Search
Asset 2

استرالیا ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به اوکراین کمک می‌کند

پس از سفر ریچارد مارلز، معاون نخست‌وزیر استرالیا، به اوکراین، این کشور ۱۰۰ میلیون دلار استرالیای دیگر که معادل ۶۵ میلیون دلار آمریکا است، به اوکراین کمک کرد.
اعتراض به حمله روسیه به اوکراین در سیدنی، استرالبا در ۲۶ فوریه ۲۰۲۲. (Steven SAPHORE/AFP via Getty Images)

پس از سفر ریچارد مارلز، معاون نخست‌وزیر استرالیا، به اوکراین، این کشور ۱۰۰ میلیون دلار استرالیای دیگر که معادل ۶۵ میلیون دلار آمریکا است، به اوکراین کمک کرد.

آقای مارلز در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود در لویوی اوکراین گفت: «وقتی روسیه برای اولین‌بار از مرز اوکراین گذشت، اکثر تحلیلگران گمان می‌کردند که درگیری‌ها ظرف سه هفته پایان خواهد یافت.»

او گفت: «استرالیا همچنان در کنار اوکراین می‌ماند و به همین‌خاطر است که بسته کمکی ۱۰۰ میلیون دلاری جدیدی را برای تحویل سامانه‌های پدافند کوتاه‌برد، هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر تجهیزات برای اوکراین در نظر گرفته‌ایم.»

بدین ترتیب، کل کمک‌های استرالیا به اوکراین از زمان تهاجم روسیه به بیش از ۱ میلیارد دلار (۶۵۰ میلیون دلار آمریکا) می‌رسد که شامل تقریباً ۸۸۰ میلیون دلار کمک نظامی می‌شود.

آقای مارلز گفت این بسته آخرین کمک ما به اوکراین نیست و استرالیا خود را به حمایت دائمی از این کشور متعهد می‌داند.

استرالیا متعهد به تامین چه چیزی است؟

اوکراین ۵۰ میلیون دلار برای سامانه‌های پدافند کوتاه‌برد، ۳۰ میلیون دلار برای هواپیماهای بدون سرنشین و ۱۵ میلیون دلار برای تجهیزات «مهم» دریافت خواهد کرد. تجهیزات مهم شامل کلاه‌های ایمنی، قایق‌های بادی، چکمه، ماسک‌های آتش و ژنراتور هستند.

استرالیا همچنین مهمات هوابه‌زمین هدایت‌شونده دقیق خود را در اختیار اوکراین می‌گذارد؛ تسلیحاتی که از هواپیما پرتاب یا شلیک می‌شوند و مجهز به سیستم کنترل‌گر هستند تا با دقت بالا به هدف مورد نظر اصابت کنند.

استرالیا پیش از این ۱۲۰ خودروی زرهی بوش‌مستر، شش قایق، سامانه‌های مین‌زدا و ضدپهپاد و مهمات به اوکراین داده بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی