Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی خواستار حضور مردم در خاکسپاری منصوره سگوند شد 

شاهزاده رضا پهلوی از مردم خواست در مراسم خاکسپاری منصوره سگوند حاضر شوند.
(Public Domain)

شاهزاده رضا پهلوی در توییتی ضمن انتشار تصاویری از منصوره سگوند، دانشجوی حقوق ساکن شهر آبدانان که در پی کناره‌گیری اعتراضی از همکاری با نیروی انتظامی به طرز مشکوکی جان‌باخته است، از مردم خواست در مراسم خاکسپاری این جوان حاضر شوند. 

شاهزاده رضا پهلوی در توییت خود نوشت: «جاوید نام منصوره سگوند خطر را به جان خرید، دلاورانه در مقابل خامنه‌ای و رژیم جنایت‌کارش ایستاد، و درنهایت جانش را فدای ایران کرد. زبان و کلمات از بیان این‌همه دلاوری قاصرند 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین تصریح کرد: «رژیم و مزدورانش بدانند که این جنایات فراموش نمی‌شود و هرگونه اخلال در برگزاری مراسم خاکسپاری و آزار و اذیت خانواده داغدار او، تنها آتش خشم مردم ایران را شعله‌ورتر خواهد کرد 

بنا بر نوشته‌ها و تصاویر منتشر شده در حساب اینستاگرامی منتسب به منصوره سگوند، این دانشجوی اهل لرستان، در خرم‌آباد به عنوان پلیس افتخاری با نیروی انتظامی همکاری می‌کرده، اما پس از سرکوب اعتراضات مردمی توسط جمهوری اسلامی، از این کار کناره‌گیری کرده بود. 

برخی از گزارش‌ها حاکی از آن است که این دانشجوی ۱۹ساله روز سه‌شنبه ۹ خرداد از سوی نیروی انتظامی بازداشت و روز ۱۰ خرداد با قرار کفالت از بازداشتگاه نیروی انتظامی شهرستان آبدانان آزاد شده بود. 

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده سگوند، او در طول ماه‌های گذشته تحت فشار شدیدی از سوی ماموران امنیتی استان ایلام قرار داشت. 

از سوی دیگر، محمدباقر احمدی چگنی، فرماندار خرم‌آباد، درباره جان‌باختن مشکوک منصوره سگوند مدعی شد که او از کارکنان نیروی انتظامی نبوده و تنها در گذشته و در یک مقطع کوتاه به عنوان همیار پلیس همکاری داشته است. 

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، در ساعات پایانی شامگاه یکشنبه ۱۴ خرداد جان‌باختن منصوره سگوند را به نقل از صیدنور علیمرادی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تایید کرد و دلیل آن را «ایست قلبی و تنفسی» دانست.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی