Search
Asset 2

بایدن: از عدم افشای به‌موقع پیدا شدن اسناد طبقه‌بندی‌شده پشیمان نیستم

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا
(ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP via Getty Images)
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا (ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP via Getty Images)

جو بایدن در پاسخ به این پرسش که چرا پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای و در ماه نوامبر که اسناد طبقه‌بندی‌شده در منزل و محل کار سابقش یافت شد موضوع را رسانه‌ای نکرد، گفت از این موضوع پشیمان نیست و آنچه را که وکلا به او گفته‌اند دنبال می‌کند.

رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا روز گذشته در رابطه با اسناد طبقه‌بندی‌شده پیداشده‌ای که به‌تازگی موجی از رسوایی را برای او در میان افکار عمومی آمریکایی‌ها ایجاد کرده است، گفت: «ما دریافتیم که تعداد انگشت‌شماری از اسناد (طبقه‌بندی‌شده) در جای اشتباهی بایگانی شده است. بلافاصله آن‌ها را به آرشیو (ملی) و وزارت دادگستری تحویل دادیم. به‌طور کامل باهم همکاری می‌کنیم و مشتاقانه منتظر حل سریع این موضوع هستیم.»

جو بایدن که در سفر کالیفرنیا برای بررسی طوفان در این ایالت به سر می‌برد، در کنفرانس خبری با سؤالات مکرر خبرنگاران پیرامون موضوع اسناد طبقه‌بندی‌شده مواجه شد. او در واکنش به این موضوع گفت: «می‌دانید، آنچه من را کاملاً آزار می‌دهد این است که ما در اینجا که در مورد آن صحبت می‌کنیم مشکلی جدی داریم. ما در مورد آنچه در حال وقوع است صحبت می‌کنیم و مردم آمریکا به‌خوبی درک نمی‌کنند که چرا شما در این مورد از من سؤال نمی‌کنید.»

یکی از سؤالات پرتکرار در این نشست خبری آن بود که چرا وی و کاخ سفید پس از پیدا شدن بخش اولیه اسناد در ماه نوامبر و پیش از انتخابات در ایالات‌متحده موضوع را رسانه‌ای نکردند. او در پاسخ به این پرسش، گفت: « فکر می‌کنم شما خواهید دید که چیزی در آنجا وجود ندارد. من آنچه را که وکلا به من گفته‌اند که می‌خواهند انجام دهم را دنبال می‌کنم.»

گفتنی است که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی اسناد طبقه‌بندی‌شده‌ای از دوران معاونت رئیس‌جمهور بایدن در مرکز پن بایدن در واشنگتن، جایی که سابقاً دفتر او بود و دریکی از خانه‌هایش در ویلمینگتون ایالت دلاور، کشف‌شد. پس از کشف این اسناد در جستجوهای بعدی ۲۰ دسامبر اسناد دیگری در گاراژ خانه رئیس‌جمهور در ویلمینگتون کشف شد و سپس در ۱۱ و ۱۲ ژانویه، اسناد بیشتری در کتابخانه خانگی رئیس‌جمهور پیدا شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی