logo_eet

ابراز همدردی آنجلینا جولی با مادران معترضان باز داشت شده

(Jordan Pix/ Getty Images)
آنجلینا جولی
(Jordan Pix/ Getty Images) آنجلینا جولی

آنجلینا جولی، بازیگر و فعال حقوق بشر با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود از معصومه احمدی، مادر محمد قبادلو، معترض بازداشت شده که به اعدام محکوم شده است، عنوان کرد شجاعت معترضان ایرانی را فراموش نخواهد کرد.

آنجلینا جولی در این پست اینستاگرامی نوشت: یک مادر ایرانی برای نجات پسر ۲۲ سالهاش محمد قبادلو که در ایران در خطر اعدام قریبالوقوع است، خارج دروازههای زندان فریاد میزند.

وی در ادامه نوشت: لطفا یک لحظه وقت بگذارید و به صدای دردمند او گوش دهید. من به عنوان مادر فرزندانی همسن با محمد، حتی نمیتوانم عمق فقدان و رنج مادران جوانانی که از آغاز اعتراضات زن، زندگی، آزادی کشته، مجروح یا زندانی شدهاند را تصور کنم.

این بازیگر سینما در انتهای مطلب خود عنوان کرد: مادران، ما صدای شما را میشنویم. ما عزیزان شجاع شما را که جان خود را برای دیگران و برای ایران به خطر میاندازند فراموش نخواهیم کرد.

محمد قبادلو متولد ۱۳۷۹ به جرم شرکت در اعتراضات ایران دستگیر شد و هفتم آبان در دادگاهی به ریاست ابوالقاسم صلواتی به قتل یک مأمور پلیس و مجروح کردن پنج مأمور دیگر به علت زیرگرفتن ماموران یگان ویژه متهم و به اعدام محکوم شد.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر احتمال اجرای حکم محمد بروغنی و محمد قبادلو، بامداد دوشنبه ۱۹ دیماه، صدها نفر از مردم با حضور مقابل زندان رجاییشهر کرج، خواستار توقف اجرای حکم اعدام این دو معترض زندانی شدند.

مادر محمد قبادلو که از جمله حاضران در این تجمع بود عنوان کرد فرزند او بیگناه است و پسرش را به قتل کسی متهم کردهاند که در یک جای دیگر کشته شده است.

اخبار مرتبط