه 2021، عمارت کنگره ایالات متحده در واشنگتن.
(JHSmith-Cartio) عصر روز 6 ژانویه 2021، عمارت کنگره ایالات متحده در واشنگتن.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا طی سفری پنج‌ روزه به عمان، امارات متحده عربی و ترکیه، نسبت به نقض تحریم‌های جمهوری اسلامی و روسیه به این کشور‌ها هشدار می‌دهد.

برایان نلسون در این سفر که از روز گذشته و با مقصد مسقط پایتخت عمان آغاز شده، قرار است به شرکت‌های ناقض تحریم‌های آمریکا هشدار دهد که از بازار سرمایه این کشور محروم می‌شوند. یکی دیگر از اهداف سفر این مقام وزارت خزانه‌داری امریکا مقابله با ارسال تکنولوژی پیشرفته به ارتش روسیه است.

او از شرکت‌های منطقه می‌خواهد که از انتقال تکنولوژی به ارتش روسیه قویاً خودداری کنند. آمریکا همچنین نگران دورزدن تحریم‌ها علیه ایران است و تاکنون شماری از شرکت‌های ناقض این تحریم‌ها در امارات را مجازات کرده است.

تعدادی از نمایندگان دولت ایالات متحده بارها از ترکیه به‌عنوان مرکز بالقوه دورزدن تحریم‌های ایالات متحده یاد کرده‌اند و در آگوست ۲۰۲۲ و به دنبال افزایش این نگرانی‌ها، وزارت خزانه‌داری آمریکا با ارسال نامه‌ای به انجمن صنعت و تجارت ترکیه و اتاق بازرگانی ترکیه و آمریکا هشدار داد که در صورت ادامه تجارت با روسیه، شرکت‌ها و بانک‌های ترکیه مشمول تحریم‌های ایالات متحده خواهند شد.

پیش‌تر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفته بود که آنکارا نمی‌تواند به تحریم‌های غرب علیه مسکو بپیوندد؛ زیرا این کشور به واردات نفت و گاز طبیعی روسیه وابستگی زیادی دارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی